انجمن گلف NCGU
نهایی شدن تركیب تا خردادماه؛

پیمان فخری: 13 رشته شانس قطعی مدال آوری در بازی های آسیایی هستند

پیمان فخری: 13 رشته شانس قطعی مدال آوری در بازی های آسیایی هستند

انجمن گلف: سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی می گوید از میان 28 رشته کاندیدای اعزام به این بازی ها، 13 رشته شانس قطعی مدال آوری هستند.پیمان فخری در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری این که بازی های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو در ۴۰ رشته برگزار می گردد و کمیته ملی المپیک هم فعلا ۲۸ رشته را کاندیدای اعزام به این بازی ها کرده است در مورد روند بررسی و ارزیابی شرایط رشته ها توضیح داد.
وی اظهار داشت: کتابچه فنی بازی ها توسط کمیته برگزاری در اختیارمان گذاشته شده است. مشخص است که رقابت های هر رشته در چه اوزان و ماده هایی انجام می شود. در نشست هایی که با روسای فدراسیون ها و مربیان تیم ها و ورزشکاران داریم، برمبنای وضعیت رشته ها و ورزشکاران شان را در این اوزان و ماده ها ارزیابی می نماییم.
سرپرست کاروان اعزامی به بازی های آسیایی با اعلان اینکه ملاک اعزام کاروان به بازی های آسیایی کیفی گرایی است، اشاره کرد: در حقیقت ملاک ارزیابی ها برمبنای مدال آوری تیم ها و رشته هاست. از میان رشته هایی که کاندیدای اعزام به چین هستند ۱۳ - ۱۲ رشته شانس قطعی مدال آوری هستند مانند والیبال، بسکتبال، کشتی، کاراته، تکواندو و...؛ در مورد این رشته ها هیچ بحثی نیست و اعزام شان هم قطعی است.
فخری اشاره کرد: بحث اصلی در نشست های بررسی وضعیت رشته ها مربوط به رشته هایی است که مدال آوری شان قطعی نیست. باید مشخص شود که در نهایت ورزشکاران این رشته ها چه شرایطی برای اعزام خواهند داشت و چقدر می توانند به تحقق اهداف کاروان اعزامی برای صعود در جدول رده بندی کمک کنند.
«با این اوصاف احتمال این که تعداد رشته های اعزامی به هانگژو کاهش پیدا کند، وجود دارد؟»، وی در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: به هر حال نتایج جلسات در تعیین تعداد نهایی رشته ها و ترکیب ورزشکاران شان تعیین کننده است. ورزشکارانی که شرایط اعزام را داشته باشند اساسا در ترکیب کاروان قرار می گیرند.
وی در مورد زمان مقرر برای نهایی شدن ترکیب کاروان ایران در بازی های آسیایی اظهار داشت: تا خردادماه فرصت داریم تا به ارزیابی رشته ها و اوزان و ماده های مختلف ادامه دهیم، آن زمان (خردادماه) باید ترکیب کاروان را از حیث تعداد رشته ها و ورزشکاران نهایی به کمیته برگزاری بازی های اعلام نماییم.
سرپرست کاروان ورزش ایران همین طور در مورد پروتکلهای بهداشتی برای این دوره بازی های آسیایی اظهار داشت: مقرر شده دی ماه مسئولان برگزارکننده بازی ها دراین زمینه مقررات و ضوابط خودرا در قالب کتابچه به تمام کشورهای شرکت کننده عرضه کنند.
به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، نوزدهمین دوره بازی های آسیایی طی روزهای ۱۹ شهریورماه تا ۳ مهرماه سال آینده به میزبانی چین و در هانگژو چین انجام می شود.


منبع:

1400/09/10
11:51:04
0.0 از 5
518
تگهای خبر: المپیك , بازی , بسكتبال , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد