انجمن گلف NCGU
در نشست كمیته ملی المپیك و فدراسیون همگانی مطرح شد:

ورود قطعی ورزش های الکترونیک به بازی های آسیایی چین

ورود قطعی ورزش های الکترونیک به بازی های آسیایی چین

انجمن گلف: باتوجه به ورود قطعی و رسمی ورزش های الکترونیک به بازی های آسیایی 2022 چین، بر لزوم نگاه و برنامه ریزی بلندمدت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان به این حوزه تاکید گردید.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، نخستین جلسه فدراسیون ورزش های همگانی با محوریت انجمن ورزش های الکترونیک و موضوع ورود این رشته به بازی های آسیایی چین ۲۰۲۲ با حضور سیدرضا صالحی امیریرئیس کمیته ملی المپیک، افشین ملایی رییس فدراسیون ورزش های همگانی و لقمان شاورانی دبیر انجمن ورزش های الکترونیک در محل کمیته ملی المپیک انجام شد.

در ابتدای جلسه ملایی با ارائه گزارشی از کارهای فدراسیون ورزش های همگانی، برگزاری طرح ملی نشاط و اجرای تلفیقی ورزش و بازی های کامپیوتری برای نخستین بار، راه اندازی و تشکیل اندیشکده ورزش در فدراسیون ورزش های همگانی و برگزاری لیگ تندرستی ارائه کرد.

وی با اشاره به اهمیت بالای مخاطبان رشته ورزش های الکترونیک در کشور، اظهار داشت: باتوجه به میلیونها مخاطب این رشته جدید و همین طور حضور قطعی و رسمی این رشته در بازی های آسیایی ۲۰۲۲، نیازمند نگاه و برنامه طولانی مدت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان با هدف توسعه و گسترش ورزش های الکترونیک خصوصا ورزش های مجازی هستیم.

در ادامه سیدرضا صالحی امیری با ابراز خوشی نسبت به ورود قطعی و رسمی ورزش های الکترونیک به بازی های آسیایی ۲۰۲۲ چین، برگزاری این جلسه را سرآغاز تحول و تغییر مناسب و متناسب این رشته در ایران هم راستا با تغییرات بزرگ صنعت ورزش های الکترونیک دانست.

وی با اشاره به مسئولیت گذشته خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از صنعت ورزش های الکترونیک بعنوان یک ابزار بزرگ و مهم فرهنگی، اقتصادی و ورزشی یاد کرد و اظهار داشت: در ایران باید از اقتصاد ورزشی حوزه های نوینی نظیر ورزش های الکترونیک و بازی های کامپیوتری و موبایلی مثل کشورهای دیگر بعنوان یک فرصت درآمدزایی و همین طور یک ابزار مهم فرهنگ سازی و آموزش بهره برد.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه از دیگر مسئولیت های فدراسیون ورزش های همگانی و انجمن ورزش های الکترونیک، توسعه و گسترش ورزش های الکترونیک در فدراسیون های ورزشی با هدف ارتقاء آموزش، کسب مهارت، جذب مخاطب و ایجاد درآمدزایی در فناوری های دیجیتال است، اظهار نمود: در همین رابطه آمادگی کمیته ملی المپیک را برای ساخت و تولید بازی های ورزشی داخلی با مشارکت فدراسیون های ورزشی اعلام و اجرای آنرا به فدراسیون ورزش های همگانی محول می نماییم.

صالحی امیری در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به تائید ورزش های الکترونیک در کمیته بین المللی المپیک IOC و شورای المپیک آسیا OCA از حمایت قاطع کمیته ملی المپیک کشورمان از این انجمن و رشته نوظهور آگاهی داد و اظهار داشت: چشم انداز بسیار خوبی برای این حوزه وجود دارد و با وجود دارد و میلیونها مخاطب در کشور، وجود بازی های متنوع ورزشی و تفریحی در کنار تخصص بالا و استعداد ویژه ایرانیها در این عرصه فرصت مهمی است که باید با برنامه ریزی درست و مناسب از تولیدات داخلی کشور در جهت گسترش و توسعه بازی های ایرانی با مشارکت شورای عالی فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهره برد.

همین طور لقمان شاورانی دبیر انجمن ورزش های الکترونیک با ارائه گزارشی از اقدامات انجمن ورزش های الکترونیک، موفقیت های اخیر و جایگاه بین المللی انجمن، اقدامات کمیته بین المللی المپیک IOC و شورای المپیک OCA، گفت: این شروع یک راه جدید و دوره ای متعالی در ورزش دنیا است و در حقیقت المپیک جهانی وارد دنیای ورزش های الکترونیک شده است و این بدین معناست که کل ورزش جهان با ورزش های الکترونیک عجین شده است.

به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، هفته گذشته با ابلاغ رسمی شورای المپیک آسیا و فدراسیون ورزش های الکترونیک آسیا ۱۰ رشته برای بازی های آسیایی ۲۰۲۲ در ورزش های الکترونیک تائید و معرفی گردید. مدال ورزش های الکترونیک همچون دیگر رشته های ورزشی محاسبه می گردد.

منبع:

1400/06/25
23:27:56
0.0 از 5
947
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد