انجمن گلف NCGU

بیانیه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک پس از آخر کار ایران در المپیک توکیو

بیانیه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک پس از آخر کار ایران در المپیک توکیو

به گزارش انجمن گلف وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ایران با آخر کار کاروان ایران در المپیک توکیو اطلاعیه ای را صادر کردند.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، ستاد عالی بازی های المپیک متشکل از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ایران با آخر کار کاروان کشورمان در المپیک ۲۰۲۰ توکیو اطلاعیه ای را به شرح زیر صادر کرد:
«سی و دومین دوره بازی های المپیک در توکیو امروز در حالی به پایان رسید که هزاران نفر از مردان و زنان از ۲۰۶ کشور جهان گرد هم آمدند تا بار دیگری زیبایی های ورزش به معرض نمایش گذاشته و امید به بهروزی را در سراسر جهان نشر دهند، مردان و زنان ایرانی در غالب کاروان جمهوری اسلامی ایران بار دیگر توانمندی های خویش را به نمایش گذاشتند و باوجود همه مشکلاتی که پشت سر گذاشته بودند از جایگاه و نام کشور عزیزمان دفاع کردند.
برای حضور موفق در این رقابت ها، بلافاصله پس از آخر بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا ستاد عالی بازی ها با مشارکت وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و کمیته ملی پاراالمپیک و کارشناسان ذیصلاح تشکیل و در جلسات مختلف و با استفاده از کارگروه های کارشناسی و با حضور مدیران فدراسیون ها و مربیان تیم های صاحب شانس کسب سهمیه به تبیین و تشریح نقشه راه و اتخاذ سیاست های حمایتی و پشتیبانی و فراهم کردن زمینه های موفقیت پرداخت.
علیرغم این که در شروع سال ۲۰۲۰ (زمستان ۹۸) متأسفانه جهان و کشورمان درگیری پاندمی کرونا شده و مشکلات و مصائب زیادی برای مردم ایجاد و ورزش هم با تعطیلی اماکن رو به رو و مسابقات یکسال به تعویق افتاد و روند آماده سازی ها مبتلا به اختلال گردید اما همه امیدوار بودیم از سوی دیگر فشار تحریم های ظالمانه و بی سابقه و تاثیر آن بر وضعیت اقتصادی جامعه موانع جدی به وجود آورد معذلک جامعه ورزش موفق شد:
۱- ۶۸ سهمیه بازی های المپیک ۱+ ۲۰۲۰ را کسب نماید و ۶۶ نفر از دختران و پسران ما اعزام شدند که بالاترین سهمیه کسب شده در تاریخ ورزش ایران بود.
۲- تعداد سهمیه های بانوان ۱۰ نفر بود که در طول تاریخ حضور ایران در المپیک یک رکورد به حساب می آید.
۳- در سه رشته تیمی ( والیبال، بسکتبال و شمشیربازی ) کسب سهمیه کردیم که برای اولین بار این موفقیت به دست آمد.
۴- شایستگان ورزش کشور در این المپیک ۳ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۲ مدال برنز کسب کردند که دومین نتیجه کیفی حضور ما در تمامی ادوار بازی های المپیک به حساب می آید.
۵- در دو رشته تیراندازی و کاراته برای اولین بار به مدالی آن هم از نوع مرغوب رسیدیم و تعداد رشته های مدال آور ما را به ۶ رشته رساند که بی سابقه است.
۶- کتمان نمی نماییم که برخی مشکلات و نقصها محدودی وجود داشت که با عنایت به رصد مستمر همه موارد در آینده نزدیک نسبت به حل آن اقدام خواهد شد.
۷- در کسب این موفقیت دعای خیر مردم و تلاش روزافزون ورزشکاران، مربیان و مسؤلان مرتبط در سایه الطاف الهی یاور جامعه ورزش بوده است.
۸- اساسا در آینده نزدیک گزارش کارشناسی اقدامات انجام گرفته و نتایج ارزیابی همه رشته ها و ورزشکاران شرکت کننده برحسب موازین علمی و کارشناسی برای اطلاع عموم منتشر خواهد شد.
۹- وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک ایران از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که با پیام دلگرم کننده امروز خود ورزشکاران مدال آور را مورد تفقد قرار داده و همینطور از ریاست محترم جمهور که از تلاشهای قهرمانان مدال آور با پیام خود تقدیر نمودند و همه دست اندرکاران ذیربط در دولت همچون سازمان برنامه و بودجه، وزارت امورخارجه، وزارت ارشاد اسلامی، شهرداری تهران و زحمت کشان ورزش کشور شامل رؤسای محترم فدراسیون های حاضر در المپیک، ورزشکاران و مربیان و سایر کادرهای فنی و تدارکاتی، پزشکی، کادر سرپرستی کاروان ایران در توکیو، مدیران و همکاران وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک، اصحاب رسانه بخصوص رسانه ملی که با پوشش خبری مناسب خود کام مردم ایران را شیرین نمودند صمیمانه تقدیر و تشکر می نماید.»منبع:

1400/05/17
16:03:25
0.0 از 5
1019
تگهای خبر: المپیك , بازی , بسكتبال , پزشك
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد