انجمن گلف NCGU

پاداش مدال آوران المپیک و پارالمپیک مشمول مالیات می شود؟

پاداش مدال آوران المپیک و پارالمپیک مشمول مالیات می شود؟

معاونت پشتیانی و منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: تلاش بر این است که نحوه واریز پاداش به مدال آوران المپیک و پارالمپیک بگونه ای باشد که از نظر مالیات کمترین صدمه متوجه ورزشکار شود.ژاله فرامرزیان در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که آیا به حواله پاداش مدال آوران المپیک و پارالمپیک مالیات تعلق می گیرد یا خیر؟ اظهار نمود: درحال رایزنی هستیم تا حواله پاداش مدال آوران به حساب خزانه واریز شود تا از پاداش ورزشکاران مبلغی کسر نشود، البته برپایه قانون به پاداش مالیات تعلق می گیرد، حتی اگر ما پول را به حساب ورزشکاران واریز نماییم چون باید تک تک فیش واریزی را در اختیار سازمان مالیاتی قرار دهیم، باز هم مالیات در نظر گرفته می شود.
وی اضافه کرد: تلاش بر این است که با خزانه هماهنگ نماییم تا حواله پاداش مدال آوران المپیک و پارالمپیک در «سرفصل کمک به ورزشکاران» در نظر گرفته شود تا به آن مالیات تعلق پیدا نکند. اما اگر بعنوان پاداش باشد، شامل قانون مالیات می شود.

فرامرزیان در انتها اظهار داشت: به دنبال رایزنی هستیم تا نحوه واریز پاداش به مدال آوران المپیک و پارالمپیک بگونه ای باشد تا کمترین صدمه از نظر مالیات متوجه ورزشکار شود. هرچند این مسئله ارتباطی به وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ها ندارد و به سازمان مالیاتی برمی گردد اما با عنایت به تعهدی که به ورزشکاران داریم تلاش می نماییم تا ورزشکار از این قضیه زیاد متزلزل نشود.1400/08/03
21:45:54
0.0 از 5
939
تگهای خبر: المپیك , تیم , فدراسیون , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد