انجمن گلف NCGU

برنامه دولت سیزدهم برای راه اندازی 80 مرکز ورزشی در شهرهای جدید

برنامه دولت سیزدهم برای راه اندازی 80 مرکز ورزشی در شهرهای جدید

انجمن گلف: شرکت عمران شهرهای جدید از برنامه ساخت 80 مرکز ورزشی در این شهرها تا اختتام دولت سیزدهم آگاهی داد.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، شرکت عمران شهرهای جدید اعلام نمود: توسعه سخت افزاری و نرم افزاری ورزش در شهرهای جدید با هدف ارتقا سلامت روحی و جسمی شهروندان و کاهش میزان لطمه های اجتماعی و در نهایت افزایش حس تعلق خاطر ساکنان و کیفیت زندگی ایشان در دستور کار شرکت عمران شهرهای جدید قرار گرفته است.
استفاده از ظرفیت شهرهای جدید در جهت توسعه ورزش های همگانی، قهرمانی و پهلوانی از زمینه های ورود شرکت عمران شهرهای جدید در این حوزه می باشد. شهرهای جدید در کنار کلان شهرها دارای فرصت های بی نظیری هستند که باتوجه به زمینهای در دسترس و گسترده می توانند قسمتی از کمبودهای توسعه فضاهای ورزشی در کلان شهرها را پوشش دهند. دراین زمینه، با در اختیار گذاشتن زمینهای ورزشی و ساخت مراکز و تسهیلات ورزشی همچون ورزشگاه، سالن های چندمنظوره ورزشی، زمینهای ورزشی روباز، مسیرهای سلامت و پیاده روی در شهرهای جدید، زیرساخت های لازم در این شهرها ایجاد خواهد شد.
ساخت ۶۵ فضای ورزشی در شهرهای جدید طی ۴ سال گذشته
در این زمینه در چهار سال اخیر تعداد ۶۵ فضای ورزشی سرپوشیده و روباز در شهرهای جدید راه اندازی و به بهره برداری رسیده است. از با اهمیت ترین این مراکز ورزشی می توان به مجموعه ورزشی بین المللی چند منظوره شهر جدید صدرا منطبق با استانداردهای بین المللی مورد تأیید AFC و بعنوان یکی از سالن های مناسب برگزاری تورنمنت های بین المللی، استخر غدیر شهر جدید امیرکبیر، مجموعه ورزشی زنده یاد صفدری شهر جدید هشتگرد، مجموعه ورزشی شهر جدید بینالود، مجموعه ورزشی شهر جدید عالیشهر، مسیرهای دوچرخه سواری شهر جدید سهند، ورزشگاه درحال راه اندازی شهر جدید نایبند و دهکده ورزشی سلامت درحال راه اندازی در شهر جدید سهند اشاره نمود که نیاز به مراکز ورزشی در وضعیت فعلی را تا حدود زیادی برطرف ساخته است.
علاوه بر این موارد، ورزشگاه شهر جدید فولادشهر بعنوان ورزشگاه اختصاصی باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان با قابلیت برگزاری مسابقات مهم ملی و آسیایی، زورخانه حسین بن علی (ع) شهر جدید اندیشه بعنوان اولین زورخانه سنتی ورزش های پهلوانی و باستانی در شهرهای جدید کشور و نیز مجموعه بین المللی کارتینگ شهر جدید پرند با استانداردهای بین المللی همچون فضاهای ورزشی فاخر در شهرهای جدید هستند.
برنامه ساخت ۸۰ فضای ورزشی تدوین شد
البته ساخت فضاهای ورزشی برای جمعیت آتی در شهرهای جدید نیازمند تداوم است که برنامه راه اندازی ۸۰ فضای ورزشی سرپوشیده و روباز و ۸۰ کیلومتر مسیر سلامت (پیاده روی و دوچرخه سواری) در این شهرها تا اختتام دولت سیزدهم تدوین شده است.
تیم های ورزشی شهرهای جدید مختلف
تیم فوتسال شهر جدید صدرا و حضور مستمر این تیم در بالاترین سطح فوتسال کشور، منجر به معرفی تعداد زیادی بازیکن فوتسال در رده های مختلف به تیم های ملی و همین طور ایجاد نشاط و انگیزه جهت کارهای همگانی بین شهروندان شده است. حضور تیم دوچرخه سواری شهر جدید سهند در مسابقات کشوری و کسب مقام در رده های مختلف سنی سبب شکل گیری برند دوچرخه سواری و ورزش در شهر جدید سهند شده است.
همچنین اهمیت موضوع ورزش سبب برندسازی شهر جدید هشتگرد بعنوان شهر ورزش و هنر گردیده است که از نتایج مطالعات برنامه راهبردی این شهر جدید نشأت گرفته است.
علاوه بر این، برگزاری رویدادهای مختلف همچون همایش پیاده روی خانوادگی بامداد و نشاط و اجرای طرح آوای ورزش در شهر جدید گلبهار، مسابقات دوچرخه سواری در شهرهای جدید سهند و بینالود و مسابقات ورزشی در سایر شهرهای جدید همچون اقدامات مؤثر در امتداد توسعه ورزش حرفه ای و همگانی و نشاط شهروندان شهرهای جدید بوده است.
برگزاری تورنمنت های بین المللی فوتسال در شهر جدید صدرا
همچنین باتوجه به افتتاح مجموعه بزرگ ورزشی صدرا و تجهیزات حرفه ای در سطح بین المللی، مقرر است با همکاری فدراسیون فوتبال، تورنمنت چندجانبه ای با حضور تیم های فوتسال خارجی در شهر جدید صدرا برگزار شود.
در اختتام باید گفت مشارکت با بخش خصوصی برای توسعه ورزش در شهرهای جدید از اولویت های شرکت عمران شهرهای جدید است، همین طور مجموعه شهرهای جدید در تلاش است قهرمانان ورزشی را برای سکونت و فعالیت در این شهرها جذب نماید. امید است با تداوم راه اندازی فضاهای ورزشی در شهرهای جدید هم در بُعد مجموعه های ورزشی بزرگ و هم در بُعد زمینهای ورزشی روباز محله ای بتوان برای شهروندان عزیز شهرهای جدید، از یک سو، سرانه های بالای فضای ورزشی را فراهم نمود و از طرف دیگر، خدمات ورزشی کارآمدی را ارائه داد تا نسلی از نیروهای سالم و تندرست ساخته شوند که بتوانند نقشی جدی در ساختن آینده ایران اسلامی ایفا کنند.


منبع:

1400/08/05
20:03:29
0.0 از 5
1017
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برند
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد