انجمن گلف NCGU
با تاكید بر اهمیت ورزش صورت گرفت؛

درخواست رییس کمیته ملی المپیک ازقالیباف برای بودجه سال آینده ورزش

درخواست رییس کمیته ملی المپیک ازقالیباف برای بودجه سال آینده ورزش

رییس کمیته ملی المپیک با تاکید بر این که راه توسعه ورزش از مجلس می گذرد، خطاب به محمدباقر قالیباف اظهار داشت که در بودجه سال آینده توجه ویژه ای به ورزش شود.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، سیدرضا صالحی امیری در مراسم رونمایی از تندیس طلایه داران بازی های آسیایی اظهار داشت: ورزش ایران تاریخ ۳ هزار ساله دارد و اسناد آن در موزه موجود است. ایران زمین همیشه می درخشد، طلایه دار قهرمانان بوده و ورزش ایران حامل غرور، غیرت ایرانی و نشاط ملی است. به سبب فشارهای روحی و روانی، ورزش نشاط زیادی به جامعه بخشیده است.
وی با طرح این سوال که «چرا اینقدر به ورزش تاکید داریم؟» و به ۱۰ محور اشاره نمود و همچون این که ورزش می تواند با کمترین هزینه عامل نشاط و سربلندی کشور شود.
صالحی امیری افزود: ورزش به جامعه روحیه می دهد، دیگر این که ورزش عامل هویت و غرور ایرانی است، ورزش ایران زمین عامل نشاط ملی است.
رئیس کمیته ملی المپیک با اعلان اینکه جامعه بیش از هر زمان دیگری به امید و نشاط نیاز دارد، اشاره کرد: ورزش این امید و نشاط را تزریق می کند، امروز اگر با اعتیاد مواجه هستیم به خاطر سرمایه گذرای کافی در سلامت و تربیت بدنی است.
وی اشاره کرد: ورزش کانون تولید سرمایه است، کمک های مومنانه در ورزش موج می زند و این یعنی معرفت، سرمایه انسانی در ورزش قابل توجه است، ورزش امروز به اقتصاد هم کمک می نماید.
صالحی امیری با تاکید بر این که ما از فضای قهرمانی باید به پهلوانی حرکت نماییم، اشاره کرد: یک سخن با ریاست مجلس داریم و این که به حمایت مجلس و دولت بیش از گذشته نیاز دارد و این نیاز شخصی نیست. تقاضا این است موانع از توسعه ورزش قهرمانی و همگانی برداشته شود، به آموزش و زیرساخت ها توجه گردد.
سال گذشته مجلس کمک جدی به ورزش داشت اما اگر مقرر است ما پاسخگو باشیم به توسعه بیشتر نیاز داریم، راه توسعه ورزش از مجلس می گذرد.
می خواهم که مجلس در برنامه سال ۱۴۰۰ ورزش را در اولویت قرار دهد.

1400/09/02
23:41:37
0.0 از 5
524
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , پهلوانی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد