انجمن گلف NCGU
رئیس كمیته ملی المپیك:

نیازمند زیست فرهنگی شهدا هستیم

نیازمند زیست فرهنگی شهدا هستیم

از گیلان رئیس کمیته ملی المپیک، جامعه امروز را نیازمند فضیلت و معرفت و اخلاق و انسانیت و زیست فرهنگی شهدا دانست و خاطرنشان کرد: یادواره های شهدا فرصتی بهره گیری از فضائل شهداست.


سید رضا صالحی امیری در یادواره ۳۶۰ شهید ورزشکار استان گیلان که در زورخانه امام علی(ع) رشت برگزار شد، گیلان را جغرافیایی پرارزش از مردمان فرهیخته، با فضیلت و خون گرم دانست و اظهار نمود: تقدیم هشت هزار شهید این پیام را منتقل می کند که گیلان پرچمدار عزت و عظمت و فضیلت ایرانی ها است.
وی با اشاره به اینکه شهدا احتیاج به تجلیل ندارند، اضافه کرد: شهدا عند ربهم یرزقون هستند و ما باید به شهدا متوسل شویم تا دست ما را بگیرند و ما را به قافله نور هدایت کنند.
رئیس کمیته ملی المپیک، جامعه امروز را نیازمند فضیلت و معرفت و اخلاق و انسانیت و زیست فرهنگی شهدا دانست و خاطرنشان کرد: یادواره های شهدا فرصتی بهره گیری از فضائل شهداست، چونکه امروز بیشتر از هر زمان دیگری به فضائل شهدا محتاجیم.
صالحی امیری، شهدا را نقشه راه رسیدن به قله های افتخار دانست و اظهار داشت: دور شدن از طریق شهدا سرگشتگی و گمراهی را به دنبال دارد. اگر امروز در حوزه اقتصادی با تورم و گرانی و بیکاری مواجه هستیم و اگر در حوزه سیاسی شایعه و انگ و تخریب و انتقام جویی وجود دارد و اگر در حوزه اجتماعی گرفتار صدمه اعتیاد و طلاق شدیم، نتیجه فاصله گرفتن از مسیر شهداست.
وی ورزش را دارای دو ساحت جسمانی و روحانی دانست و اظهار داشت: ساحت جسمانی ورزش رسیدن به سکو و سکه است، اما در ساحت روحانی به دنبال مرام و اخلاق و فضیلت و همدلی پهلوانی بخصوص در ایام سخت سیل و زلزله و... هستیم. در واقع هویت ورزش به ساحت روحانی آن است؛ وگرنه همه ورزشکاران دنیا برای مدال تلاش می کنند.
رئیس کمیته ملی المپیک، با اشاره به اینکه محافل شهدا باید دائمی باشد، تصریح کرد: نسل جوان ما برای عبور از رذیلت و رسیدن به فضیلت به راه شهدا نیازمند است. در دنیا نظام های سیاسی مختلف وجود دارد، اما از لفظ «مقدس» برای نظام جمهوری اسلامی استفاده می کنیم، چونکه نهال انقلاب با خون شهدا آبیاری شده و این نظام مقدس متعلق به شهداست.
وی نسل جوان را نیازمند هدایت و مدیریت و راهنمایی دانست و اظهار داشت: بزرگترین دستاورد دفاع مقدس انقلاب فرهنگی بود؛ باآنکه با توپ و تانک و تنفگ مواجه بودیم، اما جنگ ما جنگ نرم بود، چونکه دفاع مقدس برای نظام جمهوری اسلامی تولید قدرت نرم کرد و گفتمان جمهوری اسلامی را تجربه کردیم.
صالحی امیری، ایثار و از خود گذشتگی و همدلی و استقامت و مقاومت و شجاعت و جهاد و شهادت را گفتمان جمهوری اسلامی دانست و متذکر شد: اگر امروز در دنیا حرفی برای گفتن داریم، به خاطر نسلی است که دفاع مقدس تربیت کرد.
رئیس کمیته ملی المپیک، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و دفاع از حرم به تاسی از عاشورای حسینی رقم خورده است، تصریح کرد: شهدا امام حسین(ع) را الگوی خود قرار دادند و این مسیر نورانی هیچگاه خاموش نمی شود.
وی استان گیلان را یکی از اولویت های مجموعه وزارت ورزش و جوانان دانست و اظهار داشت: در المپیک توکیو سه ورزشکار گیلانی المپیکی و پنج ورزشکار گیلانی پارالمپیکی داشتیم که نشان دهنده ظرفیت ها نهفته این استان است.
اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز، شهدا را قهرمانان و پهلوانان واقعی دانست و اظهار نمود: در دوران دفاع مقدس شاهد قهرمانی ها و پهلوانی های شهدا بودیم.
وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب از شهید املاکی بعنوان قهرمان یاد کردند، اضافه کرد: این فرمانده گیلانی در زمان بمباران شیمیایی دشمن ماسک خویش را به یک بسیجی داد و جان خودش را فدا کرد و قهرمان ایثار و فداکاری و از خود گذشتگی شد.
استاندار گیلان، شهید حسین فهمیده را قهرمان نوجوانی دانست که برای دفاع از کشور و نظام دشمنان را مأیوس کرد و اظهار داشت: همه داشته های ما مرهون و مدیون شهداست و به تاسی از شهدا در مقابل محاصره دشمن مقاومت می کنیم و خم به ابرو نمی آوریم.
عباسی، ضمن اشاره به اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در میادین ورزشی دنیا، تصریح کرد: قهرمان و پهلوانان ایرانی از شهدا الگو می گیرند.
وی با اشاره به اینکه امروز ایران در علم و فناوری و تکنولوژی و پزشکی و هوافضا و... دارای نام و نشان است، اظهار داشت: در عرصه های مختلف روی پای خودمان هستیم و عزت و آبرو داریم.
استاندار گیلان، از حاج قاسم سلیمانی بعنوان قهرمان یاد کرد و خاطرنشان کرد: شهدا با اخلاق و رفتار و منش خود برای نظام اسلامی ارزش ایجاد کردند و اخلاق مداری و روحیه ورزشکاران ما در عرصه های ورزشی کاملا مشهود است.
وی با تکیه بر ضرورت پشتیبانی از ورزش قهرمانی و پهلوانی، اظهار نمود: شهدا مرد میدان جهاد بودند و امروز وظفه ماست که از دستاورد شهدا حفاظت نماییم و در عرضه خدمت مرد میدان باشیم.1400/08/13
20:30:58
0.0 از 5
929
تگهای خبر: المپیك , پزشك , پهلوانی , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد