انجمن گلف NCGU
طاهریان:

كمیسیون بین الملل مشورت می دهد تصمیم گیرنده فدراسیون است

كمیسیون بین الملل مشورت می دهد تصمیم گیرنده فدراسیون است

انجمن گلف: نایب رئیس كمیته ملی المپیك اظهار داشت: كمیسیون بین الملل می تواند مشورت دهد اما تصمیم گیرنده روسای فدراسیون ها هستند با این وجود موافقم كه تعامل بین كمیسیون و فدراسیون ها باید باشد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، طاهره طاهریان در نشست با خبرنگاران بیان كرد: از شروع شروع كارم این باور داشتم كه كمیسیون ها اتاق فكر كمیته ملی المپیك هستند و IOC توجه جدی به كمیسیون ها دارند. جمع این كمیسیون ها شورای راهبردی است كه یك بار در ماه جلسه دارند. من این باور را دارم در این دوره كمیسیون ها به خوبی فعالیت دارند و حتی برخی برنامه های كمیسیون های مورد پذیرش Ioc قرار گرفته اند و حتی قرار شده هزینه هایی را هم پرداخت كنند.
او افزود: تمام كمیسیون ها به جز كمیسیون صلح و ورزش رئیس دارند. اساسا رئیس كمیسیون صلح و ورزش هم مشخص می شود. آقای عارف استعفا داده و این كمیسیون فعلا رئیس ندارد اما اعضا به قوت خود باقی خواهند ماند. تابحال كمیسیون ها 201جلسه برگزار كرده اند و برخی كمیسیون ها فعال می باشند البته به این علت است كه ماهیت كمیسیون ها با هم متفاوت می باشد. كمیسیون فناوری، رسانه، زنان، فرهنگی، روانشناسی و روابط بین الملل فعالیت بیشتری داشتند. 18 كمیسیون ایین نامه های خودرا تحویل داده اند و ملزم هستند برنامه های سال خودرا ارائه نمایند. باید همایش ملی هم داشته باشند كه البته برخی انجام ندادند، برخی در حال انجام برگزاری همایش هستند و برخی دیگر همایش خودرا برگزار كرده اند.
طاهریان در مورد ماهیت كار كمیسیون ها اظهار داشت: كمیسیون ها بار مالی برای كمیته ندارند بلكه در كمیسیون ها بیشتر از 170 نفر به كمیته ملی المپیك فكر می دهند. دومین نشست هم اندیشی كمیسیون ها در اواخر اذر ماه برگزار می گردد.
مسئول كمیسیون های كمیته ملی المپیك در پاسخ به این پرسش كه بنظر می رسد اعتمادسازی بین كمیسیون بین الملل و فدراسیون ها وجود ندارد مانند ماجرای جودو كه رئیس فدراسیون از نامه كمیسیون بین الملل ناراحت شده بود، اظهار داشت: كمیسیون ها كار اجرایی ندارند بلكه مشورت می دهند. ارتباط با فدراسیون ها خوب است اما خود فدراسیون ها مسئول و تصمیم گیرنده هستند. موافقم كه باید تعامل باشد و از فكر و ایده كمیسیون ها استفاده نمائیم اما در هر صورت مسئول و پاسخگو رئیس فدراسیون هستند. شاید دعوای رسانه ای بین كمیسیون بین الملل و جودو بود اما یكبار رخ داد.
منبع:

1398/08/13
18:33:06
5.0 از 5
3992
تگهای خبر: المپیك , فدراسیون , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد