انجمن گلف NCGU
دارنده 5 مدال طلای ووشو جهان:

حیف كه المپیكی نیستیم

حیف كه المپیكی نیستیم

انجمن گلف: محسن محمدسیفی دارنده 5 مدال طلای ووشوی قهرمانی جهان از بالا رفتن پرچم ایران در خاك چین می گوید.به گزارش انجمن گلف به نقل از خبر آنلاین؛ محسن محمد سیفی و پنجمین طلای جهانی. بدی ای كه رشته ورزشی ووشو دارد این است كه این رشته المپیكی نیست. چونكه اگر ووشو راهی المپیك شده بود حالا بدون شك سیفی یكی از پرافتخارترین های ورزش جهان در كسب مدال طلا بود. اعجوبه ای كه خیلی ها بر این باورند حیف شد، آن هم به سبب اینكه فقط می تواند مدال جهانی بگیرد و جای مدال المپیك در ویترین افتخاراتش خالی است. با این وجود خود سیفی از رشته ای كه در آن ورزش می كند راضی است. او می گوید: «مدال آخری كه گرفتم خیلی سخت بود. به خاطر دخترم و خانواده ام تلاش كردم و خدا را شكر می كنم كه این مدال را گرفتم.»
كسب پنجمین مدال طلا در ساندا. افتخاری كه كمتر كسی ممكنست به آن نائل شود.
خدا را شكر می كنم كه با این سطح مسابقات توانستم باردیگر مدال طلا بگیرم. در این مسابقات همه چیز فوق العاده بود و مدعیان زیادی داشتیم. خوشی من بیشتر به این علت است كه هر هشت ملی پوش آقایان و خانم ها با دست پر از این مسابقات برگشتند.

گفتی كه این مدال یكی از سخت ترین مدال هایی بوده كه گرفتی درسته؟
واقعا سخت بود. ما در كشور چین جایی كه مهد ووشو است مسابقه دادیم. خدا را شكر می كنم كه هم از لحاظ بدنی و هم از لحاظ ذهنی آماده بودم. خدا راشكر می كنم كه عضو این تیمی بودم كه این همه مدال گرفت.
واقعا اتفاق مهمی بود، هشت وزن و هشت مدال.
كاربزرگی كردیم. گفتم نباید فراموش نماییم كه ووشو برای چینی هاست و مهد ووشوی دنیا این كشور است. چینی ها برای میزبانی مسابقات جهانی دو میلیون دلار هزینه كرده بودند و اصلا دل شان نمی خواست كه این اتفاقات بیفتد و ایران قهرمان جهان شود، اما بچه های ما غیرت به خرج دادند و در خانه چینی ها پرچم ایران را بالا بردند.


فكر می كنم بزرگترین سختی در این راه دوری از خانواده و به خصوص فرزندت بود كه تازه به دنیا آمده است.
خیلی سخت بود من آنقدر در اردو بودم كه اصلا نفهمیدم دخترم كی بزرگ شد. الان 4 ماهش است و واقعا از این 4 ماه هیچ چیز نفهمیدم. پس از مسابقات جهانی 2018 مینیسك پایم را عمل كردم، طوری كه نتوانستم از خانه بیرون بیایم پس از آن هم به اردو رفتم و از خانواده دور بودم و فقط تماس تصویری داشتم. مدالم و این افتخاری كه كسب كردم را به دخترم و خانواده ام تقدیم می كنم. من باید همین جا یك تشكر ویژه هم از اوجاقی بكنم كه همه جوره از من حمایت كرد و موجب شد تا من باردیگر پرچم كشورم را بالا ببرم.

حریف چینی ات چطور بود؟
ووشوكار چینی بازیكن خوبی بود و برای پیروزی مقابل این حریف برنامه ریزی زیادی انجام داده بودم. در مدت حضور در چین و حتی پیش از مسابقات جهانی در اردوهای تیم ملی از دوستانم در این كشور می شنیدیم كه آنها تمركز زیادی برای كسب مدال طلای وزن 70 كیلوگرم انجام دارند. به نظر من بهترین بازیكنان تیم ملی ساندای چین نیز همین بازیكن و بازیكن وزن 56 كیلوگرم این كشور بود.

محسن یك اتفاق بدی كه برای رشته ووشو وجود دارد این است كه این رشته المپیكی نیست. شاید اگر ووشو در المپیك حضور داشت تو حداقل دو مدال طلا داشتی.
واقعا حسرت بزرگی است. حیف كه ووشو در المپیك نیست. اگر رشته ما المپیكی بود هم مقام ایران در المپیك بالاتر می رفت و هم وووشكاران ما به مدال های خوشرنگی دست پیدا می كردند.

برنامه ات برای آینده چیست؟
فعلا كه می خواهم مدتی استراحت كنم. پس از آن هم تمركزم را بگذارم روی مسابقات جام جهانی سال آینده در ملبورن استرالیا.

یعنی ششمین مدال طلا هم در راه است؟
از الان نمی گردد پیش بینی نمود. خیلی زود است كه بخواهیم در این خصوص صحبت نماییم.

محسن چه زمانی مقرر است از دنیای ووشو خداحافظی كنی؟
حتی فكر كردن به آن هم اعصابم را بهم می ریزد. فكر كنم روزی كه مقرر است از ووشو خداحافظی كنم، روز مرگ من خواهد بود. عاشق ووشو هستم و یك عاشق نمی تواند از عشق خود خداحافظی كند. شاید یك روز تصمیم بگیرم كه مسابقه ندهم، اما هیچ وقت از ووشو خداحافظی رسمی نمی كنم.

254 251


منبع:

1398/08/15
20:28:30
5.0 از 5
4442
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , پیروزی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد