انجمن گلف NCGU
گزارش مهر از روز دهم المپیك؛

دو شانس طلا و یک مدال برنز پرید

دو شانس طلا و یک مدال برنز پرید

انجمن گلف: دهمین روز از سی و دومین دوره بازی های المپیک کاروان ایران با از دست رفتن دو فینال برای کشتی فرنگی ایران همراه شد. یک کشتی گیر هم در رده بندی شکست خورد به مدال برنز نرسید.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، دهمین روز از بازی های المپیک توکیو امروز دوشنبه با رقابت ورزشکاران ایران در کشتی فرنگی و مسابقات قایقرانی کایاک مورد پیگیری قرار|گرفت که طی آن فرنگی کار وزن ۷۷ کیلوگرم تیم کشتی ایران در دومین دیدار خود موفق به شکست حریف شد.
۱۵: ۴۹: میرزازاده به مدال برنز نرسیدپیکارهای رده بندی کشتی فرنگی بازی های المپیک با مصاف مدعیان وزن ۱۳۰ کیلوگرم مورد پیگیری قرار|گرفت که طی آن امین میرزازاده از کشورمان برای کسب مدال برنز به مصاف رضا کایالپ از ترکیه رفت. نماینده کشورمان در این دیدار با نتیجه ۷ بر ۲ شکست خورد و بعنوان پنجمی المپیک بسنده کرد.۱۴: ۳۹: ساروی هم به دیدار رده بندی رسید
محمد هادی ساروی ملی پوش وزن ۹۷ کیلوگرم تیم کشتی فرنگی ایران در مرحله نیمه نهایی بازی های المپیک به مصاف آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان رفت و با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و راهی رده بندی شد.
محمد هادی ساروی قبل از این آدم بودجملین از الجزایر را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و در دور دوم کریل میلوف از بلغارستان را با نتیجه ۶ بر صفر شکست داد.

۱۴: ۰۰: گرایی از راهیابی به فینال بازماند / مبارزه کشتی گیر ایران برای کسب برنز
محمدعلی گرایی در مرحله نیمه نهایی به مصاف تاماس لورینچ قهرمان جهان و دارنده مدال نقره المپیک از مجارستان رفت که با نتیجه ۶ بر ۵ باخت و به دیدار رده بندی راه پیدا کرد.
گرایی بامداد امروز در دور نخست یوسوانیس پنا فلورس از کوبا را با نتیجه ۷ بر ۳ شکست داد و در دور دوم بوزو استارسویچ از کرواسی را با نتیجه ۵ بر ۵ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.
۱۲: ۰۳: آقامیرزایی: هرچه در چنته داشتم رو کردم
علی آقا میرزایی ملی پوش قایقرانی کشورمان بعد از آنکه موفق نشد راهی نیمه نهایی المپیک توکیو شود اظهار داشت: بامداد امروز مرحله مقدماتی انجام شد و بعنوان نفر پنجم به مرحله یک چهارم نهایی رفتم که در این مرحله دو نفر به نیمه نهایی صعود کردند. تمام تلاشم را کردم، چیزی کم نگذاشتم و از عملکرد خودم راضی هستم. هرچه در چنته داشتم را انجام دادم.
۱۲: ۰۰: سهرابیان: آقامیرزایی کم فروشی نکرد / در بازی های آسیایی جبران می کنیم
علیرضا سهرابیان رییس فدراسیون قایقرانی در مورد عملکرد علی آقا میرزایی، ملی پوش ایران در کایاک ۱۰۰۰ متر اظهار داشت: پسرمان تمام تلاش خودرا کرد و نتیجه بسیار خوبی هم به دست آورد. در گروهش کسانی بودند که برنز المپیک ریو و قهرمانی جهان را داشتند. خدا را شکر کم فروشی نکرد و تمام تلاش خودرا به کار گرفت.

رئیس فدراسیون قایقرانی اضافه کرد: اگر روی رکورد همیشگی علی یا رکوردهایی که قهرمانان جهان در ادوار گذشته یا در مسابقات کسب سهمیه می زدند، حساب می کردیم مطمئن باشید ما امروز روی کاغذ باید مدال طلای المپیک هم به دست می آوردیم.
۱۱: ۲۲: دفاع سرمربی تیم تیراندازی بانوان از عملکرد شاگردانش در المپیک
الهام هاشمی سرمربی تیم ملی تفنگ کشورمان در آخر مسابقات تیراندازی سه وضعیت اظهار داشت: مهیار صداقت با امتیاز ۱۱۶۸ در میان ۳۹ تیرانداز برتر جهان در رده بیستم قرار گرفت.
وی اضافه کرد: وقتی ببینید که چه قهرمانانی بعد از مهیار هستند متوجه می شوید که نتیجه وی خیلی خوب بوده است.
هاشمی اشاره کرد: اگر شرایط جوی مناسب بود وی نتیجه بهتری کسب می کرد هر چند که وی بالاترین رکورد برون مرزی خودرا در این مسابقات به ثبت رساند.

۱۰: ۱۹: بنا: شرایط گرایی و ساروی در کشتی نیمه نهایی بهتر است
محمد بنا بعد از اختتام کشتی محمدعلی گرایی و محمدهادی ساروی و صعود این دو نماینده ایران به مرحله نیمه نهایی کشتی فرنگی بازی های المپیک توکیو گفت: کشتی های بامداد کمی سخت بود اما فکر می کنم که گرایی و ساروی در شروع کشتی های پس از ظهر بهتر باشند. کشتی اول برای گرایی سخت بود چون به هر حال وزن کم کرده بود و حریف کوبایی نیز خیلی باهوش کشتی گرفت. اما در نهایت هر دو نفر توانستند پیروز شوند و به نیمه نهایی صعود کنند. امیدوارم در نیمه نهایی هم پیروز باشند و بتوانند فینالیست شوند.
۹: ۵۴: محمدرضا گرایی حریفان خودرا شناختپیکارهای وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی بازی های المپیک توکیو از بامدادان فردا شروع می شود که طی آن محمدرضا گرایی به مصاف حریفان خود خواهد رفت. در همین راستا باتوجه به نتایج قرعه کشی وزن ۶۷ کیلوگرم، محمدرضا گرایی از کشورمان بعد از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف هورتا از کلمبیا می رود. وی در صورت پیروزی باید در دور سوم با برنده کشتی میان استابلر قهرمان جهان از آلمان و مته نمس از صربستان کشتی می گیرد. در این وزن ۱۷ نفر حضور دارند. در گروه گرایی اسماعیل بوررو قهرمان جهان و المپیک از کوبا نیز حضور دارد.
۹: ۴۹: صداقت در تیراندازی بیستم شد و از صعود به فینال بازماندمهیار صداقت آخرین نماینده تیراندازی با کمان کشورمان بامداد امروز در ماده تفنگ سه وضعیت به مصاف حریفان خود رفت. او در آخر با امتیاز ۱۱۶۸ در رده بیستم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند. در این ماده ۳۹ تیرانداز حضور داشتند. هشت نفر برتر این مسابقات راهی فینال می شوند. بدین سان کار تیم تیراندازی کشورمان در مسابقات المپیک با تک مدال طلای جواد فروغی در تپانچه به انتها رسید.

۹: ۴۱: ساروی: امیدوارم بتوانم به فینال برسم
محمدهادی ساروی درباره صعودش به مرحله نیمه نهایی مسابقات کشتی فرنگی المپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار داشت: بامداد کشتی های خوبی انجام شد و توانستم پیروز شوم. امیدوارم در مسابقه بعدازظهر نیز به پیروزی برسم و فینالیست شوم.
فرنگی کار وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی اشاره کرد: کشتی اول به طور معمول دشوار است، چونکه بدن به اصطلاح باید راه بیفتد. امیدوارم هر چه جلوتر می رویم بهتر شوم.
ساروی گفت: شناخت خوبی از رقبای دیگرم دارم و تلاش می کنم به دیدار نهایی برسم.

۹: ۳۸: گرایی: یک فن ابداعی زدم و پیروز شدم!
حمد علی گرایی پس از پیروزی فوق العاده مقابل حریف اهل کرواسی اظهار داشت: کشتی هست و سلیقه داور تأثیر دارد اما من هم با اشتباهی که کردم، دو بارانداز خوردم.
وی در پاسخ به این پرسش که چطور در ثانیه های پایانی توانست کشتی را به نفع خودش تمام کند، اظهار داشت: یک فن من درآوردی زدم (با خنده). اسم این فن سنجاب پرنده است و تنها چاره ای که برای برد داشتم، همین فن بود.
گرایی درباره ادامه مسیرش تا فینال و کسل مدال اظهار داشت: «دوست ندارم ببازم. برایم دعا کنید.»

۹: ۰۲: ساروی راهی دیدار نیمه نهایی شد
دومین روز از پیکارهای کشتی فرنگی بازی های المپیک از بامداد امروز در توکیو شروع شد که طی آن مدعیان اوزان ۷۷ و ۹۷ کیلوگرم کشورمان میدان رفتند.
بر این اساس در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور دوم به مصاف کریل میلوف از بلغارستان رفت و با نتیجه ۶ بر صفر پیروز شد. وی با کسب این پیروزی به مرحله نیمه نهایی رفت.
۸: ۴۳: پیروزی گرایی و صعود به نیمه نهایی / حرکت زیبای فرنگی کار ایران
دومین روز از پیکارهای کشتی فرنگی بازی های المپیک از بامداد امروز در توکیو شروع شد که طی آن مدعیان اوزان ۷۷ و ۹۷ کیلوگرم کشورمان میدان رفتند.
بر این اساس در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور دوم به مصاف بوزو استارسویچ از کرواسی رفت و با نتیجه ۵ بر ۵ به پیروزی دست یافت. گرایی در صورتیکه چند امتیاز از حریف عقب بود و فقط چند ثانیه از کشتی باقی مانده بود با حرکتی زیبا و مهیج توانست امتیازات عقب افتاده را جبران کند و برنده شود.
۸: ۳۳: علی آقامیرزایی به نیمه نهایی کایاک نرسید / اختتام کار قایقران ایران
علی آقامیرزایی که بامدادان امروز با قرار گرفتن در رده پنجم مرحله مقدماتی به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرده بود، برای رسیدن به نیمه نهایی با حریفانی از کشورهای برزیل، روسیه، ساموآ، چین، ایسلند رقابت کرد.
مسابقات کایاک تک نفره هزار متر در سه گروه انجام شد که علی آقامیرزایی در گروه اول مسابقات با ثبت زمان ۳: ۵۲.۸۳۴ در جایگاه چهارم ایستاد و شانس خودرا برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی از دست داد.
در مرحله مقدماتی دو نفر اول هر گروه بطور مستقیم راهی مرحله نیمه نهایی شدند و در مرحله یک چهارم نهایی هم قایقرانانی می توانستند به مرحله بعد صعود کنند که در گروه خودشان اول یا دوم شوند.

۷.۴۷: ساروی اولین پیروزی را ثبت کردملی پوش وزن ۹۷ کیلوگرم تیم کشتی فرنگی ایران در اولین مصاف در رقابتهای کشتی بازی های المپیک موفق به شکست حریف شد. در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول به مصاف آدم بودجملین از الجزایر رفت و با نتیجه ۹ بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد به مصاف برنده کشتی میان کریل میلوف از بلغارستان و جنگ ایلدیم از ترکیه می رود.
۷.۳۲: محمدعلی گرایی در اولین گام به پیروزی رسیدنماینده وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران در اولین مصاف خود در رقابتهای کشتی بازی های المپیک به پیروزی رسید. بر این اساس در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور نخست به مصاف یوسوانیس پنا فلورس از کوبا رفت و با نتیجه ۷ بر ۳ به پیروزی دست یافت. گرایی در دور بعد به مصاف برنده کشتی میان بوزو استارسویچ از کرواسی و آیک مناتساکیان از بلغارستان می رود.
۷.۱۸: محمد بنا: امیدوارم نخستین مدال را کسب نماییم / همه به لوپز می بازندمحمد بنا پس از مبارزه امروز امین میرزازاده که با پیروزی برابر حریف رومانیایی و صعود به مرحله رده بندی همراه بود، اظهار داشت: مبارزه بعدی میرزازاده با «کایالپ» ترکیه ای انجام می شود که قهرمان جهان است، بدین سبب میرزازاده مبارزه سختی خواهد داشت. وی با ابراز امیدواری از این که این کشتی گیر فرنگی کار کشورمان بتواند عصر امروز نخستین مدال کشتی را در توکیو کسب کند، افزود: میرزازاده روز گذشته حریف کره ای که سوم جهان است را شکست داد اما مقابل لوپز شکست خورد، لوپز سه مدال طلای المپیک دارد و چند مدال جهانی و همه به او با خفت می بازند.

۶.۳۹: میرزازاده به دیدار رده بندی راه پیدا کرد / مصاف با «کایالپ» برای برنز
ملی پوش وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران با پیروزی در گروه شانس مجدد به دیدار رده بندی بازی های المپیک توکیو راه پیدا کرد.
بر این اساس میرزازاده بعد از حضور در گروه شانس مجدد به مصاف آلین الکسیوس سیوراریو از رومانی رفت و با نتیجه ۵ بر یک به پیروزی رسید.
نماینده کشورمان با این پیروزی به دیدار رده بندی راه پیدا کرد تا برای کسب مدال برنز مقابل رضا کایالپ دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک از ترکیه قرار گیرد.
۶.۲۰: صعود نماینده قایقرانی ایران به یک چهارم نهایی
علی آقا میرزایی تنها قایقران مرد ایران در المپیک توکیو در گروه دوم دور مقدماتی کایاک یک نفره هزار متر مردان با پنج قایقران دیگر از کشورهای فرانسه، آرژانتین، مجارستان، ایتالیا و روسیه رقابت کرد.
وی در نهایت با ثبت زمان ۳: ۴۸: ۶ پنجم شد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.
۲ قایقران از کشورهای مجارستان و آرژانتین با کسب عنوان های اول و دوم راهی مرحله نیمه نهایی شدند و سایر قایقرانان به مرحله یک چهارم راه پیدا کردند.
۲۷ قایقران در کایاک تک نفره هزار متر بازی های المپیک توکیو حاضر هستند.
۶.۱۶: بهداد سلیمی: وزنه برداری ایران شانس صد درصد مدال المپیک است
قهرمان پیشین وزنه برداری جهان با تاکید بر این که شرایط برای کسب مدال المپیک مناسب می باشد، اظهار داشت: در یک وزن شانس صد درصدی هستیم اما در وزن دیگر برای نتیجه گیری باید بجنگیم.
وی در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر به توکیو اظهار داشت: شرایط دو وزنه بردار کشورمان برای حضور در بازی های توکیو خوب است، برمبنای وضعیت تمرینی و لیست شرکت کنندگان در این دو وزن باید بگویم شرایط برای کسب مدال کاملاً مناسب می باشد.
وی افزود: در هر دو وزن این شانس را داریم که صاحب مدال شویم، علی هاشمی وزنه بردار عنوان دار و ۶ دانگی است که تجربه المپیک را هم دارد اما در مجموع شانس علی داودی برای دستیابی به مدال بیشتراست.


منبع:

1400/05/12
11:48:59
0.0 از 5
1242
تگهای خبر: المپیك , بازی , برند , پیروزی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد