انجمن گلف NCGU
نوروزی :

علل مشاهده موارد کرونایی در کاروان پارالمپیک

علل مشاهده موارد کرونایی در کاروان پارالمپیک

به گزارش انجمن گلف رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی تاکید دارد که شرایط خاص پزشکی و جسمانی ورزشکاران پارالمپیکی در ابتلای آنها به کرونا بی تأثیر نبوده است.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، اعزام گروه های اجرایی و ورزشی کاروان پارالمپیک به توکیو در حالی پیگیری می شود که طی روزهای گذشته مواردی از ابتلای برخی اعضای این گروه ها به ویروس کرونا مشاهده شده است.
بعد از این که طی دو سه هفته گذشته، دو نفر از اعضای تیم ملی والیبال نشسته به کرونا آلوده شدند، تست در ارتباط با یک از بازیکنان تیم ملی بسکتبال با ویلچر هم مثبت شد که منجر به کنار گذاشتن او از ترکیب اصلی تیم شد. پس از آن و در آستانه اعزام نخستین گروه کاروان پارالمپیک به توکیو نتیجه تست دوم به عمل آمده از سه نفر از اعضا مثبت شد که یکی از آنها از گروه ورزشکاران بود و دو نفر دیگر از گروه اجرایی و خبری.
البته تست مجدد بازیکن بسکتبال با ویلچر و یکی از اعضای کادر اجرایی منفی اعلام گردید و بنابراین آنها شامگاه پنجشنبه همراه با گروه اول به توکیو اعزام شدند در عین حال اما روز گذشته ابتلای یکی از مقامات اجرایی کاروان ایران در دهکده بازی های المپیک به ویروس کرونا تایید شد.
همین مساله یعنی مشاهده موارد مختلف مبتلا شدن به ویروس کرونا نگرانی هایی پیرامون کاروان پارالمپیک بوجود آورده و این که «دلیل این مساله چیست؟»
غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی در این مورد توضیح داد و اظهار داشت: تمام اقداماتی که در ارتباط با کاروان المپیک انجام شد در مورد کاروان اعزامی به بازی های پارالمپیک هم عیناً انجام شد، نظارت لازم برای شرایط پزشکی و سلامت ورزشکاران این کاروان انجام شد و واکسیناسیون آنها هم حتی زودتر از المپین ها در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: در عین حال اما باید این مورد را مد نظر داشت که شرایط ورزشکاران جانباز و معلول خیلی متفاوت می باشد، آنها به خاطر شرایط خاص جسمانی و پزشکی که دارند خیلی زود در معرض مبتلا شدن به انواع بیماری ها قرار می گیرند. ضمن این که بیشتر موارد مبتلا شدن به کرونا در بین ورزشکاران پارالمپیکی در ارتباط با رشته های تیمی (والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر) بوده است. در این حوزه هم اردوی مشترک بازیکنان این تیم ها و این که حتی هنگام صرف غذا هم کنار هم بودند بی تأثیر نبوده است.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در عین حال تصریح کرد: البته در مورد کاروان المپیک موارد مبتلا شدن به کرونا را داشتیم مانند حسن تفتیان که البته به اعزام و حضور در بازی ها رسید اما ورزشکاری مانند مهدی پیرجهان هم کلاً فرصت حضور را از دست داد.
وی خاطرنشان کرد: روز گذشته هم تست یکی از مدیران اجرایی کاروان مثبت اعلام گردید در حالیکه نتیجه آخرین تست وی قبل از اعزام منفی شد، نتیجه تست ورود وی به توکیو هم منفی شده بود اما وی در دهکده بازی ها به این ویروس مبتلا شد. نتیجه این که مبتلا شدن به کرونا زمان و مکان نمی شناسد. ما تمام اقدامات لازم را در مورد حفظ سلامت ورزشکاران پارالمپیک انجام دادیم اما به هر حال خاص بودن شرایط این ورزشکاران امکان دارد آنها را بیشتر از دیگر ورزشکاران در معرض مبتلا شدن قرار دهد. بنابراین رعایت پروتکلهای بهداشتی در مورد آنها باید جدی تر دنبال شود.
نوروزی همینطور با اشاره به اینکه یک گروه پزشکی برای پوشش بازی های پارالمپیک و همراهی کاروان اعزامی به این بازی ها راهی توکیو شده است، اظهار داشت: فعالیت تیم پزشکی ایران در بازی های پارالمپیک مانند المپیک بیشتر محدود به تمرینات ورزشکاران است، برگزارکنندگان بازی ها تیم پزشکی را در جریان بازی ها و مسابقات مختلف مستقر می کنند اما نظارت پزشکی و عرضه خدمات لازم در جریان تمرینات ورزشکاران کاروان کشورها در حیطه اختیارات و وظایف تیم پزشکی همان کاروان است.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی همینطور در مورد نمونه گیری و تست دوپینگ در جریان بازی های پارالمپیک اظهار داشت: قاعدتاً در جریان این بازی ها هم مانند المپیک کنترل دوپینگ انجام می شود. خوشبختانه کاروان ایران در المپیک هیچ مشکلی در این حوزه نداشت. کاروان پارالمپیک را هم بدون مشکل و کاملاً پاک تحویل دادیم.

1400/06/01
08:31:19
0.0 از 5
1095
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد