انجمن گلف NCGU
رئیس فدراسیون همگانی:

افتخارآفرینی در ورزش قهرمانی به سبب وجود مربیان توانمند است

افتخارآفرینی در ورزش قهرمانی به سبب وجود مربیان توانمند است

رییس فدراسیون همگانی اظهار داشت: افتخار آفرینی ورزشکاران در میادین بین المللی به سبب وجود مربیان توانمند است.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، نخستین همایش ملی تجلیل از مربیان چهادی ورزش همگانی امروز چهارشنبه در هتل ورزش تهران باحضور رییس سازمان بسیج ورزش و رییس ورزش همگانی اجرا شد.
مهدی میرجلیلی، رئیس بسیج ورزشکاران در این مراسم اظهار داشت: ابتدا هفته بسیج را تبریک می گویم و یاد و خاطره همه شهدا را گرامی می داریم. از افشین مولایی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی و همکارانش در این فدراسیون تشکر می کنم که همیشه بسیج را همراهی می کنند.

وی با اشاره به مربیان جهادی اشاره کرد: مربی فقط وظیفه ارتقای مهارت و آمادگی جسمانی را ندارد. وظیفه مربی تربیت و پرورش روح و معنویت در ورزشکاران است. اینکه حضرت امام فرمودند معلمی شغل انبیاست، من می گویم مربیگری نیز شغل انبیاست چونکه انسان را به خدا می رساند.
میرجلیلی گفت: مربیان جهادی نیاز به تفکر و روحیه جهادی دارند. حضرت امام همیشه افتخار می کرد که یک بسیجی است و از خدا می خواست با بسیجیان محشور شود. بالاترین افتخار مربیان افتخار خدمت به مردم است چونکه شور نشاط در جامعه ایجاد و به سلامت مردم کمک می نماید. باید روح ورزشکاران آماده و معنویت و اخلاق را در ورزش جاری و ساری کنند ورزش همگانی یعنی شخصیت همگانی.
افشین ملایی، رییس فدراسیون همگانی، نیز در این اظهار داشت: افتخارآفرینی در میادین ورزش قهرمانی به سبب وجود مربیان توانمند است و در زمینه ورزش همگانی نیز عنصری به نام مربیان از اهمیت بسیار بالایی برخوردارست چونکه مستقیم با مردم ارتباط دارد.
وی اضافه کرد: جوامع کشورهای توسعه یافته به سلامت انسان و عوامل موثر بر آن توجه بیشتر می کنند و جایگاه اجتماعی مربیان ورزش همگانی در این کشورها بسیار بالا است چونکه با تمرکز بر عملکرد سلامت بخش ورزش همگانی خیلی از هزینه های سربار شامل سلامت جسمی، بزهکاری اجتماعی، راندمان کار و... کاهش پیدا می کند.
رییس فدراسیون ورزش های همگانی با تاکید بر این که مربیان ورزش همگانی ناجی سلامت مردم و اصلی ترین عناصر سلامت ملی هستند، اظهار داشت: باید پیشگیری بر درمان مقدم شمرده شود و با تحلیل نقش ورزش همگانی در زمینه پیشگیری و درمان شاهد پویایی ورزش همگانی در کشور باشیم و بجای ساختن بیمارستان به سمت ساخت جاده های تندرستی برویم.
ملایی افزود: عنصر اصلی درمان، پزشک است و حدود هفت سال زمان می برد تا یک پزشک عمومی تربیت شود و ۷۰۰ میلیون تومان نیز بدون در نظر گرفتن زیرساخت های درمانی و پزشکی و درمانی باید در این رابطه هزینه شود تا در نهایت بمنظور درمان بیماران اقدام نمایند. یک پزشک عمومی در صورت سلامت جسمانی و کارکرد روزانه هشت ساعت، می تواند حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ بیمار را ویزیت کند.
وی اضافه کرد: این در حالیست که در زمینه ورزش همگانی بجای هفت سال، نیازمند یک هفته آموزش سیستماتیک در زمینه ورزش هستیم تا با رعایت استانداردها و پرداخت 700 هزار تا یک میلیون تومان، یک مربی ورزش همگانی تربیت شود و این قابلیت را دارد که روزانه تا ۲۴۰ ورزشکار را آموزش دهد و در راه نشاط و سلامت جسمانی آنها گام بردارد.
رییس فدراسیون ورزش های همگانی با اعلان اینکه عقل انسان حکم می کند که در آینده ورزش همگانی کشور سرمایه گذاری گسترده صورت گیرد، اظهار داشت: برخی هزینه های درمانی برای بیماران بسیار قابل تامل و سنگین است؛ طبق آمار سالانه سه میلیون نفر به سبب هزینه های کمر شکن درمانی در کشور فقیر می شوند و یک نظام آگاه و هوشمند بجای اصرار بر کاهش هزینه های درمان که عموما هم به نتیجه نمی رسد بر کاهش تقاضای خدمات درمان سرمایه گذاری می نماید.
ملایی با طرح این پرسش ها که چه میزان باید تلاش نماییم تا دارو با سوبسید به مردم برسد؟ نسخه ارزان شود؟ میلیاردها دلار از بیت المال صرف ساختن و وارد کردن تجهیزات مدرن پزشکی شود که با گذشت سال ها فرسوده می شود؟ عنوان کرد: امیدوار هستیم در دولت جدید سیاست ها و راهبردهای پشتیبانی از ورزش همگانی روز به روز بیشتر شود و سلامت ملی ارتقا یابد.

1400/09/12
11:41:12
0.0 از 5
497
تگهای خبر: آموزش , پزشك , تجهیزات , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد