انجمن گلف NCGU
گزارش خبرنگار مهر از توكیو؛

انتخابات کمیسیون ورزشکاران IOC باحضور یک ایرانی

انتخابات کمیسیون ورزشکاران IOC باحضور یک ایرانی

به گزارش انجمن گلف انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته بین المللی المپیک در شرایطی برگزار می شود که کاپیتان تیم ملی والیبال ایران یکی از کاندیداهاست اما معلوم نیست برای موفقیت تلاشی کرده است یا نه.به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته بین المللی المپیک (IOC) یکی از مهم ترین اتفاقاتی است که در جریان بازی های المپیک درحال پیگیری است.
کمیسیون ورزشکاران از مهم ترین کمیسیون های مورد تاکید IOC است و بر همین مبنا بگونه ای برنامه ریزی شده که انتخابات هر دوره این کمیسیون همزمان با بازی های المپیک که نخبه ترین ورزشکاران جهان در آن شرکت دارند، صورت گیرد.
۳۰ ورزشکار ترکیب کمیسیون ورزشکاران را می سازند، هر یک از این اعضا برای یک دوره چهارساله در ترکیب کمیسیون قرار می گیرند. دوره نمایندگی چهار نفر از اعضای فعلی کمیسیون ورزشکاران به پایان رسیده و مقرر است نتیجه انتخابات درحال انجام جایگزین آنها را مشخص نماید.
این انتخابات همزمان با آغاز بازی های المپیک در محل برگزاری بازی ها در توکیو شروع شد و تا فردا چهارشنبه (۴ آگوست) ادامه خواهد داشت. این گونه برنامه ریزی شده بود که ورزشکاران حاضر در توکیو در زمان دلخواه با حضور در محل رای گیری که در رستوران دهکده ورزشکاران در نظر گرفته شده نسبت به تکمیل فرم رای گیری و معرفی گزینه های موردنظرشان اقدام نمایند.
طبق آئین نامه انتخابات کمیسیون ورزشکاران، هر یک از ورزشکاران رای دهنده باید به چهار گزینه برای تکمیل ترکیب این کمیسیون رای دهند. این گزینه ها باید از میان ۳۰ ورزشکاری که از هر پنج قاره جهان و در ۱۹ رشته کاندیدای عضویت در کمیسیون ورزشکاران شده اند، انتخاب شوند.

سعید معروف بازیکن تیم ملی والیبال کشورمان یکی از کاندیداهای این دوره کمیسیون ورزشکاران و تنها نماینده رشته والیبال در این دوره انتخابات است. معروف در حالی کاندیدای کمیسیون ورزشکاران IOC شده که ورزش ایران تابحال عضوی در این کمیسیون نداشته است اما خوشبینی زیادی نیست که او بتواند در این دوره صاحب رای لازم شود.
به هر حال برای عضویت در کمیسیون ورزشکاران کمیته بین المللی المپیک، کاندیدا شدن نخستین گام به حساب می آید، نتیجه گرفتن از این گام ملزم به گام های تکمیلی برای ارتباط گرفتن با دیگر کشورها و ورزشکاران شان و گرفتن رای آنها است.
با این اوصاف سعید معروف که عملکرد او به لحاظ ارتباط با رسانه ها مورد انتقاد است، چقدر توانسته در این حوزه کاربرد موثر داشته باشد؟ البته که طی یک سال قبل اقدام موثر و مفیدی از سوی مجموعه ورزش ایران برای حضور نتیجه بخش در انتخابات کمیسیون ورزشکاران انجام نشد مگر این که طی روزهای گذشته در دهکده ورزشکاران که خبرنگاران اجازه ورود به آنرا ندارند، این اقدامات صورت گرفته باشد.
در هر حال این که انتخاب سعید معروف بعنوان نخستین ایرانیِ عضو کمیسیون ورزشکاران می تواند موفقیت بزرگی باشد برای کاروان ایران که این روزها ناکامی پست ناکامی را تجربه می کند در غیر اینصورت شکست دیگری در این کاروان ثبت خواهد شد.
رای گیری برای انتخاب چهار عضو جدید کمیسیون ورزشکاران IOC فردا چهارشنبه تمام می شود و نتیجه آن طی چند روز آینده و احیانا تا آخر بازی ها مشخص خواهد شد.

اسامی ۳۰ کاندیدای کمیسیون ورزشکاران کمیته بین المللی المپیک به این شرح است. چهار عضو جدید کمیسیون ورزشکاران از این رشته ها و ورزشکاران انتخاب می شوند:
دو و میدانی: معتض عیسی بارشیم (قطر)، فدریک داکرس ( جاماییکا)، بن یوسف (ساحل عاج)، روبرتو فورتادو (کاستاریکا)، آرکاتودی استفاندی (یونان)
روئینگ: آناستازیا کوژنکاوا (اوکراین)
بدمنیتون: تی ن چِن (چین ایپه)
بسکتبال: پائو گاسول (اسپانیا)
کانو: اِلن هارتلی (آفریقای جنوبی)
دوچرخه سواری: مایا لوژووسکا (لهستان)
شمشیر بازی: اوتا (ژاپن)
ژیمناستیک: اوکسانا چوزوویتانا ( ازبکستان)
هندبال: کاوتینیک (اسلوونی)
هاکی: دیوید هارت (ایرلند)
ورزش های آبی: ترسا آلشامار (سوئیس)، کاته کمپل (استرالیا)، جولیان فلچر (برمودا)، فدریکا پلگرینی ( ایتالیا)، تیاگو پریرا (برزیل) رایان پینی (پایپوا گینه نو)
سه گانه مدرن: فرناندز (گواتمالا)
راگبی: همفری کایانگ (کنیا)
تنیس: ماکسیم میرینیتی (بلاروس )
تیراندازی: گابی دایانا (نامیبیا)، دانکا بارتِکووا(اسلواکی)
سه گانه: آلیستر برونلی (بریتانیا)
قایقرانی: پائولو کونتیدوس (قبرس)، سانتیاگو لانگ (آرژانتین)
والیبال: سعید معروف (ایران)
کاراته: آنتونیو خوزه فرناندز (ونزوئلا)


منبع:

1400/05/13
12:01:38
0.0 از 5
1095
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد