انجمن گلف NCGU

بازسازی زمین چمن ناشنوایان بعد از ۴۵ سال!

بازسازی زمین چمن ناشنوایان بعد از ۴۵ سال!

به گزارش انجمن گلف فرایند بازسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان بخصوص زمین چمن مصنوعی این مجموعه از سال قبل محل طرح اما و اگرهای زیادی بوده و پس از چند بار به تعویق افتادن به نظر می آید کار اجرای این پروژه هفته آینده نهایی خواهد شد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، هرچند فرآیند بازسازی و بهسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان به صورت رسمی از ۲ سال قبل شروع شده، اما با عنایت به اذعان متولیان امر در خصوص عدم بازسازی کامل مجموعه فوق در ۵۰ سال گذشته، به نظر می آید در صورت عدم برنامه ریزی و تخصیص اعتبار مناسب، صدمه بیشتری به بنای این مجموعه ورزشی، وارد خواهد شد.
شواهد امر نشانگر آن است که بخش هایی از ورزشگاه ناشنوایان همچون سالن آمفی تئاتر، زمین چمن مصنوعی، خوابگاه و... احتیاج به بازسازی و بهسازی دارد ؛ فرایندی که طی ۲ سال قبل می توانست با عرضه یک برنامه اجرایی از جانب سازمان مدیریت و برنامه ریزی بعنوان نهاد تخصیص اعتبار، وزارت ورزش بعنوان نهاد تخصیص گیرنده و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور بعنوان متولی بهسازی اماکن ورزشی در دستور کار قرار گرفته و در یک فرایند قانونی و اداری نسبت به بازسازی مجموعه اقدام گردد.
رئیس فدراسیون ناشنوایان درباره وضعیت بازسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان اظهار داشت: علیرغم این که قرار بود بازسازی و بهسازی این مجموعه ورزشی جزو ردیف بودجه قرار بگیرد و بازسازی آن تا آخر سال ۹۸ به پایان برسد، اما متاسفانه تا امروز هیچ عملیاتی صورت نگرفته است.
مهران تیشه گران اضافه کرد: با عنایت به قدمت ۵۰ ساله مجموعه ورزشی ناشنوایان و امکان ریزش آن، سال ۹۸ طی نشستی که رئیس فدراسیون ناشنوایان با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور داشت، مقرر شده بود برای بازسازی و بهسازی این مجموعه و پیشگیری از تخریب و ریزش آن، بازسازی این مجموعه جزو ردیف بودجه قرار بگیرد و هر ساله این سازمان بودجه ای به مبلغ سه میلیارد تومان جدا از بودجه ای که از جانب وزارت ورزش و جوانان به این فدراسیون بعنوان اعتبار سالانه تعلق می گیرد، به حساب شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور واریز شود تا شرکت نسبت به بازسازی و بهسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان اقدامات لازم را انجام دهد.
تیشه گران افزود: پس از تصویب این ردیف بودجه در سازمان مدیریت، قرار بر این بود ابتدا بازسازی استخر مجموعه ورزشی ناشنوایان و همینطور تعمیرات و بازسازی زمین چمن مصنوعی این ورزشگاه در دستور کار قرار بگیرد و پس از بازسازی زمین چمن مصنوعی، کار تعمیرات سالن آمفی تئاتر، خوابگاه، ساختمان اداری و سالن غذاخوری این مجموعه هم صورت گیرد، بطور قطع اگر سازمان مدیریت و برنامه ریزی به تعهدات خود عمل می کرد و هر ساله مبلغ ۳ میلیارد تومان اعتبار به حساب شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی واریز می کرد، بازسازی کل مجموعه ورزشی تا آخر سال ۹۸ به اتمام می رسید.
به قول تیشه گران قرار بوده در سال ۹۸ بودجه مناسبی برای بازسازی و بهسازی مجموعه ناشنوایان اختصاص پیدا کند. در این برنامه، بازسازی استخر مجموعه ورزشی ناشنوایان و تعمیرات و بازسازی زمین چمن مصنوعی بعنوان اولویت های مجموعه مطرح بوده و همینطور تعمیرات سالن آمفی تئاتر، خوابگاه، ساختمان اداری و سالن غذاخوری این مجموعه هم در دستور کار بهسازی قرار داشته که در این میان تنها بازسازی استخر مجموعه عملیاتی شده است.
حتی در سال ۹۸ مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در جریان بازدید از این مجموعه به همراه وزیر ورزش، قول داده بود تا بخش هایی از این مجموعه را بازسازی نماید. هدف گذاری حسن کریمی در آن زمان بازسازی زمین چمن مصنوعی بود که به اعتقاد وی از شرایط نامناسبی برای تمرین فوتبالیست های ناشنوا برخوردار بوده و در عمل به حالت آسفالت تبدیل گشته بود.
کریمی در همان سال و در جمع خبرنگاران تاکید کرده بود که اعتبار کافی برای بازسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان نداریم، اما بازسازی زمین چمن مصنوعی این مجموعه در دستور کار شرکت توسعه قرار داشته و در نخستین فرصت بازسازی را شروع خواهیم کرد.
وعده های تکراری شرکت توسعه و آغاز بازسازی زمین چمن ناشنوایان در مهرماه؟
بازسازی زمین چمن مصنوعی ناشنوایان هرچند سال جاری هم در دستور کار شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی قرار گرفته و به قول معاون فنی و عمرانی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بعنوان مدیر در رابطه با پروژه مجموعه ناشنوایان، کار جمع آوری چمن و راه اندازی چمن مصنوعی جدید هفته اول مهرماه عملیاتی خواهد شد، اما هنوز هم چشم انداز روشنی از زمان و روش اجرای این پروژه وجود ندارد.
منبع:

1400/07/01
23:23:59
0.0 از 5
1225
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد