انجمن گلف NCGU
فروغی:

ورودم به تیراندازی کاملا اتفاقی بود

ورودم به تیراندازی کاملا اتفاقی بود

قهرمان المپیک توکیو اظهار داشت: به تیراندازی علاقه داشتم اما زمینه حرفه ای نداشتم، ورودم به این عرصه کاملا اتفاقی شد.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، جواد فروغی قهرمان المپیک توکیو در رشته تپانچه بادی درباب کسب این مدال در المپیک اظهار نمود: چند نکته و زاویه در آرامش من وجود دارد که ممکنست به خاصیت های شخصیتی ام برگردد. تیراندازی آرامش دهنده و مستلزم آرامش است. اگر تیرانداز آرامش ویژه ای نداشته باشد نمی تواند عملکرد مناسب داشته باشد. مورد دیگر این است که پیش از مسابقات خیلی دعا می کنم که خدا آرامش را از من نگیرد چون بالاخره فضای مسابقه بر ذهن تیرانداز تاثیر می گذارد. در رشته تیر اندازی به ندرت می توان متوجه احساسات تیرانداز شد چون ریتم تیراندازی این اجازه را به تیرانداز نمی دهد که همین موضوع کار را سخت می کند.وی اضافه کرد: پس از کرونا همه مراکز ورزشی باشگاه ها تعطیل شدند امکان حضور برای تمرین در باشگاه های تیراندازی را نداشتیم و مجبور بودیم در خانه ریتم خشک مثل تصویر سازی ذهنی مقاومت و.. را پیش ببریم. پس از آرام شدن نسبی اوضاع توانستیم اندکی به تمرین برسیم و پس از آن راه اندازی مسابقات آنلاین کمک بزرگی کرد ولی باز هم کرونا ضربه خودرا زده بود. امید به المپیک نداشتم اما پس از مدالم در هند و کرواسی امیدم بیشتر شد. مردم هم به تیراندازی امید بیشتری داشتند و همه کشورها چشمشان به ایران بود. فاصله کرواسی تا المپیک کمتر از دو هفته بود و تبلیغ مناسب رسانه ها موجب شد به قهرمانی امیدوارتر شوم.

صاحب مدال طلای تیراندازی در المپیک توکیو بیان کرد: از شروع کار برتری خودرا ثابت کردم؛ اختلاف نمره خیلی زیاد شده بود حتی اگر دستم را بدون دقت بالا می بردم کافی بود. پیش از المپیک احتمال می دادم مدال بیاورم اما به این که چقدر می تواند زندگی ام را عوض کند فکر نکرده بودم.

فروغی اضافه کرد: تیراندازی چیزی است که علاقه مندان زیادی دارد هرچند حرفه ای نباشد. من هم مانند همه افراد علاقه به تیراندازی داشتم اما زمینه حرفه ای نداشتم و ورودم به این عرصه کاملا اتفاقی شد. باشگاه کوچکی در بیمارستان وجود دارد که سالنی نمور و کوچک با چند خط کوچک و ساده ساخته بودند و در همین سالن تمریناتم را شروع کردم. در غرب کشور چون عشایر نشین هستند علاقه خاصی به تیراندازی و سوارکاری وجود دارد شاید سبقه ای از کارم به آن انگیزه برگردد.

وی که در برنامه شب نشینی صحبت می کرد اضافه کرد: از همان شبی که مدال را گرفتم تماسهای مسئولان و افراد برای تبریک به من شروع شد؛ شانس آوردم که آن روز گوشی در دهکده المپیک جا مانده بود. خستگی های من و به هم ریختگی زندگی ام از همان شب شروع شد و هنوز هم درگیر هستم.

فروغی درباره زندگی شخصی اش اظهار داشت: متولد دهلران هستم. در زمان جنگ ۹ ماهه بودم که به شهرستان آبدانان رفتیم تا سال ۷۰ که بازسازی آغاز شد بعد به شهر خودمان برگشتیم. با رتبه ۱۰۱۵ پرستاری تهران آوردم و سربازی را کاملا تهران بودم. حالا هم بین ۱۰ تا ۱۵ سال از دوران خدمتم باقی مانده است. چهار برادر و دو خواهر هستیم که من فرزند دوم هستم. برادر بزرگترم چند سالی کنگ فو کار بود و برادر کوچک ترم هم همین حرفه را دنبال می کرد. متاسفانه پدرم در ابتدای همین سال بر اثر کرونا فوت کرد. او شغل آزاد داشت.

او درباره اسلحه اش و برچسب های نقش بسته بر روی آن بیان کرد: قبضه اسلحه باتوجه به فیزیک دستم طراحی شده است و برای ایجاد اصطکاک، سوراخ سوراخ است تا از دستم سر نخورد. در مسابقات لباس، کفش و اسلحه شرکت کننده بررسی می شود وزن و نوع اسلحه و... باید تایید گردد اگر تایید گردد برچسب خاصی می گیرد هر یک از این برچسب ها برای یک مسابقه خاص است. اگر تایید نشود یا ایراد آن باید رفع گردد و یا بطور کلی مجوز شرکت در مسابقه را نمی گیرد.

فروغی وضعیت تیراندازی در ایران را تشریح نمود و اظهار داشت: دوسالی است که وضعیت تیراندازی به لحاظ امکانات بهتر شده است و خروجی که از آن گرفته شده نیز مسلما بهتر است برای مثال همین شش سهمیه ای که برای نخستین بار صورت گرفت اما هنوز هم کاستی هایی مثل کمبود تجهیزات داخلی مثل ساچمه و فشنگ ایرانی وجود دارد که امیدواریم رشد کند و کیفیت داشته باشد.

قهرمان المپیک توکیو افزود: رقبایی که در سطح لیگ برتر دارم اگر در المپیک حضور داشتند نقره و برنز را می آوردند در مسابقات هند و کرواسی منتظر این بودم که مبادا رقیبانم به من برسند و سرنوشتم به دهم ها وابسته بود بطورمثال در مسابقات هند با ۰.۴ اختلاف طلا گرفتم اما در المپیک با ۷ نمره اختلاف طلا گرفتم.

فروغی گفت: غیر از این مدال بسیاری از مدال های لیگ را گردن همسرم انداخته ام و می دانم که هر چیزی به دست می آورم نتیجه زحمات او هم هست. نیازی به توضیح نیست چون خانواده شبیه تیم است اگر یک پای آن بلنگد همه چیز خراب می شود.
1400/05/27
15:01:35
0.0 از 5
910
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد