انجمن گلف NCGU

افزایش دختران بدمینتون باز بعد از حضور تاریخی ثریا آقایی در المپیک

افزایش دختران بدمینتون باز بعد از حضور تاریخی ثریا آقایی در المپیک

به گزارش انجمن گلف ثریا آقایی می گوید حضور وی در المپیک توکیو تعداد دختران علاقمند به بدمینتون را بیشتر کرده است.


نخستین زن بدمینتون باز المپیکی ایران در گفت و گو با ایسنا، در مورد برنامه های پیش رویش پس از بازی های المپیک اظهار نمود: من پس از المپیک درگیر مسابقات لیگ برتر هستم. حالا بیشترین تمرکز را روی مسابقات لیگ برتر گذاشته ایم و پس از آن مسابقات انتخابی تیم ملی برگزار می شود. با عنایت به برنامه هایی که فدراسیون در نظر گرفته اردوهای تیم ملی پس از مسابقات لیگ صورت خواهد گرفت و خویش را برای مسابقات آسیایی آماده خواهیم کرد.
وی در مورد برگزاری لیگ برتر بدمینتون اظهار داشت: لیگ برتر این دوره به طور گسترده در حال انجام می باشد و هر هفته مسابقه داریم. من در تیم میلاد تبریز هستم و تلاش می نماییم تا قهرمانی دوره قبل را تکرار نماییم. این هفته استراحت داریم اما در هفته های آتی در کرمان و تبریز مسابقه خواهیم داشت.
نخستین زن بدمینتون باز المپیکی ایران در مورد حضورش در المپیک اظهار داشت: مسابقات المپیک تجربه خیلی خوبی برای من بود. من برای کسب سهمیه المپیک خیلی کوشیده بودم و این تلاش ها سبب شد که تجریه زیادی هم کسب کنم. در واقع حضور در المپیک هم برای خودم و هم برای جامعه بدمینتون مفید بود. فکر می کنم نخستین پیروزی تاریخی در المپیک هم به توسعه این رشته خیلی کمک کرد. این حضور سبب انگیزه در جوان ترها شده و تعداد بازیکنانی که حالا به این رشته علاقه مند شده اند خیلی بیشتر شده است. این ها برای من بسیار پرارزش است.
آقایی در مورد بازی های آسیایی ۲۰۲۲ اظهار داشت: بازی های آسیایی سطح خیلی بالایی دارد و بهترین های آسیا در این مسابقات بازی می کنند. بطور قطع مسابقه سختی خواهد بود اما امیدوارم بتوانم آنطور که در نظر دارم نتیجه ای بهتر از دوره قبل کسب کنم. اگر این دوره هم در بازی های آسیایی شرکت کنم سومین حضورم خواهد بود.
وی در مورد مشکلات و نیازها در این رشته و مربی اش اظهار داشت: مربی من خانم جلیلیان در المپیک کنار من بود. بدمینتون را از کودکی با او شروع کرده ام و حضورش در کنارم در المپیک سبب افتخار بود. او برای کسب نتایج و بازی های بهتر تلاش می کند. من فکر می کنم بیشترین نیاز ما حالا حضور مستمر در مسابقات است.
آقایی اضافه کرد: حالا به خاطر انتشار کرونا مسابقات مثل قبل در همه کشورها برگزار نمی گردد اما حضور در کمپها و مسابقات بین المللی برای ملی پوشان خیلی مفید خواهد بود. من فکر می کنم این مورد هم در برنامه های فدراسیون هست که پس از مسابقات لیگ مسابقات دهه فجر را در ایران داشته باشیم.
آقایی در انتها اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم بدمینتون ایران را در سالهای آینده موفق تر ببینیم و تعداد بدمینتون بازهای ایرانی روز به روز بیشتر شود. در انتها از خانواده، مربی ام و مسؤلان فدراسیون که تلاش می کنند بیشتر از پیش در این رشته بدرخشیم هم تشکر می کنم.



1400/09/04
20:33:11
0.0 از 5
479
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , پیروزی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد