انجمن گلف NCGU
گزارش خبرنگار مهر از توكیو؛

کولاک شیرزنان ایران در پارالمپیک

کولاک شیرزنان ایران در پارالمپیک

روز هفتم شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک در حالی برای ورزش ایران آغاز شد که دو ورزشکار بانو با نمایشی فوق العاده علاوه بر کسب دو مدال طلا، رکوردهای جهانی را هم جابجا کردند.


به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، کاروان ورزش سردار دل ها در شروع رقابت های روز هفتم شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک توسط دو ورزشکار زن به دو مدال طلای با ارزش دست پیدا کرد.متقیان چراغ طلایی اول را روشن کردمسابقات دوومیدانی بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از بامداد امروز (سه شنبه) با رقابت ورزشکاران در مواد مختلف مورد پیگیری قرار|گرفت که یکی از آنها پرتاب نیزه کلاس ادغامی F۵۵ و F۵۶ بانوان بود. نماینده کشورمان در این رقابت هاشمیه متقیان معاوی بود که با حدنصاب ۲۴.۵۰ متر در میان ۹ ورزشکار پارالمپیکی دیگر رتبه نخست و مدال طلا را به خود اختصاص داد. در این رقابت که از ساعت ۱۰: ۱۲ (به وقت محلی) آغاز شد، هاشمیان پنجمین پرتابگری بود که در میدان حاضر شد. او کار خویش را با پرتاب های ۲۲.۹۴ و ۲۲.۹۸ متری شروع کرد و در پرتاب سوم نیزه را به میزان ۲۴ متر و ۵۰ سانتیمتر پرتاب کرد که با این حدنصاب رکورد جهان را ارتقا بخشید. متقیان در پرتاب چهارم نیزه را به طول ۲۴.۱۴ متر پرتاب کرد و در پرتاب پنجم حدنصاب ۲۴.۴۲ متر را برجای گذاشت. وی در نهایت با پرتاب نیزه به طول ۲۲.۸۸ متر پایان یافت و در انتظار پرتاب رقبای خود از الجزایر، لتونی، آلمان و برزیل ماند. همینطور ریسا روچا ماچادو از برزیل با حدنصاب ۲۴.۳۹ متر و دیانا دادزیت از لتونی با رکورد ۲۴.۲۲ متر دوم و سوم شدند.جوانمردی دومین شیرزن طلایی ایراندر مرحله نهایی تپانچه ۱۰ متر پارالمپیک توکیو ساره جوانمردی تیرانداز ایران در رقابت با هفت حریف دیگر خود بعنوان قهرمانی رسید. در این مرحله که از ساعت ۱۲ امروز سه شنبه (به وقت توکیو) در سالن آساکا برگزار شد، جوانمردی با کسب ۲۳۹.۲ امتیاز بالاتر از ورزشکار ترکیه و مجارستان قهرمان شد. این تیرانداز ایران در مرحله مقدماتی با کسب ۵۷۲ امتیاز با اقتدار به فینال رسیده بود.
به این ترتیب جوانمردی به سومین مدال طلای خود در بازی های پارالمپیک دست یافت. وی در دوره گذشته در ریو هم دو مدال طلا گرفته بود. مدال آوران ایران در شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک عبارتند از: مدال طلا:
* روح الله رستمی - پاراوزنه برداری
* وحید نوری - جودو
* محمدرضا خیرالله زاده - جودو
* امیر خسروانی - پرش طول
* مهدی اولاد - پرتاب وزنه
* هاشمیه متقیان - پرتاب نیزه
* ساره جوانمردی - تیراندازی با تپانچه
مدال نقره:
* امان الله پاپی - پرتاب نیزه
* امیر جعفری - پاراوزنه برداری
* علیرضا مختاری - دوومیدانی - پرتاب وزنه

* حامد صلحی پور - پاراوزنه برداری
* منصور پورمیرزایی - پاراوزنه برداریمدال برنز:
* سامان رضی - وزنه برداری


منبع:

1400/06/09
10:28:18
0.0 از 5
1145
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد