انجمن گلف NCGU

ثانیه شماری کارلسن برای رویارویی با فیروزجا

ثانیه شماری کارلسن برای رویارویی با فیروزجا

انجمن گلف: مگنوس کارلسن می گوید که فقط با فیروزجا بازی خواهدنمود.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، روز گذشته (سه شنبه) مگنوس کارلسن، قهرمان شطرنج جهان، در یک پست وبلاگی به حامیان مالی شرکت خود اطمینان داد که در بازی های آینده خود برابر نماینده نسل جدید بازی خواهدنمود. منظور کارلسن این بود که مقرر است به زودی با علیرضا فیروزجا ۱۸ ساله که در مکان دوم جهان قرار دارد بازی کند.
کارلسن توضیح داد: متوجه شدم که حتی در هنگام برنده شدن، نکات منفی از مثبت بیش تر است! من تابحال مقابل نسل های گذشته و سه بازیکن برتر نسل خودم بازی کرده ام. نتیجه گرا بودن در این مسابقات برای من مفید بوده است، اما در طولانی مدت پایدار نیست. اشتیاق باید محرک اصلی باشد. بعید است که من یک مسابقه دیگر بازی کنم مگر اینکه رقیب بعدی ام، نماینده نسل جدید باشد.
او افزود: مسابقات قهرمانی جهان بطور قابل توجهی با مسابقات دیگر متفاوت می باشد. از اوایل جوانی من همیشه دوست داشتم مسابقه دهم. هیچ جاه طلبی بلندمدتی جز یادگیری و پیشرفت بعنوان یک شطرنج باز نداشته ام. با این وجود، این جاه طلبی بیش تر بعنوان تمرکز و اشتیاق بالا رفته و کم تر بعنوان فشار احساس می شود.
به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، رقابت های علیرضا فیروزجا و نفر اول شطرنج جهان همیشه دارای جذابیت های خاص خود است اما رویارویی بعدی آنها می تواند متفاوت تر از گذشته دنبال شود چونکه فیروزجا حالا در رده دوم جهان است و تعقیب کننده جدی کارلسن به شمار می آید.
در محافل شطرنجی صحبت های زیادی از رویارویی این دو شطرنج باز وجود دارد و این مساله می تواند به جذابیت های رقابت آینده دو شطرنج باز بیفزاید. هدف بلندمدت اعلام شده مگنوس کارلسن هم اکنون رسیدن به ریتینگ ۲۹۰۰ در شطرنج کلاسیک است و باید دید که آیا این شطرنج باز به خواسته خود خواهد رسید یا خیر؟
منبع:

1400/10/02
10:59:56
0.0 از 5
533
تگهای خبر: بازی , بازیكن , برند , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد