انجمن گلف NCGU
وزنه برداری قهرمانی جهان ازبكستان

تاج گذاری یوسفی در رکورد دوضرب جوانان جهان

تاج گذاری یوسفی در رکورد دوضرب جوانان جهان

به گزارش انجمن گلف وزنه بردار فوق سنگین ایران در مسابقات بزرگسالان جهان توانست رکورد جوانان جهان را بشکند و وزنه بردار مطرح گرجستان رکورد فوق العاده ۴۹۲ کیلوگرم را به ثبت رساند.


به گزار ایسنا، مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان ازبکستان با برگزاری رقابت دسته فوق سنگین به پایان رسید و نمایندگان ایران ششم و هفتم شدند.
در مهم ترین اتفاق علیرضا یوسفی که رده سنی جوانان قرارد دارد، توانست با مهار وزنه ۴۳۸ رکورد دوضرب جوانان جهان را که در اختیار علی داودی بود، یک کیلوگرم بشکند. یوسفی با رکورد ۱۸۳ یک ضرب، ۲۳۸ دوضرب و مجموع ۴۲۱ کیلوگرم هفتم جهان شد.
آیت شریفی با رکورد ۱۹۷ یک ضرب، ۲۲۷ دوضرب و مجموع۴۲۴ کیلوگرم در رده ششم جهان قرار گرفت.
لاشا تالاخادزه، وزنه بردار مطرح گرجستان با رکورد ۲۲۵ یک ضرب، ۲۶۷ دوضرب و مجموع ۴۹۲ کیلوگرم توانست رکورد یک ضرب جهان را ۲ کیلوگرم، دوضرب را ۲ کیلوگرم و مجموع را ۴ کیلوگرم ارتقا دهد.
نتیجه این مسابقه به شرح زیر است:
حرکت یک ضرب
*آیت شریفی در حرکت نخست، وزنه ۱۸۵ کیلوگرم را بالای سر برد. شریفی در حرکت دوم پشت وزنه ۱۹۱ کیلوگرم ایستاد که این وزنه را به سادگی مهار کرد. وی در حرکت سوم وزنه ۱۹۷ کیلوگرم را بالای سر برد و توانست عملکرد خوبی از خود در یک ضرب نشان دهد.
*علیرضا یوسفی در حرکت اول، ۱۷۳ کیلوگرم را مهار کرد. وی در حرکت دوم ۱۷۸ کیلوگرم را هم با موفقیت ثبت نمود. یوسفی در حرکت سوم وزنه ۱۸۳ کیلوگرم را بالای سر برد و به کار خود در یک ضرب تمام کرد.
لاشا تالاخادزه، وزنه بردار مطرح گرجستان در حرکت اول ۲۱۰ کیلوگرم را مهار کرد. وی در حرکت دوم ۲۱۸ کیلوگرم را هم بالای سر برد. غول گرجی در حرکت سوم و پایانی یک ضرب پشت وزنه ۲۲۵ کیلوگرم قرار گرفت و با مهار این وزنه رکورد جهان را ۲ کیلوگرم شکست.
مدال نقره و برنز هم به وزنه برداران ارمنستان و بلاروس رسید.
حرکت دوضرب
*شریفی در نخستین حرکت، ۲۲۷ کیلوگرم را مهار کرد. در حرکت دوم ۲۴۲ کیلوگرم را در حرکت قیچی انداخت. برخواه سرمربی تیم ملی وزنه آخر شریفی را به ۲۴۴ کیلوگرم تغییر داد و نماینده ایران باردیگر در حرکت قیچی وزنه را انداخت. او با رکورد ۴۲۴ کیلوگرم پایان یافت.
*یوسفی در حرکت اول ۲۳۰ کیلوگرم را بالای سر برد. وی در حرکت دوم پشت وزنه ۲۳۸ کیلوگرم ایستاد تا رکورد جوانان جهان را که با ۲۳۷ کیلوگرم در اختیار علی داودی است بشکند و موفق شد این وزنه را مهار کند و یک کیلوگرم رکورد را شکست. او سپس دست خویش را به نشانه گذاشتن تاج بر سرش بالا برد.
او در حرکت سوم و پایانی وزنه ۲۴۵ را بالای سر برد اما هیات ژوری حرکت یوسفی را خطا اعلام نمود سپس ایران درخواست بازنگری کرد که مورد قبول واقع نشد و یوسفی شانس کسب مدال برنز دوضرب را از دست داد. او با رکورد ۴۲۱ کیلوگرم پایان یافت.
* لاشا تالاخادزه در حرکت اول ۲۴۷ کیلوگرم را مهار کرد. در حرکت دوم ۲۵۷ کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت سوم و پایانی مسابقات، پشت وزنه رویایی ۲۶۷ کیلوگرم ایستاد که داوران دو چراغ قرمز به او دادند و تنها داور ایرانی چراغ سفید داد. اما هیات ژوری این وزنه را پذیرفت و تالاخادزه توانست رکورد دوضرب جهان را ۲ کیلوگرم بشکند و رکورد مجموع جهان را هم چهار کیلوگرم ارتقا داد.
او رکورد مجموع ۴۹۲ ثبت نمود که سنگین ترین رکورد ثبت شده در وزنه برداری است.

*مدال آوران دسته ۱۰۹+ کیلوگرم:
۱- لاشا تالاخادزه از گرجستان با رکورد ۲۲۵ یک ضرب، ۲۶۷ دوضرب و مجموع ۴۹۲ کیلوگرم(۳ مدال طلا)
۲- وارازدات لالایان از ارمنستان با رکورد ۲۱۱ یک ضرب، ۲۴۶ دوضرب و مجموع ۴۵۷ کیلوگرم(۳ مدال نقره)
۳- گورمیناسیان از ارمنستان با رکورد ۲۰۵ یک ضرب، ۲۴۳ دوضرب و مجموع ۴۴۸ کیلوگرم (۲ مدال برنز دوضرب و مجموع )
۴- زیازولین از بلاروس با رکورد ۲۰۶ یک ضرب، ۲۴۱ دوضرب و مجموع ۴۴۷ کیلوگرم (برنز یک ضرب)
فیلم رکوردشکنی دوضرب تالاخادزه و علیرضا یوسفی که رکورد جوانان جهان را شکست در ادامه می بینید:


1400/09/26
23:49:08
0.0 از 5
509
تگهای خبر: تیم , تیم ملی , داور , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد