انجمن گلف NCGU

آزمون مهم سابریست ها در گرجستان

آزمون مهم سابریست ها در گرجستان

به گزارش انجمن گلف سرمربی تیم ملی شمشیربازی سابر اعلام نمود ملاک اصلی برای اعزام شمشیربازان به جام های جهانی از این پس نتیجه گیری در مسابقات بین المللی است.


امین قربانی در گفتگو با ایسنا درباره ی مبنای انتخاب ترکیب تیم ملی شمشیربازی سابر برای حضور در جام های جهانی بیان نمود: با عنایت به شرایط، باید بررسی نماییم و از هم اکنون نمی توانیم قاعده و قانونی برایش بگذاریم اما ملاک اصلی، نتیجه گرفتن در مسابقات بین المللی است. در واقع این طور نیست که اگر بازیکنی در یکی، دو مسابقه بین المللی نتیجه خوبی نگرفت اما در انتخابی داخلی برنده شد، باردیگر او را به مسابقه بین المللی بفرستیم که باز هم نتیجه نگیرد. بیشتر ملاک خویش را روی نتیجه گیری در مسابقه بین المللی می گذاریم. روند انتخابی هم طبق همفکری که با آقای فخری مدیر تیم های ملی داشتیم، موفق و قابل قبول بوده است.
*تعیین تکلیف بیرون مانده ها
قربانی در پاسخ به این پرسش که اگر نفرات اعزامی به جام جهانی گرجستان خوب بودند و نفرات دیگر هم که موفق به اعزام نشدند، در تمرینات عملکرد مناسبی از خود نشان دادند، تکلیف تیم برای جام جهانی بعدی به چه صورت است؟ خاطرنشان کرد: در اردوها، مسابقات تدارکاتی برگزار می نماییم و اگر روند بازیکن رو به رشد باشد و ببینیم دارد پیشرفت می کند از او استفاده می نماییم.
*نیما زاهدی، چپ دست با استعدادی که باید بیشتر تمرین کند
وی در مورد وضعیت نیما زاهدی که برخلاف تصورات نتوانست در انتخابی تیم ملی برای جام جهانی گرجستان امتیاز لازم را به دست بیاورد، اظهار داشت: نیما زاهدی پتانسیل خوبی دارد و از نظر من یک چپ دست با استعداد است و اگر پیش از اردوها، تمرکز و وقتش را بیشتر روی تمرینات بگذارد در آینده نزدیک حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.
*سابر ایران به دنبال حفظ جایگاه ششم جهان
سرمربی تیم سابر در مورد هدف گذاری در بخش تیمی و انفرادی جام جهانی گرجستان تصریح کرد: نخستین هدف این است از جایگاه ششمی خود دفاع نماییم. البته شمشیربازی رشته ای است که روز مسابقه مشخص می شود چه کسی آماده است. ما به هر دو بخش انفرادی و تیمی نگاه ویژه ای داریم. علی پاکدامن بین ۱۶ نفر اول است. امیدوارم محمد رهبری، محمد فتوحی و فرزاد باهر بتوانند در رنکینگ ارتقاء پیدا کنند که پتانسیل آنرا هم دارند.
*مسائل فنی با سرمربی است و تجهیزات با فدراسیون
قربانی در پاسخ به این پرسش که مشکلات تجهیزات تیم ملی مردان و بانوان برای جام جهانی گرجستان حل می شود؟ خاطرنشان کرد: من بعنوان سرمربی تمام تمرکزم روی این است که ملی پوشان را از لحاظ فنی ارتقاء دهم و بقیه مسائل را به مسؤلان فدراسیون می سپارم. آنها هم قول مساعد داده اند که تمام امکانات را فراهم نمایند. با عنایت به این که هزینه تجهیزات را باید ارزی پرداخت نماییم، طبیعتا برای فدراسیون کار سختی است و احتیاج به بودجه قابل توجهی دارد. فدراسیون تا جایی که در توانش بود کمک حال شمشیربازان بوده و آنها را دست خالی به مسابقات نفرستاده است. امیدوارم مسؤلان هم مثل همیشه نگاه ویژه ای داشته باشند تا فدراسیون راحتتر وسایل را تهیه نماید.
*قرارداد کم شمشیربازان در لیگ
وی در مورد کیفیت لیگ برتر شمشیربازی و این که آیا ستاره ساز بوده است یا خیر، اظهار داشت: خود من بازیکنی بودم که لیگ شکوفایم کرد. در دور رفت لیگ سال جاری هم چندین نوجوان ۱۵ ساله را دیدم که قامت بلندی داشتند. با آنها صحبت کردم که با چه کسی و کجا تمرین می کنند و حتی تشویقشان کردم که بیشتر تمرین کنند و مطمئنا این نفرات دو، سه سال دیگر حرف برای گفتن خواهند داشت.
سرمربی تیم ملی افزود: کیفیت لیگ از لحاظ فنی بالا است چون بازیکنان تیم ملی با هم رقابت دارند. از نظر مالی، نسبت به سالهای گذشته سطح قراردادها بالاتر رفته است اما اگر با رشته های دیگر مقایسه نماییم واقعا قرارداد شمشیربازها کم است.
*برگزاری اردوی مشترک قبل از بازی های آسیایی
وی در مورد برگزاری اردوی مشترک با کشورهای قدرتمند هم اظهار داشت: نزدیک به بازی های آسیایی تلاش می کنم این پیشنهاد را بدهم که هم در بخش بانوان و هم مردان اردوی مشترک با تیمهای خوب داشته باشیم مانند اردویی که پیش از المپیک توکیو در گرجستان داشتیم.
*شرط برآورده کردن توقعات از سابر
سرمربی تیم ملی سابر در انتها بیان نمود: شمشیربازی در دنیا خودش را نشان داده و توقعات هم به همان نسبت بالا رفته است. نکته این است که توقعات باید به حق و به جا باشند و برای برآورده شدن آن هم، فدراسیون از همه لحاظ بخصوص مالی حمایت شود.1400/10/12
13:34:56
0.0 از 5
486
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , برند
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد