انجمن گلف NCGU
توسط صندول حمایت از قهرمانان و پیشكسوتان صورت گرفت؛

تجلیل از سه پیشکسوت رشته های والیبال، فوتبال و کشتی

تجلیل از سه پیشکسوت رشته های والیبال، فوتبال و کشتی

صندوق اعتباری پشتیبانی از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، مراسم تجلیل از سه اسطوره ورزش کشور در رشته های والیبال، فوتبال و کشتی در محل خانه پیشکسوتان برگزار کرد.به گزارش انجمن گلف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری پشتیبانی از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، مراسم تجلیل از اسطوره های بزرگ ورزش ایران محمد شریف زاده بوشهری پیشکسوت والیبال، فرامرز ظلی پیشکسوت فوتبال و ابراهیم جوادی پیشکسوت کشتی امروز دوشنبه با حضور دکتر ابطحی مدیرعامل صندوق حمایت و جمع زیادی از پیشکسوتان نام آور و همین طور نماینده فدراسیون پزشکی ورزشی با رعایت کامل موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در هتل ورزش (خانه پیشکسوتان ورزش) اجرا شد.
ابطحی: خوشبختیم که شما بزرگان ورزش را دور هم جمع کرده ایم
دکتر ابطحی در این مراسم با اشاره به اینکه بسیار خرسندم که بار دیگر افتخار میزبانی شما تاجداران عرصه ورزش و شهریاران شهر ورزش را پیدا کرده ایم، اظهار نمود: به شما رادمردان ایران زمین پرافتخار، که پرچم سه رنگ این جغرافیای جان را در آوردگاه های مهم آسیایی، جهانی و المپیک به اهتزاز درآورده اید ادای احترام می نماییم. همین طور ادای احترام می کنم به شما مردانی که شرف، غیرت، انسانیت و مردانگی را در وجود خود جمع کرده اید.
ایشان در ادامه بیان داشت: سقراط فیلسوف برجسته معتقد می باشد هرکس آرزویی دارد یکی ثروت می خواهد. یکی طول عمر می خواهد، یکی شهرت می خواهد اما بهترین آرزو آنست که انسان دوست خوب و یار موافقی داشته باشد. باید قدردان یاران و دوستانمان باشیم.
دکتر ابطحی با اشاره به اینکه خدا را شکر می کنم که از مراسم تجلیل قبلی تا به امروز کسی در جمع ما پرواز نکرده است، بیان داشت: امیدوار هستم زندگی تان پر برکت، سرشار از بزرگی، سلامتی و عزت باشد. دولت در ادبیات فارسی یعنی خوشیختی، ما خوشبختیم که شما بزرگان ورزش را دور هم جمع کرده ایم، شمایی که خاطرات شیرین و فراموش نشده ای دارید؛ همانطور که استاد طالقانی بیان نمودند با رخت بربستن این بیماری منحوس امیدوار هستم بتوانیم خیلی زودتر این مراسم های تجلیل را متوالی برگزار نماییم.
مدیرعامل صندوق همین طور خبر داد: می خواهیم از ماه بعد مراسم تولد شما عزیزان را نیز برگزار کنیم؛ این هتل خانه شما پیشکسوتان است، استخر این مجموعه آماده خدمتگزاری به شما عزیزان است، می خواهیم از ساعت 15 تا 19 سانس های استخر این هتل را به شما عزیزان اختصاص دهیم.
وی در ادامه اضافه کرد: جناب وزیر علاقمند بودند که در این مراسم حضور داشته باشند؛ اما متاسفانه به علت مشغله کاری این امکان به وجود نیامد. از وی درخواست کرده ایم که از سایر اماکن ورزشی نیز در خدمتگزاری به شما پیشکسوتان ورزش استفاده نماییم.
ابطحی بیان داشت: به جد معتقدم ما و شما به مهربانی و نوازش نیاز داریم. می دانم زندگی تلخ و سخت اما ما در این تلخی ها می خواهیم ساعات خوب و خوشی را در این جمع احیا کنیم؛ آمدیم که رضای خاطر شما و در نهایت رضایت خداوند را با خدمت به شما خادمان سرافراز این سرزمین جلب نماییم. امیدواریم توسط برنامه های صندوق غبار فراموشی از چهره شما زدوده شود.
وی در آخر اظهار داشت: شما بزرگان این کشور هستید و کسی شما را فراموش نخواهد کرد. از خداوند می خواهم توفیق خدمات بیشتر به شما عزیزان را به ما خادمان بدهد که بتوانیم قسمتی از زحمات شما در عرصه دلاوری را جبران نماییم.

شریف زاده بوشهری: مراسم های تجلیل ابداع خوب دکتر ابطحی بود
محمد شریف زاده در مراسم تجلیل از خود اظهار داشت: به دکتر ابطحی مدیرعامل صندوق و سایر دست اندر کاران این برنامه برای ابداع چنین مجالسی باید تبریک گفت و درود فرستاد. این مراسم ها موجب می شود تا گذشتگانی چون ما که گرد پیری بر چهره مان نشسته از کارهای گذشته خود برای جوانان بگوییم.
وی افزود: ما نیز از جوانان انتظار داریم که راه ورزش را ادامه دهند و برای ایران افتخارآفرینی کنند. بنده ورزش را از کوچه شروع کردم و حتی برای ورزش کفش نداشتم اما هیچ گاه دست از تلاش برنداشتم.
شریف زاده که در زمینه علمی و صنعت نیز بسیار موفق بوده است تندیس یادبود خود که به علت کارهای علمی از دانشگاه تهران دریافت کرده بود را به دکتر ابطحی تقدیم کرد.
محمد شریف زاده بوشهری متولد فروردین 1313 درتهران است. او اولین کاپیتان تیم ملی والیبال ایران است. او به همراه تیم ملی والیبال در سال 1958 به مدال نقره مسابقات آسیایی توکیو رسید.

ظلی: مراسم های صندوق یک ارتباط قلبی متقابل به وجود آورده است
فرامرز ظلی در مراسم تجلیل از خود اظهار داشت: مراسم های تجلیل صندوق از پیشکسوتان تنها یک تجلیل عادی نیست بلکه یک ارتباط قلبی متقابل میان پیشکسوتان و این مجموعه و برگزارکنندگان این مراسم به وجود آورده است.
وی با اشاره به اینکه دکتر ابطحی به مفهوم واقعی کلمه حامی پیشکسوتان است افزود: پیشکسوتان بزرگانی هستند که در کوچه پس کوچه خاطره ها گم شده اند، در غم غربت و فراموشی مانده اند و انتظار دارند که دست هایی از روی مهر بر سر آنها کشیده شود. برگزاری مراسم های تجلیل همان دست پر مهری است که از طرف صندوق به سمت آنها دراز می شود و اثرات معنوی بسیار دارند.
فرامرز ظلی متولد 1321 است. وی از دروازه بانان پیشکسوت فوتبال، ایران است. وی سال ها در باشگاه پاس، تاج سابق تهران (استقلال کنونی) و تیم ملی فوتبال ایران بازی کرده و از دروازه بانان برجسته ایرانی به حساب می آید. ظلی به مدت هفت سال دروازه بان تیم ملی نیز بود.
جوادی: اقدام دکتر ابطحی بزرگ و ماندگار است
ابراهیم جوادی در مراسم تجلیل از خود اظهار داشت: بغض راه گلویم را گرفته است و تنها می توانم بگویم این کار دکتر ابطحی ماندگار و بزرگ است اقدامی که هیچ یک از مدیران قبلی نکرده اند. شاید باورتان نشود پیش از این مراسم ها روزهایی بود که آرزوی دیدار دوستان و هم دوره ای های خود چه در ورزش کشتی و چه در رشته های دیگر را داشتم و این آرزویم با مراسم های تجلیل محقق شد.
وی اضافه کرد: از بودن در بین بزرگان ورزش کشور مفتخر هستم. خوشبختانه ما می توانیم در فواصل کوتاه دور هم جمع شویم و روحیه مان تازه شود و دیگر تنها در مراسم های غم و ختم دوستانمان دیدار تازه نکنیم.
ابراهیم جوادی (زاده ۱۳۲۲ در قزوین) است. وی با ۴ بار پی در پی قهرمانی جهان، ۲ بار قهرمانی در بازی های آسیایی، مدال برنز المپیک ۱۹۷۲ مونیخ و قهرمانی در با اهمیت ترین تورنمنت های بین المللی دوران خود، همچون جام دانکلف بلغارستان، جام تفلیس شوروی و جام تاتراس لهستان، پرافتخارترین کشتی گیر سبک وزن تاریخ کشتی ایران است. شکست از نیکولف بلغارستانی در المپیک مونیخ تنها شکست وی در مسابقات جهانی و المپیک بود. جوادی در المپیک ۱۹۷۶ مونترال و ۱۹۹۲ بارسلونا هم بعنوان مربی همراه تیم ملی بود و همین طور مدتی ریاست هیئت کشتی شهرستان کرج را برعهده داشت.
طالقانی: مراسم های تجلیل جرقه ای برای یادآوری بزرگان ورزش است
در ادامه این مراسم محمدرضا طالقانی پیشکسوت کشتی اظهار داشت: این اقدام را باید تحسین کرد و قدر دانست. خوشحالیم که این مراسم ها خیلی زود آغاز شد و برخی از بزرگانی که در مراسم های قبل مورد تقدیر قرار گرفتند اکنون در بین ما نیستند و باید از این که در زمان حیات از آنها تقدیر گردید خشنود باشیم.
وی اضافه کرد: مراسم های تجلیل یک جرقه است برای یادآوری قهرمانانی که زمانی افتخارآفرین بودند و پرچم ایران را برافراشتند و سرود کشورمان را در میادین جهانی طنین انداز کردند. در مورد بزرگانی که در این مراسم هستند تنها اشاره به این نکته کفایت می کند که این افراد با عشق و تلاش بسیار بدون هیچ پول و پاداشی برای کشور مدال می آوردند.
در این مراسم همین طور مجید حلوایی و مهدی صابرپور درباره بزرگانی که از آنان تجلیل به عمل آمد صحبت کردند.
در این مراسم که بدون حضور رسانه های مکتوب انجام شد بزرگانی چون حسین کلانی، محمد نصیری، محمدرضا طالقانی، پرویز عرب، منصور برزگر، بیژن ذوالفقارنسب، رحیم علی آبادی، سعید مراغه چیان، اصغر شرفی، پرویز میرزا حسن، رضا مشحون، تیمور غیاثی، عنایت آتشی، ناصر ابراهیمی، بهروز سلطانی، مهدی هویت دوست، منوچهر مقصودی، محمد دلیریان، بهرام مشتاقی، عباس خجسته، مهدی محبی، حسن حمیدی، علی اکبر جیرسرایی، محمد مشهدی اسماعیل، محمد مشهدی آقایی، حمید حاتمی، جلال کریمی، عباس نمازیان، سلمان حسام، عباس موسیوند، محمد صادقی، مجید حلوایی، احمد شوشتریف امیر حیدری، مهدی صابرپور حضور داشتند.

1400/09/24
13:10:51
0.0 از 5
703
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد