انجمن گلف NCGU
حسام الدین نواب:

اگر ژیمناستیک برای اینچه درگاهی مهم بود، استعفا می داد

اگر ژیمناستیک برای اینچه درگاهی مهم بود، استعفا می داد

به گزارش انجمن گلف پیشکسوت ژیمناستیک ایران می گوید که متاسفانه درگاهی برخلاف وعده هایی که داده بود عمل کرد.


حسام الدین نواب پیشکسوت ژیمناستیک ایران در گفتگو با ایسنا، در مورد حواشی این روزهای فدراسیون ژیمناستیک اظهار داشت: بعنوان رئیس هیات ژیمناستیک استان یزد و عضو مجمع در سال ۹۶ اعلام می کنم اینچه درگاهی آنچه در در رسانه ها و صحبت های خود می گفت نبود، چون که او با مطرح کردن برخی شعارها و وعده ها ما را قانع کرد اما متاسفانه برخلاف وعده هایی که داده بود عمل کرد. درگاهی تنها ۶ ماه اول که امور فدراسیون را با مشورت پیش می برد فعالیت قابل دفاع دارد. پس از آن دوره کوتاه مدت دایره خودی ها را چنان تنگ کرد که اغلب تصمیم گیری های فدراسیون با نظر خود او و دبیری که بعدها از جانب وزارت ورزش کنار گذاشته شد گرفته می شد و تا الان هم این روند ادامه دارد.
پیشکسوت ژیمناستیک ایران افزود: من بعنوان عضو مجمع در سال ۹۶ که ریاست هیات استان یزد را بر عهده داشتم و تا این اواخر هم بعنوان رئیس یکی از کمیته ها با فدراسیون همکاری داشتم با صراحت و قاطعیت اعلام می کنم به هیچ عنوان مبحث تصویب اساسنامه جدید فدراسیون در مجمع عمومی و حتی پس از آن اتفاق نیفتاده است و بنده پای هیچ مصوبه ای را در این رابطه امضا نکرده ام.
نواب درباره ادعای برخی افراد در خصوص صحت این مورد و تایید اساسنامه توسط اعضای مجمع تصریح کرد: این که بعضی از عوامل فدراسیون در همراهی با اینچه درگاهی چنین موضوعی را مطرح کنند عجیب نیست. خوب است این افراد شرح مذاکرات و روند بررسی اساسنامه را توضیح دهند تا معلوم شود چقدر در گفتار خود صداقت دارند. مگر می شود اساسنامه ای که باید ساعت ها و روزها روی آن کار شود در یک جلسه و بدون بررسی مصوب شود؟
وی افزود: در آن نشست شخصا شرکت داشتم و دستور جلسه بررسی عملکرد فدراسیون، گزارش مالی و مواردی از این دست بررسی گردید و رئیس وقت مجمع نسبت به کلیات مسائل مالی ایراد داشت. خبر در ارتباط با دستور جلسه و مصوبات این نشست هم همان زمان در سایت فدراسیون منعکس شد بی آنکه به تصویب اساسنامه جدید اشاره شده باشد. این ادعاها مانند ادعای دیگری است که برخی گفته اند فلان تعداد اعضای مجمع امضا کرده اند تا درگاهی سرپرست باشد. این حرف ها سبب تعجب است مگر می شود بدون تشکیل مجمع علنی و حضور مسئولین، پشت پرده برای ماندن فردی امضا جمع کرد پس تشریفات قانونی چه می شود. خوب اگر این طور است و اینچه درگاهی سرپرست شده چرا حالا بعنوان رئیس فدراسیون پای نامه ها را امضا می کند در صورتی که هیچ حکمی ندارد؟
پیشکسوت ژیمناستیک در رابطه با عملکرد اینچه درگاهی طی ۴ سال قبل اشاره کرد: اینچه درگاهی به دنبال فرار رو به جلو است. متاسفانه طی ۴ سال قبل و علیرغم سفرهای مختلف و برخی عوامل فدراسیون به خارج، حتی یک وسیله کوچک استاندارد ورزش ژیمناستیک خریداری نشد. دریغ از یک چوب پارالل و بارفیکس یا کفی ترامپولین و حتی یک پیچ. با این وصف من نمی دانم درگاهی از کدام پیشرفت و موفقیت سخن می گوید و با کدام کارنامه خواستار ادامه ریاست خود بر فدراسیون است؟
دبیر اسبق فدراسیون ژیمناستیک خاطرنشان کرد: ادامه حضور اینچه درگاهی در فدراسیون ژیمناستیک برخلاف قانون است و او نمی تواند بدون حکم و مسئولیت همچنان خویش را رئیس بداند. به اعتقاد من مسئولین ورزش باید هرچه سریعتر تکلیف این فدراسیون را روشن کنند. اتفاق نادری که تاریخ ورزش ایران شاهد می باشیم این است که یک نفر خویش را با امضاهایی که معلوم نیست چقدر شفافیت دارد و چگونه گرفته شده، سرپرست می داند که این هم شوخی تلخی است که باید جامعه ژیمناستیک از خود بپرسد.
رئیس مستعفی کمیته ترامپولین در مورد حضور بدون مجوز اینچه درگاهی در اجلاس جهانی ژیمناستیک اظهار داشت: اقدام او دور از ذهن نبود چون او به دنبال کسب جایگاه برای خود بود تا تسلط بیشتری بر ژیمناستیک داشته باشد که برخلاف نظرش موفق نشد. اگر واقعا ژیمناستیک برای او مهم بود استعفا می داد تا تا زمینه انتخابات و رفع بلاتکلیفی ژیمناستیک فراهم گردد. کمیته ملی المپیک می تواند در این راستا گام های موثری برداشته و فدراسیون جهانی را آگاه کند تا به اطلاعات غلط عده ای از داخل توجه نکنند. حالا ماه هاست دوره ریاست اینچه درگاهی آخر یافته و او حق ندارد سرنوشت ژیمناستیک را به خود گره بزند. طی چند دهه حضور کنار این رشته ورزشی تابحال چنین مشکلی به وجود نیامده بود. امیدوارم آخرین بار باشد که با چنین سماجت از جانب فردی روبرو می شویم.1400/08/26
23:34:18
0.0 از 5
674
تگهای خبر: المپیك , سفر , فدراسیون , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد