انجمن گلف NCGU
گزارش خبرنگار مهر از توكیو؛

رژه کاروان سردار دلها در پارالمپیک

رژه کاروان سردار دلها در پارالمپیک

به گزارش انجمن گلف مراسم افتتاحیه شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک توکیو در شرایطی برگزار شد که کاروان ورزش ایران که با نام سردار دلها به ژاپن اعزام شده اند در این مراسم رژه رفتند.به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک به میزبانی توکیو ژاپن برگزار می گردد و تا ۱۴ شهریور ادامه دارد. در این دوره از بازی ها ۱۶۲ کشور و بیشتر از ۴۴۰۰ ورزشکار حضور دارند. کاروان ایران با ۶۲ ورزشکار در ۱۰ رشته در بازی های توکیو شرکت می کند.
حمل پرچم ژاپن توسط مدال آوران این کشور
در ابتدای این مراسم اعلام گردید اندرو پارسونز رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در مراسم حضور دارد. سپس پرچم ژاپن توسط برخی از مدال آوران این کشور برای برافراشته شدن به سمت میله مستقر در زمین حمل شد. این پرچم با سرود ژاپن به اهتزاز درآمد.

معرفی ورزش های حاضر در پارالمپیک
در ادامه این مراسم و پس از انجام چند نمایش، ورزش های حاضر در پارالمپیک توکیو ارائه شد. بازی های توکیو در ۲۲ رشته یعنی تیراندازی با کمان، دوومیدانی، بدمینتون، بوچیا، دوچرخه سواری، پاراسوارکار، فوتبال پنج نفره، گلبال، جودو، پاراکانو، پاراسه گانه، وزنه برداری، رویینگ، تیراندازی، والیبال نشسته، شنا، تنیس روی میز، تکواندو، بسکتبال با ویلچر، شمشیربازی با ویلچر، راگبی با ویلچر و تنیس با ویلچر برگزار می گردد.

حمل پرچم بدون دست
اولین تیمی که برای رژه وارد استادیوم شد، تیم پناهجویان بود. در ادامه ایسلند و ایرلند به زمین آمدند. پرچمدار تیم پناهجویان دو دست نداشت و پرچم را با بدن خود حمل می کرد.

حمل پرچم افغانستان
افغانستان به علت مشکلاتی که برای این کشور بوجود آمد نتوانست دو ورزشکار خویش را به پارالمپیک توکیو بفرستد. بدین سان و با نظر کمیته بین المللی پارالمپیک، پرچم این کشور بوسیله ی یک داوطلب در مراسم رژه حمل شد.
کاروان ایران رژه رفت
کاروان ایران هم در بین تیم های شرکت کننده حضور داشت و با پرچمداری زهرا نعمتی و آروخی رژه رفت. در کاروان ایران ۶۳ نفر شامل ۵۲ ورزشکار حضور داشتند.
تشویق افغانستان با وجود غیبت در پارالمپیکهنگامی که نام کشور افغانستان برای حمل پرچم این کشور توسط گوینده ورزشگاه اعلام شد، حاضران روی سکوها این کشور را تشویق کردند. حمل کننده پرچم افغانستان یک داوطلب بود.
هماهنگی ماسک پارالمپیک ایران بر خلاف المپیکدر حالی که ناهماهنگی در طرح و شکل ماسک های ایران در رژه المپیک صورت گرفته بود و انتقاداتی را به دنبال داشت، این دفعه کاروان پارالمپیک ایران با ماسک هایی مشابه و یک دست در رژه حضور یافت.ژاپن آخرین و طولانی ترین کاروان رژهژاپن بعنوان میزبان پارالمپیک، آخرین کشوری بود که با بیشترین تعداد ورزشکار نسبت به سایر کشورها رژه رفت و از جانب خبرنگاران و عکاسان ژاپنی حاضر در استادیوم به شدت تشویق شد.«ما پرواز می کنیم»تم مراسم افتتاحیه شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک توکیو شعار «ما پرواز می کنیم» بود و در این مراسم به دفعات، این مورد مشهود بود. از طراحی کلاه مشوقان رژه رونده در کنار زمین گرفته تا طراحی سایه هواپیما در زمین. این تم تاکید دارد که مشکلات و موانع نمی توانند مانع پیشرفت و بالندگی افراد دارای معلولیت شوند و پس از رژه ورزشکاران، نمایشی با این مضمون و با نماد هواپیمای یک بال با نشستن یک دختر روی ویلچر انجام شد.

پیام احساسی رئیس کمیته بین المللی پارالمپیکبعد از آخر این نمایش، رئیس برگزاری پارالمپیک توکیو به اظهارنظر پرداخت و تصریح کرد که ضمن برگزاری این بازی ها، اهمیت و سلامت مردم ژاپن هم اهمیت دارد. همینطور «اندرو پارسونز» رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک از ورزشکاران این بازی ها بعنوان قهرمان، دوست، همکار و الگو یاد کرد و اظهار داشت: نوبت شما است که قدرت و اراده خویش را به دنیا نشان بدهید.
افتتاح رسمی بازی ها با پیام امپراطور ژاپن«ناروهیتو» امپراطور ژاپن نفر بعد بود که با گفتن یک جمله، مراسم را به صورت رسمی افتتاح نمود و پرچم کشور ژاپن به صورت کامل برافراشته شد. در ادامه پرچم بازی های پارالمپیک هم به اهتزاز در آمد.

روشن شدن مشعل بازی ها
در آخر مراسم افتتاحیه و به صورت نمادین، مشعل این دوره از بازی ها توسط سه ورزشکار معلول ژاپن به سمت مشعل اصلی رفت و سرانجام این مشعل هم روشن شد.1400/06/03
21:00:52
0.0 از 5
1050
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد