انجمن گلف NCGU
فائقی :

انتخاب پولادگر بعنوان معاون وزارت ورزش به صلاح ورزش نیست

انتخاب پولادگر بعنوان معاون وزارت ورزش به صلاح ورزش نیست

به گزارش انجمن گلف معاون پیشین سازمان تربیت بدنی بابیان این که انتخاب پولادگر برای معاونت وزارت ورزش به صلاح نیست اظهار داشت: پس از دو دوره تصدی این پست توسط روسای فدراسیون ها بهتر است اینبار از المپین ها استفاده گردد.سعید فائقی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن موضع گیری نسبت به مطرح شدن نام محمد پولادگر برای معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش، به خاصیت های لازم برای تصدی این پست اشاره نمود و این که گزینه موردنظر بسیاری از این خاصیت ها را دارا نیست.
انتخاب پولادگر در امتداد اهداف دولت نیست
وی اظهار داشت: تاکید دولت سیزدهم بر جوانگرایی است، تا آنجا که من اطلاع دارم محمد پولادگر سابقه ۲۱ ساله از ریاست در فدراسیون تکواندو دارد. بدین سبب از این حیث گزینه مناسبی در امتداد جوانگرایی مورد تاکید دولت نیست.
نباید کرسی بین المللی فدای انتخاب داخلی شود
وی همین طور به انتخاب اخیر پولادگر بعنوان نایب رییس اتحادیه تکواندو آسیا اشاره نمود و افزود: اگر حضور پولادگر در وزارت ورزش قطعی شود این کرسی آسیایی از دست می رود و چه بسا تصاحب باردیگر این کرسی زمان زیادی بگیرد. به صلاح نیست به خاطر انتخاب داخلی، این کرسی بین المللی از دست برود.
تجربه مدیریت پولادگر فقط برای تکواندو است
این مدیر ورزش با تاکید بر این که پولادگر پیشینه طولانی در مدیریت ورزش دارد، تصریح کرد: البته احاطه و تخصص و حتی تجربه مدیریتی وی تنها مربوط به تکواندو است در حالی که مدیریت در وزارت ورزش و حوزه معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، به لحاظ تخصصی ابعاد گسترده تری را می طلبد در غیر اینصورت حتما مدیریت در آن با مشکل مواجه می شود.
بعید می دانم انتخاب وزیر باشد
فائقی با اعلان اینکه برای محمد پولادگر و کارهایی که طی سالهای متوالی در ورزش و تکواندو کشور داشته احترام قائلم هستم، اظهار داشت: اصلا وی یکی از مدیران منصوب در زمان معاونت خود من بود اما بعید می دانم مطرح کردن او برای معاونت باتوجه به سیاست هایی که دولت دارد، انتخابِ وزیر ورزش باشد. در وضعیت فعلی جوانگرایی بهتر و بیشتر جواب می دهد.
ترجیح پولادگر ماندن در تکواندو است
معاون وقت سازمان تربیت بدنی دراین زمینه رفت و برگشت داورزنی به فدراسیون والیبال را تصریح کرد و اشاره کرد: داورزنی هم بعنوان رییس فدراسیون والیبال متصدی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش شد اما در نهایت به فدراسیون خودش بازگشت. آقای پولادگر باید این مسائل را مدنظر داشته باشد. به نظرم ترجیح خود پولادگر هم این است که در تکواندو بماند و جایگاهش را از دست ندهد.
لزوم اشراف کامل معاون وزیر به همه رشته ها فائقی با تاکید بر لزوم مدیریت همه جانبه معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای و اشراف و تسلط کامل او به همه رشته ها اشاره کرد: لازم است که او تسلط زیادی نسبت به رشته های المپیکی داشته باشد به ویژه در این شرایط که ادامه حیات رشته هایی مانند وزنه برداری و بوکس در المپیک در خطر است. مشکلی که قبل از این هم کشتی هم با مشابه آن روبرو بود. اگر معاون وزیر نسبت به این رشته ها و مدیریت شان احاطه لازم را نداشته باشد اساسا به بن بست خواهد خورد. باید جهان طراز باشد وی اشاره کرد: از طرفی جهان طراز بودن معاون وزیر وزش هم تعیین کننده است خصوصاً برای رسیدگی همین دغدغه های رشته های المپیکی، درست است که دراین زمینه کمیته ملی المپیک و مدیرانش پیشقدم هستند اما همیشه تعامل معاونت قهرمانی با کمیته ملی المپیک دراین زمینه موثر بوده است. این تعامل با شرایطی که ورزش امروز کشور دارد، در آینده نزدیک بیشتر موردنیاز است و اگر معاون وزیر از خاصیت های لازم دور باشد با مسائل عدیده ای مواجه خواهیم شد. تاکید بر تعامل با رسانه ها معاون سابق سازمان تربیت بدنی تعامل با رسانه ها را یکی دیگر از خاصیت های لازم برای معاونت کلیدی وزارت ورزش عنوان نمود و اظهار داشت: رسانه در ورزش اهرمی کارساز و قدرتمند است. معاون اول وزیر ورزش باید با رسانه ها در تعامل لازم باشد و در عین حال نفوذ لازم را هم به آنها داشته باشد. گزینه موردنظر کمتر از ۵۰ درصد شاخصه های لازم برای معاونت را دارد «محمد پولادگر که گزینه معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه است چند درصد این خاصیت ها را برای تصدی این پست داراست؟»، فائقی در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر اظهار داشت: او کمتر از ۵۰ درصد این شاخصه ها را دارد به ویژه که تک رشته ای است در حالی که معاونت وزارت ورزش چند بعدی و چند رشته ای است. این انتخاب به صلاح نیست وی همین طور در واکنش به اینکه «تکواندو طی سالهای قبل روند نزولی داشته است و به صورتی ریاست پولادگر برای آن موثر و نتیجه بخش نبوده است»، اظهار داشت: دو دوره است که تکواندو نتوانسته در بازی های المپیک در حد انتظار ظاهر شود و نتایج قابل قبول بگیرد. در کل انتخاب پولادگر بعنوان معاون وزیر به صلاح ورزش نیست. اصلا حیف است او از تکواندو بیرون بیاید و کرسی آسیایی را از دست بدهد. بهتر است این کرسی در اختیار ایران بماند. یک المپین معاون وزیر ورزش شود سعید فائقی در آخر و در پاسخ به این که «برای معاونت توسعه ورزش قهرمانی چه گزینه ای با چه شرایطی پیشنهاد می کنید؟»، اظهار داشت: معاونت توسعه ورزش قهرمانی در رابطه با همه فدراسیون هاست. چه اشکالی دارد از خودِ فدراسیون ها برای انتخاب او نظرخواهی شود. پیشنهاد خود من هم به وزیر ورزش این است که از المپین ها که افراد تحصیل کرده، جهانی و آشنا به امور هستند برای این پست استفاده گردد. دو دوره از روسای فدراسیون ها استفاده شد و نتیجه آنرا هم دیدیم. یک دوره هم به این افراد فرصت بدهیم. اساسا نتیجه خوبی حاصل خواهد شد.


منبع:

1400/09/22
21:50:14
0.0 از 5
563
تگهای خبر: المپیك , بازی , داور , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد