انجمن گلف NCGU
مطالبات مردم لرستان از دولت-۱۹

پمپاژ20ساله وعده در ایستگاه های آب

پمپاژ20ساله وعده در ایستگاه های آب

در آستانه سفر رئیس جمهور به لرستان در بین مردم حاضر شدیم و برخی مطالبات آنها را شنیدیم، عدم تکمیل ایستگاه های پمپاژ آب کشاورزی و بازسازی ورزشگاه سرمالیان از مسائل مطرح شده بود.


دریافت 34 MB
خبرگزاری مهر - گروه استان ها: با عنایت به این که در جریان سفر رئیس جمهور به استان لرستان فرصت دیدار حضوری با مردم همه شهرستان های استان فراهم نخواهد شد خبرنگاران خبرگزاری مهر در شهرستان های مختلف به میان مردم رفته اند و تریبون این رسانه را برای انتقال مسائل، مشکلات و مطالبات خود در اختیار آنها گذاشته اند.
ویدئوی امروز در ارتباط با مطالبات مردم شهرستان پلدختر در جنوب استان لرستان است، شهرستان پلدختر از شمال و شرق به شهرستان خرم آباد، از غرب و شمال غربی به شهرستان های رومشکان و کوهدشت، از جنوب به استانهای خوزستان و ایلام محدود می شود.
در این ویدئو مردم شهرستان پلدختر عمده مشکلات خویش را در حوزه های طرح های نیمه تمام ازجمله رفع نقصها ورزشگاه «سرمالیان» این شهرستان، تکمیل ایستگاه های پمپاژ آب نیمه کاره، بیکاری فارغ التحصیلان و روی آوردن جوانان به قاچاق کالا، توسعه کشاورزی و دام پروری در استان، پرداخت خسارات سیلاب و امهال تسهیلات پرداختی، رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی اعلام نمودند.
سیل ورزشگاه «سرمالیان» را برد!
در جریان سیل سال ۹۸ فضاها و سالن های ورزشی این شهر که در بخش غربی مجموعه ورزشی شهید «سرمالیان» متمرکزشده بود، گرفتار صدمه جدی شد که تابحال روی خوش بازسازی و بهره برداری را به خود ندیده است.
سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در جریان سفری که اخیراً به لرستان داشت در جمع مسؤلان هیئت های ورزشی شهرستان پلدختر به صدمه های سیلاب فروردین ماه سال ۹۸ در پلدختر اشاره نمود و اضافه کرد: در جریان این بحران اواخر تیرماه ۱۳۹۸ به قصد خدمت به مردم و بر مبنای وظیفه در پلدختر حضور پیدا کردم و از عمق این صدمه ها اطلاع دارم که آن زمان مجموعه ورزشی پلدختر تحت تاثیر سیلاب گرفتار صدمه جدی شد و هیچ چیز قابل استفاده نبود.
وی اظهار داشت: در یازدهمین سفر استانی خود و حضور در استان لرستان قصد سفر به پلدختر را نداشتم اما جهت بررسی اولیه مشکلات حوزه ورزش و این که تغییرات پسا سیل سنجیده شود این سفر انجام شد.
وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: با عنایت به بازدیدهای میدانی از مجموعه ورزشی شهید «سرمالیان» پلدختر زمین چمن این ورزشگاه مناسب و زیبنده مردم این شهرستان نیست.
«سرمالیان» چشم به راه اعتبار!
حشمت الله امان الهی مدیرکل ورزش و جوانان لرستان هم پیش ازاین در پاسخ به سوال خبرنگار مهر ضمن اشاره به طرح های ورزشی که در جریان سیلاب صدمه دیدند و روند بازسازی آنها عنوان کرد: پس از سیلاب ۹۸ و براساس اعلام کارشناسان فنی وزارت ورزش و جوانان، مبلغی به میزان ۱۲ میلیارد تومان برای بازسازی ورزشگاه «سرمالیان» پلدختر پیشبینی شد.
وی اظهار داشت: البته این مبلغ با عنایت به تورم، خیلی بیشتر از مبلغ آن زمان است.
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با اشاره به اینکه در دیماه ۹۸، مبلغ پنج میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان از اعتبارات ماده ۱۰ سیلاب به ورزش جوانان اختصاص پیدا کرد اضافه کرد: این عدد هم از محل اسناد خزانه با سررسیده سه ساله ابلاغ گردیده است.
امان الهی افزود: تابحال اقداماتی مانند بازسازی استخر شنای «امید»، بازسازی پنج سالن ورزشی مجموعه، تعویض سه هزار متر کف پوش، روشنایی، سیستم گرمایش و سرمایش سالن ها، زیرسازی زمین فوتبال و کاشت زمین چمن، بتن ریزی پیست تارتان، فنس کسی اطراف زمین، راه اندازی دیوار حضار و سر درب ورودی مجموعه، در دستور کار قرار گرفتن ساخت رختکن و سرویسهای بهداشتی، در دستور کار قرار گرفتن راه اندازی ساختمان اداری و… صورت گرفته است.
وی ضمن اشاره به بدهی دو میلیارد تومانی ورزش و جوانان به پیمانکاران بابت انجام این اقدامات اظهار داشت: متأسفانه در ۹۹، هیچ گونه اعتباری از محل ماده ۱۰ سیلاب، به ورزش و جوانان اختصاص پیدا نکرده است.
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با تاکید بر این که از راه مدیریت ارشد استان و همینطور وزیر ورزش و جوانان، مکاتبات و پیگیری هایی را برای اختصاص اعتبار تکمیل و بازسازی این مجموعه ورزشی صورت گرفت اضافه کرد: هم اکنون برای تکمیل مجموعه «سرمالیان» بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
امان الهی با اشاره به اینکه این اعتبار برای تکمیل محوطه سازی، راه اندازی ساختمان اداری، تأمین روشنایی، راه اندازی خوابگاه ورزشکاران، راه اندازی پیست تارتان، پیست دوومیدانی و… نیاز است اظهار داشت: امیدواریم تأمین اعتبار شود و تکمیل شوند.
ایستگاه های آبی که وعده «پمپاژ» می کنند
دیگر چالش شهرستان پلدختر عدم تکمیل ایستگاه های پمپاژ آب دشت های این شهرستان است که سال هاست به نتیجه نرسیده اند. همینطور در جریان وقوع سیلاب به بعضی از ایستگاه های پمپاژ آب خسارت وارد شد که بازسازی آنها هم تأمین اعتبار نیاز دارد.
عملیات اجرایی ایستگاه های پمپاژ «چم مهر» در سال ۸۱ و «واشیان» در سال ۸۲ و طرح انتقال آب به دشت «جایدر» در سال ۸۶ شروع شد که با وقوع سیلاب این پروژه ها افتتاح نشده به نقطه اول بازگشتند!
رضا عسکری مدیر جهاد کشاورزی پلدختر پیش ازاین در این رابطه به مهر اظهار داشته بود: «ایستگاه های پمپاژ آبی که در سیلاب ۹۸ خسارت دیده اند تقریباً حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند. این ایستگاه های پمپاژ آب شامل «آمیران کوشکی»، «چولهول»، «زیودار»، «ملیون» و «رنگین بان» هستند.»
عسکری با اشاره به اینکه پیشبینی می شود که تا آخر سال ۱۴۰۰ همه این ایستگاه های پمپاژ آب به بهره برداری برسند اظهار داشت: «با بهره برداری از این پروژه ها علاوه بر آب رسانی به بیشتر از دو هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی و باغات، زمینه اشتغال برای بیشتر از دو هزار و ۵۰۰ نفر فراهم می شود.»
این سخنان در حالی مطرح می شود که پیش ازاین محمد گودرزی مدیر امور آب شهرستان پلدختر در این رابطه با آخرین وضعیت ایستگاه های پمپاژ آب شهرستان پلدختر که از جانب شرکت آب منطقه ای درحال اجرا هستند عنوان کرد: «در حال حاضر پروژه آب رسانی «چم مهر» فعال است و این پروژه دارای پیشرفت فیزیکی مطلوبی است و برای تکمیل آن نیازمند ۲۰۰ میلیاردریال اعتبار هستیم.»
مدیر امور آب شهرستان پلدختر در ادامه ضمن اشاره به پروژه آب رسانی به دست «جایدر» هم بیان داشت: «حدود ۲۸۰ میلیاردریال برای این پروژه اعتبار تخصیص پیداکرده است و در صورت تخصیص اعتبار، مابقی پروژه عملیاتی می شود و ظرف یک سال آینده میتوان از آن بهره برداری نمود.»
وی ضمن اشاره به پروژه آب رسانی دشت «واشیان» اظهار داشت: «مقررشده که از محل اعتبارات توازن مبلغ ۲۵۰ میلیاردریال اعتبار در نظر گرفته شود که بمحض ابلاغ این اعتبار، پیمانکار آن برای اجرای عملیات بازسازی انتخاب می شود. برای تکمیل این پروژه هم حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبار است.»
بنابراین گزارش، در آستانه سفر رئیس جمهور و اعضای کابینه به استان لرستان خبرگزاری مهر در سلسله گزارش هایی ضمن مطرح کردن برخی مسائل این استان، بستر طرح مطالبات و خواسته های مردم را فراهم خواهد نمود.
در این راستا منطبق بر نظام مسائل تدوین شده در این خبرگزاری، مهم ترین مطالبات استان در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و … یاد شده قرار خواهد گرفت تا زمینه ای برای توجه به این مطالبات در مصوبات سفر دولت فراهم گردد.
برای پیگیری گزارش های مهر لینک «مطالبات مردم لرستان از دولت» را دنبال کنید. این لینک در کنار صفحه استانی خبرگزاری مهر قرار داده خواهد شد و مخاطبان این رسانه می توانند نکات مدنظر خویش را در بخش نظرات در بین بگذارند.


منبع:

1400/09/19
21:25:20
0.0 از 5
792
تگهای خبر: تیم , دیدار , سفر , فوتبال
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد