انجمن گلف NCGU
در گزارش انجمن گلف مطرح شد

اولویت های رضا زارعی برای سومین دوره ریاست در فدراسیون کوهنوردی

اولویت های رضا زارعی برای سومین دوره ریاست در فدراسیون کوهنوردی

به گزارش انجمن گلف رییس فدراسیون کوهنوردی ضمن تشریح اولویت های کاری خود برای دوره ی جدید فعالیتش دراین فدراسیون اظهار داشت: در بخش قهرمانی توجه به سنگنوردی برای حضور در بازی های آسیایی و المپیک در برنامه است.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، با برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی (۱۲ دی ماه) رضا زارعی برای سومین دوره متوالی بعنوان رییس این فدراسیون برگزیده شد. وی که در دومین دوره ریاستش، سنگنوردی ایران برای اولین بار در بازی های آسیایی صاحب نماینده شد و به مدال طلا این بازی ها هم دست یافت تکرار این مدال را یکی از اولویت های کاری خود در دوره ی جدید ریاستش قرار داده است. ضمن این که همزمان کسب سهمیه برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس را هم بعنوان دیگر اولویت فدراسیونش دنبال می کند.
رضا زارعی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه فاصله بسیاری تا بازی های آسیایی باقی نمانده است به قطعی شدن اعزام نمایندگان سنگنوردی به این دوره بازی ها و همین طور ورود ماده سرعت سنگنوردی به لیست رشته های بازی های ۲۰۲۴ پاریس و ۲۰۲۸ لس آنجلس اشاره نمود و اظهار داشت: به همین دلیل سنگنوردی اولویت فدراسیون در بخش قهرمانی است و تمرکزمان روی آن خواهد بود.
وی تصریح کرد: سنگنوردی ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی که نخستین حضورش در این بازی ها به حساب می آمد موفق به کسب مدال طلا توسط رضا علیپور شد. برای بازی های آسیایی سال آینده هم حضور اینطور را در برنامه داریم و به همین دلیل پشتیبانی از سنگنوردی و رضا علیپور را برای ماه های آتی در رأس برنامه های مان قرار خواهیم داد.
رئیس فدراسیون کوهنوردی همین طور به شروع رقابت های کسب سهمیه برای المپیک پاریس از سال جاری میلادی اشاره نمود و افزود: میادین کسب سهمیه تا سال آینده ادامه دارد. آنچه مسلم است ظرفیت و سهمیه این بازی ها محدود است و دقیقاً همین مسئله ورود به بازی ها را سخت می کند. بدین سبب باید از همین امسال برای کسب سهمیه برنامه ریزی لازم را داشته باشیم. به همین دلیل حضور در جام های جهانی بخش زیادی از برنامه های ما را به خود اختصاص می دهد تا بتوانیم شرایط کسب سهمیه را مهیا نماییم.
زارعی فعالیت در بخش ورزش های زمستانی را هم مورد توجه قرار داد و اشاره کرد: در این بخش کوهنوردی با اسکیت و یخ نوردی دو ماده ای هستند که باید مورد توجه باشند به ویژه که بهمن ماه رقابت های جهانی یخ نوردی برگزار می گردد و تیم ملی ایران هم به آن اعزام خواهد شد. به همین دلیل دو عضو تیم ملی یخ نوردی (صفدریان و بهشتی) شب گذشته عازم کمپ تمرینی روسیه شدند.
وی همین طور ابراز امیدواری کرد که یخ نوردی با حمایت اتحادیه جهانی به لیست رشته های حاضر در بازی های آسیایی زمستانی اضافه شود.
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی توجه به آموزش را یکی از دیگر محورهای کاری خود برای چهار سال پیش رو عنوان نمود و اظهار داشت: قوانین بخشنامه آموزشی خلاهایی دارد که باید اصلاح و برطرف شود. فدراسیون طی سالهای اخیر به لحاظ کمی، کم و کاستی در برگزاری دوره های آموزشی نداشته اما از این پس باید موضوع کیفی بودن این دوره ها را با لحاظ کردن استانداردهای بین المللی بیشتر موردتوجه قرار دهیم.
فعالیت کمپ های امداد، جستجو و نجات و ارتقای کیفی آنها دیگر موردی بود که زارعی از آن بعنوان یکی از محورهای کاری فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در دوره ی جدید مدیریت یاد کرد و کاهش آمار حوادث کوهستان را در نتیجه توجه به این بخش عنوان نمود.


منبع:

1400/10/14
18:58:13
0.0 از 5
521
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد