انجمن گلف NCGU
در گزارش انجمن گلف مطرح شد

جزئیات علل برخورد با ژیمناستیک و چوگان

جزئیات علل برخورد با ژیمناستیک و چوگان

به گزارش انجمن گلف مدیرعامل شرکت توسعه اظهار داشت:  اقدامات انجام شده در مورد ژیمناستیک و چوگان برای دیگر فدراسیون ها هم انجام می شود اگر مسؤلان شان نسبت به تسویه حساب مالی و شفاف کردن وضعیت قراردادها اقدام نکنند.علیرضا عاصم یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تشریح چگونگی اقدام شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در مورد فدراسیون های ژیمناستیک و چوگان از مکاتبه با فدراسیون ها و تعیین مهلت برای هر یک از آنها جهت رسیدگی به پرونده های مالی و قراردادی شان اطلاع داد.
وی با تکیه بر این که بر خلاف آنچه عنو ان شده هیچ یک از فدراسیون های ژیمناستیک و چوگان پلمپ نشده اند، اظهار داشت: در مورد ژیمناستیک تمام فعالیتهای در ارتباط با این رشته همچنان در حال انجام است. فقط به علت رسیدگی به وضعیت سیستم های گرمایشی، ساختمان ژیمناستیک در مجموعه شیرودی دو سه روز بسته بود که پس از انجام اقدامات لازم از روز گذشته مجدد باز شد.
عاصم یوسفی تصریح کرد: تنها اقدامی که شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در ارتباط با ژیمناستیک انجام داده این است که دفتر فدراسیون از بهره بردار این رشته که خانم اینچه درگاهی به حساب می آید، گرفته شده است. دلیل هم این است که وی سمتی ندارد و به تعهدات قبلی خود عمل نکرده است.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با تکیه بر این که این شرکت یک نهاد دولتی به حساب می آید، تصریح کرد: دفاتری مانند دفتر ژیمناستیک جزو اماکن بیت المال به حساب می آیند و نمی توانیم این اماکن را به بهانه های مختلف به دست آدم های مختلف بدهیم. شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی موظف به نگهداری از اماکن بیت المال است.
عاصم یوسفی اامه داد: مسؤلان فدراسیون ها باید بیایند حضوری تعیین تکلیف شوند. ما امانت دار بیت المال هستیم. باید به دستگاههای نظارتی پاسخ دهیم. مثل یک مجتمع مسکونی که همه باید به حقوق دیگران احترام بگذارند، هم شارژ بدهند و هم حقوق سایر مالکین رعایت شود. فدراسیون ژیمناستیک هم باید بیاید در وزارت ورزش و معاونت مربوطه تا مشکلاتش رسیدگی شود.
وی در مورد فدراسیون چوگان هم خاطرنشان کرد: قرارداد بهره برداران چوگان در مجموعه سوارکاری شهدا سال ۹۷ به پایان رسیده بود. البته می گویند قرارداد داشته اند اما دروغ است، قرارداد دیگری منعقد نشده است. از طرفی اقداماتی برای گرفتن الحاقیه انجام شده که به نظرم مشکلات قانونی دارد اما به هر حال اعتبار آن تا اردیبهشت ماه سال ۹۹ بود. بدین ترتیب از اردیبهشت ماه سال قبل چوگان به صورت غیرقانونی در مجموعه سوارکاری شهدا بهره برداری می کرد.

عاصم یوسفی با اشاره به اینکه با این شرایط تمام فعالیت ها، قراردادها و بهره برداری ها از سال قبل غیرقانونی بوده است، خاطرنشان کرد: روز دوم حضورم در شرکت توسعه را به بازدید از مجموعه سوارکاری شهدا اختصاص دادم. پس از آن هم پیگیر تعیین تکلیف وضعیت قراردادها شدم اما هیچ اقدامی از سوی مسؤلان چوگان انجام نشد.
مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با تکیه بر این که مشکلی با چوگان و فعالیتهای این رشته نداریم، خاطرنشان کرد: چوگان ریشه در فرهنگ ایران دارد و حتی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری موظف به توسعه این رشته هستیم. حالا هم مجموعه سوارکاری شهدا تعطیل نیست و فعالیتهای چوگان درحال انجام و پیگیری است. تنها اقدامی که در مورد چوگان انجام دادیم این بود که دفتر باشگاه سوارکای که متعلق به شرکت توسعه است را پس گرفتیم.
وی در ادامه با تکیه بر این که شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی طبق تاکید وزیر محترم ورزش و جوانان موظف به کمک و همراهی با فدراسیون هاست، اظهار داشت: اما این منوط به این است که فدراسیون ها از خط قرمز عدول نکنند. هر فدراسیونی از چارچوب قوانین بیرون برود، بعنوان حاکمیت ورود لازم را خواهیم داشت. در این حوزه هم با هیچ کسی تعارف نداریم.

عاصم یوسفی با بیان باردیگر این که یکی از مأموریت های شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کمک به فدراسیون هاست، خاطرنشان کرد: اما با دست خالی نمی توان در این حوزه اقدامی داشت. اگر همه فعالیت ها در قالب قانون صورت گیرد، هیچ مشکلی پیش نمی آید.
مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در بخشی از گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه این شرکت در مکاتبه با تمام فدراسیون ها بر ضرورت رسیدگی به وضعیت قراردادها و بدهی های آنها تاکید کرده است، اظهار داشت: برای هر یک از فدراسیون ها مهلتی تعیین کرده ایم تا اقدام لازم در این حوزه را انجام دهند در غیر این صورت به پرونده آن فدراسیون ها هم ورود می نماییم و چه بسا اقدامات مشابه ژیمناستیک و چوگان را در مورد آنها هم انجام دهیم.
عاصم یوسفی اظهار داشت: البته قضیه فدراسیون هایی که نسبتا ضعیف هستند با بقیه فدراسیون ها جداست. فدراسیون هایی که شرایط خوبی دارند باید در مهلت تعیین شده بدهی خویش را پرداخت کنند.


منبع:

1400/08/30
11:41:18
0.0 از 5
506
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد