انجمن گلف NCGU
شانزدهمین دوره پارالمپیك - توكیو؛

جای خالی سیامند خندان در پارالمپیک توکیو

جای خالی سیامند خندان در پارالمپیک توکیو

به گزارش انجمن گلف بازی های پارالمپیک توکیو در حالی از این هفته شروع می شود که بدون شک جای خالی سیامند رحمان یکی از ورزشکاران بزرگ و افتخارآمیز ایران بیشتر از پیش احساس خواهد شد.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک که به میزبانی توکیو برگزار می شود، برای کاروان ایران و بخصوص رشته پاراوزنه برداری حال و هوای دیگری دارد. اسفندماه ۱۳۹۸ بود که ایران، سیامند رحمان یکی از بزرگترین ورزشکاران خویش را به علت ایست قلبی از دست داد و جای خالی او که یکی از شانس های قطعی کسب مدال طلا در پارالمپیک توکیو بود، بیشتر از پیش احساس خواهد شد.
سیامند رحمان که از وی بعنوان نابغه تکرار نشدنی پاراوزنه برداری یاد می شود، در مدت زمان حضورش در تیم ملی ایران، افتخارات زیادی را به نام کشورمان زد.
کسب مدال طلای پارالمپیک لندن و پارالمپیک ریو اوج کار رحمان بود. این ورزشکار در بازی های لندن رکورد ۲۸۰ کیلوگرم را ثبت نمود و در المپیک ریو به صورت شگفت انگیزی وزنه ۳۱۰ کیلوگرم را مهار کرد تا با اختلاف زیاد نسبت به نفر دوم، قهرمان شود و بازهم رکورد دسته سنگین وزن را برای خود حفظ کند.

کسب طلای جوانان جهان (۲۰۰۸ آمریکا)، سه مدال طلا در بازی های پاراآسیایی (۲۰۱۰، ۲۰۱۴، ۲۰۱۸)، طلای بازی های جهانی IWAS (2011 امارات)، طلای قهرمانی جهان (۲۰۱۴، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹) از دیگر افتخارات رحمان به حساب می آید.
یکی از اهداف رحمان تکرار سومین قهرمانی در پارالمپیک بود که سرنوشت و روزگار به او این فرصت را ندادند.
«اندرو پارسونز» رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک پس از درگذشت رحمان در پیامی وزنه بردار و رکوردشکن ایران را این طور توصیف کرد: «او ورزشکاری پیشرو و پیشتاز و الهام بخش افراد زیادی در کشور خود و جهان، انسانی متعالی و سفیری برای جنبش پارالمپیک بود؛ قهرمانی آرام و یکی از مهربان ترین افرادی که میتوان دید. امروز خانواده بزرگ جنبش پارالمپیک یکی از برترین اعضای خویش را از دست داد.»
صفحات بازی های پارالمپیک و همینطور پارالمپیک آسیا در ماه های گذشته و بخصوص در سالگرد درگذشت رحمان بارها تصاویر و پیام هایی را برای این ورزشکار منتشر نمودند تا نشان بدهند همچنان نام و یاد رحمان زنده است.

همچنین «محمد سفیان» خبرنگار و گزارشگر هندوستانی چندی قبل با بازنشر فیلم رکوردشکنی سیامند رحمان از او تمجید کرد و نوشت: «نمایش منحصر به فرد قدرت و اراده. سیامند رحمان (۱۹۸۸-۲۰۲۰) نخستین ورزشکار پارالمپیکی در تاریخ بود که در ریو بیشتر از ۳۰۰ کیلوگرم را بالای سر برد.»
به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، جانشین سیامند رحمان در دسته مثبت ۱۰۷ کیلوگرم پاراوزنه برداری توکیو منصور پورمیرزایی است. پورمیرزایی چندی قبل در مصاحبه ای از رحمان بعنوان یک اسطوره یاد کرده و اظهار داشته بود: «هرچند جانشین سیامند رحمان بودن کار سختی است، اما تلاش دارم با کسب بهترین نتیجه دل مردم را شاد کنم.»


منبع:

1400/05/30
13:47:49
0.0 از 5
953
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد