انجمن گلف NCGU

پارالمپین های بوتان به دنبال افزایش شاخص شادی در کشورشان هستند

پارالمپین های بوتان به دنبال افزایش شاخص شادی در کشورشان هستند

ورزشکاران پارالمپیکی بوتان که در بازی های توکیو حضور دارند، امیدوارند بتوانند نقش بیشتری در جامعه خود و افزایش شاخص شادی در آن داشته باشند.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، بوتان همچون کشورهای شرکت کننده در بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است که برای اولین بار این بازی ها را تجربه می کند.
کاروان ورزش این کشور در مراسم افتتاحیه بازی های پارالمپیک با ترکیب «پما ریگسل» کماندار تیم مردان همراه با «گیلتشن» و «چیمی دما» دو پرتابگر F۴۰ شرکت داشت.،
مربی تیم دوومیدانی کاروان پارالمپیگ بوتان که مربی این دو پرتابگر است اینطور گفته که کمیته ملی پارالمپیک کشورش سال ۲۰۱۷ برای تقویت مشارکت اجتماعی مطابق با شاخص شادی ناخالص ملی منحصر به فرد کشور شروع به کار کرد.
شاخص GNH که برای سنجش شادی جمعی و رفاه مردم استفاده می شود، توسط دولت بوتان بعنوان جایگزینی برای معیارهایی که فقط بر عوامل اقتصادی متمرکز است، معرفی گردید.
این مربی در گفتگو با سایت ژاپنی yodo News اظهار داشت: بوتان بعنوان یکی از شادترین کشورها شناخته می شود. ایده این است که همه را خوشحال نماییم. بدین سبب ما باید یک جامعه فراگیر باشیم، ما نمی توانیم افراد دارای معلولیت را کنار بگذاریم.
وی اشاره کرد: بوتان یک کشور بودایی است، مردم بسیار دلسوز هستند. دلسوزی برای افراد دارای معلولیت در فرهنگ بودایی جز یلاینفک است. آمدن به ژاپن برای ما آموختن است.
این مربی که معتقد می باشد همه چیز در راه درست حرکت می کند، می گوید: ما باید جنبش را وارد مدارس نماییم. در اینجا ما ورزشکاران بیشتری را می بینیم. نخستین حضور ما در جنبش پارالمپیک نشانه آنست که ما به همه فرصت می دهیم، بدین سبب هیچ یک از ما کنار گذاشته نمی شویم.
کمیته پارالمپیک بوتان که از ژاپن و برخی از سازمان های غیردولتی حمایت کرده است، می خواهد مشارکت در ورزش های پارالمپیک را افزایش داده و متعاقباً شاخص GNH را بوسیله همکاری بیشتر با مدارس با حضور دانش آموزان معلول افزایش دهد.

1400/06/06
22:47:03
0.0 از 5
771
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد