انجمن گلف NCGU

بدهی ارزی تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان پرداخت گردید

بدهی ارزی تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان پرداخت گردید

به گزارش انجمن گلف بدهی تور بین المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان پرداخت و نام این تور در لیست تورهای سال آینده اتحادیه جهانی به ثبت رسید.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، تور با قدمت ۳۳ دوره ای دوچرخه سواری ایران- آذربایجان هر چند در دو سال قبل به علت همه گیری بیماری کرونا در کشورمان برگزار نشد اما یکی دیگر از موانع برگزاری این تور بین المللی بحث بدهی ارزی نزدیک به ۹ هزار یورویی برای سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ بابت تست های دوپینگ به نادو بود. اساسا اگر این بدهی تسویه نمی شد این تور نمی توانست به حیات خود ادامه دهد و همچون تورهای دیگر بین المللی دیگر ایران امکان حذف شأن از فهرست اتحادیه جهانی وجود داشت.
رشیدی رئیس اسبق و مستعفی فدراسیون دوچرخه سواری در گفتگو با خبرنگار مهر خبر از تسویه حساب این بدهی ارزی داد و اظهار داشت: «هفته پیش بدهی حدود ۱۱ هزار دلاری تور بین المللی و مطرح ایران - آذربایجان را پرداخت کردیم تا نام این تور از لیست اتحادیه جهانی حذف نشود. این اتفاق بزرگی برای این مجموعه بود و متأسفانه در این زمان هیچکس برای حل این مساله پا پیش نگذاشته بود. با پرداخت این بدهی که با همکاری فدراسیون پزشکی ورزشی انجام شد این تور می تواند سال آینده برگزار گردد. ما همینطور در تلاش بودیم تا تور بین المللی مازندران را باردیگر احیا نماییم و کارهای خوبی در این حوزه انجام گرفت.»
برای ثبت تور بین المللی ایران - آذربایجان در سال ۲۰۲۲، باید بدهی ارزی این تور که نزدیک به ۹ هزار یورو (۱۱ هزار دلار) بود پرداخت می شد با پرداخت مبلغی که ایران به اتحادیه جهانی بدهکار بود نام این تور در لیست تورهای سال آینده اتحادیه جهانی ثبت می شد. با تسویه این مبلغ برگزاری سی و پنجمین دوره تور در مهر ماه سال ۱۴۰۱ در سایت اتحادیه جهانی ثبت شده است.
تور دوچرخه سواری بین المللی ایران - آذربایجان در سال ۱۳۶۵ با عنوان دوچرخه سواری دور دریاچه ارومیه با شرکت تیم های ایرانی شروع به کار کرد و سپس در سالهای بعد به تور دوچرخه سواری آذربایجان تغییر نام یافت.


منبع:

1400/07/03
10:18:28
0.0 از 5
1236
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد