انجمن گلف NCGU

عملکرد موفق ورزشکاران نابینا و کم بینا در پارالمپیک توکیو

عملکرد موفق ورزشکاران نابینا و کم بینا در پارالمپیک توکیو

انجمن گلف: کاروان ایران در شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک توکیو با کسب 12 مدال طلا، 11 نقره و یک برنز پایان یافت که سهم ورزشکاران نابینا و کم یینا در این دوره از بازی ها، 4 مدال طلا و 2 نقره بود.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، کاروان ایران در شانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک توکیو با کسب ۱۲ مدال طلا، ۱۱ نقره و یک برنز و در مجموع با ۲۴ مدال پایان یافت که بهترین عملکرد ایران در بازیهای پارالمپیک بود.
قبل از این بهترین عملکرد کاروان ایران در بازیهای پارالمپیک مربوط به پارالمپیک سیدنی بود که ۱۲ طلا، ۴ نقره و ۷ برنز کسب شده بود.
کاروان ایران در این دوره از بازیهای پارالمپیک با ۶۲ ورزشکار در ۱۰ رشته وررشی پاراوزنه برداری، پاراتیروکمان، پارادوومیدانی، پاراتکواندو، پارادوچرخه سواری، والیبال نشسته، بسکتبال باویلچر، پاراکانو، جودو نابینایان و کم بینایان و پاراتیراندازی حضور داشت که سهم ورزشکاران نابینا و کم بینا در این دوره از بازیهای پارالمپیک کسب ۴ مدال طلا توسط محمدرضا خیرالله زاده و وحید نوری در جودو، امیر خسروانی در پرش طول، مهدی اولاد در پرتاب وزنه و ۲ مدال نقره علی پیروج در پرتاب نیزه و مهدی اولاد در پرتاب دیسک بود.
در این دوره از بازیهای پارالمپیک از ۶۲ ورزشکار شرکت کننده در ۱۰ رشته ورزشی، ۸ ورزشکار نابینا و کم بینا بودند که سامان پاکباز در پرتاب وزنه در جایگاه پنجم و نورمحمد آرخی در پرتاب دیسک و وزنه در جایگاه ششم قرار گرفتند.
در حقیقت حاصل کار ورزشکاران معلول در شانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک کسب ۸ مدال طلا، ۹ نقره و یک برنز از ۵۶ ورزشکار شرکت کننده در این دوره از بازیهای پارالمپیک بود.
شانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک توکیو که از دوم شهریور در ژاپن شروع شده بود، ۱۴ شهریور با برگزاری مراسم اختتامیه به انتها رسید.
منبع:

1400/06/17
12:08:47
0.0 از 5
1042
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد