انجمن گلف NCGU
اختصاصی انجمن گلف،

گرفتن ۶۵۲ نمونه تست دوپینگ از طرف ایران نادو

گرفتن ۶۵۲ نمونه تست دوپینگ از طرف ایران نادو

انجمن گلف: از شروع سال 2021 میلادی، 652 نمونه تست دوپینگ از ورزشکاران رشته های مختلف توسط ستاد ملی مبارزه با دوپینگ گرفته شده که از این تعداد 10 نمونه مثبت اعلام گردید.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، از شروع سال ۲۰۲۱ میلادی تا ۸ سپتامبر (۱۱ دی ۹۹ تا ۱۷ شهریور ۱۴۰۰) از طرف ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) در مجموع ۶۵۲ نمونه دوپینگ در ۲۱ رشته ورزشی و نیز رشته های پارا گرفتن شده که از این تعداد ۱۰ مورد مثبت اعلام گردید.
بر اساس اطلاعاتی که در اختیار خبرنگار ایسنا قرار گرفته است، در طول این مدت از رشته های بوکس ۱۰ نمونه، تنیس ۸ نمونه، دوچرخه سواری ۴۰ نمونه، شمشیربازی ۹ نمونه، فوتبال ۱۷۵ نمونه، قایقرانی ۲۰ نمونه، کاراته ۹ نمونه، هندبال ۱۲ نمونه، وزنه برداری ۷۰ نمونه، بسکتبال ۳۱ نمونه، سه گانه ۱۲ نمونه، شنا ۶ نمونه، تیرکمان ۱ نمونه، بدمینتون ۱ نمونه و تنیس روی میز ۱ نمونه گرفتن شد که هیچکدام دارای ورزشکار با نتیجه تست دوپینگ مثبت نبودند.
اما رشته کشتی با ۵۷ نمونه تست دوپینگ دارای یک نمونه مثبت، والیبال با ۲۹ نمونه تست دوپینگ دارای یک نمونه مثبت، دو و میدانی با ۴۸ تست دوپینگ دارای ۲ نمونه مثبت، پرورش اندام با ۱۶ تست دوپینگ دارای ۲ نمونه مثبت، تیراندازی با ۱۴ نمونه تست دوپینگ دارای یک نمونه مثبت، تکواندو با ۳۰ نمونه تست دوپینگ دارای یک نمونه مثبت و رشته های پارا با ۵۳ نمونه تست دوپینگ دارای ۲ نمونه مثبت بودند.
باید اشاره کرد از ۱۰ نمونه تست مثبت ورزشکاران، شش مورد قطعی که در ذیل آورده شده است و چهار مورد هم چنان در دست بررسی قرار دارد.

1400/07/07
22:37:23
0.0 از 5
1105
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد