انجمن گلف NCGU
مهر در گزارشی بررسی كرد؛

مددی می تواند به آزادی کمک کند؟

مددی می تواند به آزادی کمک کند؟

انجمن گلف: تازه ترین انتصاب انجام شده در ورزش بااینکه با موارد مشابه قبلی تفاوت زیادی ندارد اما مهر تاییدی است بر دست به دست شدن صندلی ها و جابه جایی مهره ها بدون نیاز به تخصص و مهارت.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، «تعهد، تخصص و تجربه» سه کلیدواژه ثابت و همیشگی در احکام صادره برای مدیران ورزش است در حالیکه در بسیاری موارد کمتر سنخیت و ارتباطی می توان میان آنها و صاحبان احکام پیدا کرد.
حکمی که روز گذشته برای احمد مددی بعنوان سرپرست مجموعه ورزشی آزادی صادر شد مهر تاییدی است بر این ادعا؛ فردی که تا دو هفته پیش مدیرعامل استقلال بود اما میان هیاهو و حاشیه های گاهی خودساخته مجبور به ترک پست از این باشگاه شد و حالا طبق آنچه پیش بینی می شد متصدی صندلی بزرگ دیگری در ورزش شده است بدون این که تخصصی برای آن داشته باشد.


مدیرانی که متخصص «آزادی» نیستند
مجموعه ورزشی آزادی پس از گذشت بیش از نیم قرن به مرحله ای از حیات خود رسیده که به شدت نیازمند اقدامات اساسی و اصولی برای بازسازی و بهسازی است تا شرایط در خور شان بعنوان ورزشگاه ملی را داشته باشد.
بنابراین یکی از قدیمی ترین ورزشگاه های کشور برای مدیریت به فردی نیاز دارد که حداقل اگر متخصص این حوزه نیست، نگهداری آنرا بلد باشد.
این در حالی است که آزادی تا به امروز کمتر مدیری با این خاصیت به خود دیده است؛ سید حسن طباطبایی، فرهاد نیکوخصال و قدرت الله سیف مدیران آزادی طی سالهای گذشته بودند که بدون تخصص قابل توجه و فقط در جهت جابه جا شدن مهره ها وارد این مجموعه شدند تا قسمتی از کارنامه مدیریتی خودرا در آن پُر کنند.
بنابراین معرفی مددی برای سرپرستی آزادی نخستین انتصاب غیرمرتبط برای این مجموعه بزرگ نیست اما آنچه این انتصاب را پُر حرف و حدیث کرده این است که وی پس از ۹ ماه مدیدیت پُر تنش در استقلال و کمتر از ۲ هفته پس از استعفا، صندلی جدید خودرا در اختیار گرفته است.

کارگردان غیرحرفه ای برای نخستین سناریو
معرفی احمد مددی بعنوان سرپرست مجموعه ورزشی آزادی بواسطه نخستین حکم علی عاصم یوسفی انجام شده است. فردی که با پیشینه غیر ورزشی، از میان اهالی سینما و تلویزیون و با تجربه کارگردانی و تهیه کنندگی مدیریت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی را عهده دار شده است.
وی که خود حضورش در شرکت توسعه قابل نقد است در نخستین حرکت برای اعمال تغییرات دست روی حساس ترین و پرمخاطب ترین ورزشگاه به ویژه برای فوتبالی ها گذاشت آنهم با آوردن فردی که حواشی اش بیشتر از غیرمتخصص بودنش به چشم می آید.
احمد مددی طی ۹ ماهی که مدیریت استقلال را بر عهده داشت به اموری مانند بدهی های باشگاه رسیدگی کرد اما در عین حال به خاطر ناکاربلدی و اقدامات غیرحرفه ای موجب سنگین شدن کفه ترازوی «نارضایتی عمومی» شد که متوجه بازیکنان، مربیان، پیشکسوتان و هواداران باشگاه می شد.
در دوره مدیریت مددی علاوه بر شکایت مراجع قضائی از بازیکنان، استقلال عملکرد نامناسبی در نقل و انتقالات داشت طوری که به از دست دادن ۸ بازیکن اصلی این تیم منجر گردید، حتی نفراتی مانند «دیاباته» و «میلیچ» در شرایطی از جمع آبی پوشان جدا شدند که آنها در آسیا بازی داشتند.
مدیریت خدشه دار مددی محدود به استقلال نمی گردد، زمانی که وی در باشگاه سایپا مسئول نقل و انتقال بازیکنان بود به خاطر اقدام خارج از عرف در جذب بازیکن شاهین بوشهر ( محمد صادق بارانی) موجب بسته شدن پنجره نقل و انتقالات سایپا برای مدت دو سال شود.
با وجود این پیشینه پرطمطراقی که مددی از حیث ایجاد چالش و حاشیه از خود در باشگاه های سایپا و استقلال به جا گذاشته، او دو هفته بعد از اختتام دوران پرتنش مدیریتش در استقلال، مدیریت ورزشگاه آزادی را عهده دار شده تا واقعیت جابه جایی مهره ها و دست به دست شدن صندلی ها در ساختار ورزش کشور یکبار دیگر عیان شود.
حالا این که مددی مقرر است چه کار ویژه ای در ورزشگاه آزادی انجام دهد، معلوم نیست اما آنچه مسلم است پیشینه مدیریتی وی جای خوش بینی نسبت به آینده مجموعه ورزشی آزادی باقی نگذاشته است.

راه مدیریت ورزشگاه های پایتخت از استقلال می گذرد!
به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، احمد مددی وقتی تصمیم به رفتن از استقلال گرفت که هیچ یک از ارکان این تیم وی را به خاطر لطمه هایی که به تیمشان وارد کرده بود، نمی خواستند و این مورد را حتی هواداران هم با اعتصابی که مقابل وزارت روزش فریاد زدند. پس از آن بود که استعفای مددی مطرح و مورد قبول وزیر ورزش قرار گرفت اما همان زمان موضوع مربوط به ورزشگاه آزادی و مدیریت مددی در این ورزشگاه هم عنوان شد.
صرفنظر از این که مدیرعامل استقلال با وعده مدیریت آزادی راضی به بیرون آمدن از این باشگاه شده یا پاداش اقداماتش را در استقلال گرفته است، به نظر می آید مدیریت مدیران مستعفی استقلال در ورزشگاه های پایتخت به یک رسم در ورزش تبدیل گشته است.
آغازگر راهی که امروز برای احمد مددی طی شده، امیرحسین فتحی بود؛ فتحی تیرماه ۹۷ مدیریت استقلال را بر عهده گرفت و پس ۱۷ ماه در پِی اعتراض بازیکنان و مربیان تیم مجبور به استعفا شد. دقیقا دو ماه بعد از موافقت وزیر وقت ورزش با کناره گیری فتحی او بعنوان مدیر مجموعه ورزشی انقلاب منصوب گردید.
با روندی که بوجود آمده اگر مدیر امروز استقلال هم پس از چندماه از این باشگاه جدا شد و در کمترین فاصله حکم مدیریتش در یکی از ورزشگاه ها را گرفت نباید خیلی متعجب شد!


منبع:

1400/07/10
08:57:36
0.0 از 5
1439
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد