انجمن گلف NCGU

حذف ۲ اسکی باز از پارالمپیک زمستانی بدون کارشناسی فنی!

حذف ۲ اسکی باز از پارالمپیک زمستانی بدون کارشناسی فنی!

به گزارش انجمن گلف رئیس انجمن پارااسکی اظهار داشت: فدراسیون جانبازان و معلولان و کمیته ملی پارالمپیک در حالی دو نفر از اسکی بازان را از بازی های پارالمپیک زمستانی کنار گذاشته اند که هیچ نوع کارشناسی فنی روی آنها به عمل نیامده است.عیسی ساوه شمشکی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: باتوجه به اینکه تا به امروز موفق به کسب ۳ سهمیه بازیهای پارالمپیک زمستانی توسط احمد جعفری در آلپاین و پوریا خلیل تاش و صدیقه روزبه در رشته اسنوبرد شده ایم اما کمیته ملی پارالمپیک به ما اعلام نموده در صورتی ورزشکار به این رقابت ها اعزام می نماییم که در پارالمپیک زمستانی جزو ۱۰ نفر برتر باشند.

وی اظهار داشت: کمیته ملی پارالمپیک به ما می گوید همانطور که در پارالمپیک توکیو و پاراآسیایی جوانان با اعزام کاروان کیفی موفق به کسب نتایج خوبی شدیم، در پارالمپیک زمستانی نیز این سیاست باید اجرا شود تا نتایج راضی کننده باشد.

شمشکی اشاره کرد: این قیاس زمانی درست است که از پیست تخصصی و ورزشکاران از امکانات و تجهیزات خوبی برخوردار باشند و حداقل از ۳۶۰ روز، ۲۰۰ روز آنرا اسکی کنند، هم اکنون ۹۰ درصد از ورزشکاران خارجی که در این رشته فعالیت می نمایند در گذشته قهرمانان این رشته بوده اند که در اثر تصادف گرفتار معلولیت شده اند اما ورزشکاران ایران مادرزادی معلول بوده و تجربه زیادی در این رشته ندارند و تنها با ۶۰ روز تمرین و با کم ترین تجهیرات، امکانات و با دست خالی موفق به کسب سهمیه شده اند.

وی اشاره کرد: طی ۴ سال قبل یک مسابقه تدارکاتی برون مرزی نداشتیم و تنها امسال برای کسب سهمیه بازی های پارالمپیک زمستانی در کاپ اروپا که در هلند برگزار شد، حضور پیدا کردیم.

شمشکی افزود: حذف احمد جعفری از آلپاین و پوریا خلیل تاش در اسنوبرد ظلم بزرگی در حق این دو ورزشکار است که فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک بدون هیچ نوع ارزیابی و کارشناسی فنی مانع اعزام این دو ورزشکار به مسابقات می شوند.

وی اظهار داشت: هم اکنون به جز ۳ سهمیه قطعی، شرایط کسب ۳ سهمیه دیگر را نیز داریم که کمیته ملی پارالمپیک به من پیش از خط زدن این دو ورزشکار اعلام نمود که تنها امکان اعزام ۴ ورزشکار (الهه قلی فلاح اسکی باز نابینا و کم بینا، حسین سولقانی، ابوالفضل خطیبی و صدیقه روزبه) به پارالمپیک زمستانی وجود دارد که البته تنها سهمیه صدیقه روزبه و حسین سولقانی از طرف کمیته بین المللی پارالمپیک قطعی شده و وضعیت دو ورزشکار دیگر بعد از شرکت در مسابقات بین المللی مشخص خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا کمیته ملی پارالمپیک با توجه به این که سهمیه احمد جعفری و پوریا خلیل تاش جهت شرکت در پارالمپیک زمستانی قطعی شده است، از فهرست ورزشکاران اعزامی خارج کرده است، اضافه کرد: فدراسیون جانبازان و معلولان و کمیته ملی پارالمپیک برای اینکه در هر سه رشته اسنوبرد، آلپاین و صحرانوردی ورزشکار اعزامی به پارالمپیک زمستانی داشته باشیم، مبادرت به انجام چنین کاری کرده است، در صورتیکه هنوز وضعیت ما برای اعزام الهه قلی فلاح و ابوالفضل خطیبی قبل از کسب سهمیه معین نیست.

رییس انجمن پارااسکی اظهار داشت: کمیته ملی پارالمپیک قبل از خط زدن این دو ورزشکار انتخاب نفرات اعزامی را در اختیار انجمن قرار داده بود، اما حذف هر کدام از این ورزشکاران که ۴ سال دست خالی و با کمترین امکاناتی موفق به کسب سهمیه شده اند، کار سخت و پایمال کردن زحمات آنها بود.

وی اظهار نمود: من در جریان تلاش بی وقفه این دو ورزشکار جهت شرکت در پارالمپیک زمستانی بودم، پوریا خلیل تاش با کم ترین امکانات از طرف فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک شب ها در رستورانی در کیش کار می کرد تا بتواند هزینه ی تمرینانش و سایر خرج و مخارجش در کیش را پرداخت کند تا با آمادگی خوبی عازم چین شود، البته در جریان فعالیتش در کیش حامی مالی پیدا کرده بود که قرار بر این بود تا زمان اعزام به پارالمپیک زمستانی هزینه های وی را پرداخت کند، با حذف وی از فهرست ورزشکاران اعزامی، وی حامی مالی خودرا نیز از دست خواهد داد، واقعا با این سیاست کمیته ملی پارالمپیک من چگونه می توانم جوابگوی این ورزشکار باشم.

شمشکی اضافه کرد: من ۶ سال بدون اینکه ریالی از کمیته ملی پارالمپیک دریافت کنم، برای توسعه و پیشرفت اسکی معلولان تلاش کردم و در ضمن این مدت تعداد اسکی بازان معلول را از یک ورزشکار به ۳۰ نفر افزایش دادم و حتی تعداد سهمیه های این رشته را در بازیهای پارالمپیک زمستانی از یک ورزشکار در پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی تا ۵ سهمیه افزایش دادم، واقعا با این سیاست کمیته ملی پارالمپیک دیگر انگیزه ای برای ادامه فعالیت در این رشته ندارم.

شمشکی اظهار داشت: واقعا عادلانه نیست با یک قیاس نادرست بین بازی های پارالمپیک تابستانی و زمستانی، زحمات ورزشکاران را پایمال کنند. من از فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک خواهش می کنم باتوجه به اینکه تا ۴ بهمن فرصت داریم تا فهرست نفرات اعزامی را به مسئولان برگزار کننده اعلام نماییم، در صورت امکان در تصمیم خود تجدیدنظر و شرایط اعزام این دو ورزشکار به بازیهای پارالمپیک زمستانی را فراهم آورند.

وی در آخر اضافه کرد: هدف اصلی ما توسعه رشته اسکی معلولان است و دوست ندارم با اینگونه سیاست ها، ورزشکاران دیگر انگیزه ای برای ادامه فعالیت در این رشته نداشته باشند. توسعه این رشته در این به حدی اهمیت دارد که سفیر چین چند وقت پیش ضمن بازدید از پیست اسکی توچال، از رئیس فدراسیون اسکی درخواست نمود که باتوجه به عدم حضور نمایندگانی از کشورهای انگلیس و آمریکا در بازیهای پارالمپیک زمستانی چین، ایران با تعداد ورزشکاران بیشتری در این رویداد مهم حضور پیدا کند.

منبع:

1400/10/03
11:16:10
0.0 از 5
574
تگهای خبر: المپیك , بازی , تجهیزات , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد