انجمن گلف NCGU

سهمیه سه شطرنجباز ایران برای رقابت در جمع ۱۰۰ نفر برتر جهان

سهمیه سه شطرنجباز ایران برای رقابت در جمع ۱۰۰ نفر برتر جهان

به گزارش انجمن گلف سه شطرنجباز کشورمان در بخش مردان و بانوان سهمیه حضور در مسابقات گرند سوئیس که ویژه ۱۰۰ نفر برتر جهان است را کسب کرده اند.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، رقابت های گرند سوئیس همچون تورنمنت های ثبت شده در تقویم فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) برای سالجاری میلادی است که با حضور شطرنجبازانی در هر دو بخش مردان و بانوان برگزار می گردد.
شرکت کنندگان در هر بخش جزو ۱۰۰ نفر برتر جهان هستند که سهمیه حضور در این رقابت ها را به دست آورده اند. سه شطرنجباز کشورمان هم همچون شرکت کنندگان در این رقابت ها هستند.
پرهام مقصودلو و سارا خادم الشریعه به واسطه جایگاهی که در ریتینگ جهانی دارند صاحب سهمیه حضور در مسابقات گرند سوئیس شده اند. محمد امین طباطبایی هم سومین سهمیه شطرنج ایران را جهت شرکت در این رقابت ها به دست آورده است.
طباطبایی جزو بازیکنان رزرو برای مسابقات گرند سوئیس بود که به دنبال انصراف برخی شطرنجبازان و همینطور با عنایت به عملکردی که در مسابقات جام جهانی روسیه داشت وارد لیست اصلی رقابت ها شد. طباطبایی در جام جهانی روسیه تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفت و در جمع هشت نفر برتر مسابقات قرار گرفت.
مسابقات شطرنج گرندسوئیس طی روزهای ۳ تا ۱۷ آبان ماه (۲۵ اکتبر تا ۸ نوامبر) به میزبانی لتونی برگزار می گردد.
پرهام مقصودلو و سارا خادم الشریعه سال قبل هم سهمیه حضور در مسابقات گرندسوئیس را کسب کرده بودند. دو نفر این رقابت ها سهمیه مسابقات کاندیداتوری جهان را به دست می آوردند.


منبع:

1400/06/31
16:36:55
0.0 از 5
919
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد