انجمن گلف NCGU
گزارش خبرنگار مهر از توكیو؛

برگزاری نصراصفهانی: مسابقات ماده ۲5 متر تپانچه خارج از استاندارد

برگزاری نصراصفهانی: مسابقات ماده ۲5 متر تپانچه خارج از استاندارد

سرمربی تیم تیراندازی با تپانچه ایران گفت در حالیکه ژاپنی ها امکانات برگزاری مسابقات ماده ۲۵ متر در فضای استاندارد را داشتند اما رقابت ها در سالن برگزار گردید.به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، محسن نصراصفهانی بعد از آخر رقابت هانیه رستمیان در بخش سرعت ماده ۲۵ متر تپانچه اظهار داشت: مسابقات در تمام ماده ها خوب برگزار شد اما متاسفانه رقابت ۲۵ متر بانوان را در سالن فینال برگزار کردند. این در شرایطی است که در تمام دنیا رقابت های این ماده در فضای باز برگزار می گردد و در واقع تیرانداز در شرایطی که تمرین کرده، مسابقه می دهد.
وی افزود: درست است که همه ورزشکاران در شرایط یکسانی مسابقه دادند اما برگزاری مسابقات به این شکل خارج از استاندارد در دنیا بود.
سرمربی تیم تیراندازی با تپانچه ایران با اشاره به اینکه مربیان سایر کشورها هم به این مورد اعتراض داشتند، خاطرنشان کرد: به علت برگزاری مسابقات ۵۰ متر مجبور شدند رقابت های ماده ۲۵ متر را در سالن برگزار کنند. ژاپنی ها باید برنامه ریزی بهتری انجام می دادند و امکانات این کار را هم داشتند.
نصراصفهانی اظهار داشت: یک مسابقه در نهایت باید در دو راند برگزار گردد اما این مسابقه در ۴ راند برگزار گردید. شرایط زمانی و آب و هوایی برای ورزشکاران یکسان نبود.
نصراصفهانی در پاسخ به این سؤال با وجود تمام این مسائل از عملکرد هانیه رستمیان رضایت دارد، عنوان کرد: او عملکرد بسیار خوبی در المپیک ۲۰۲۰ داشت. در ایران با محدودیت فشنگ روبه رو بودیم. رئیس فدراسیون تمام تلاشش را کرد تا پیش از المپیک فشنگ مناسب در اختیار ما قرار دهد. اردوهای زیادی هم داشتیم اما مشکل فشنگ همچنان پابرجا ماند. امیدوارم در آینده این مشکل حل شود.
وی درباره این که رستمیان در مسابقات گذشته عملکرد بهتری داشت، تصریح کرد: وی در این مسابقه شروع خوبی داشت اما شرایط سخت بود و فشار مسابقه سبب شد تمرکزش را از دست بدهد.
نصراصفهانی اضافه کرد: فضای مسابقات المپیک روی همه ورزشکاران تأثیر می گذارد. حتی جواد فروغی هم که طلا گرفت تحت فشار مسابقات بود اما یک ورزشکار خیلی سریع خودش را ریکاوری می کند و ورزشکاری دیگر احتیاج به زمان دارد.
سرمربی تیم تیراندازی با تپانچه ایران با ابراز رضایت از عملکرد این تیم اظهار داشت: بی سابقه ترین عملکرد تیم تپانچه در المپیک ۲۰۲۰ رقم خورد. هم فروغی و هم رستمیان در اوج آمادگی گام به المپیک گذاشتند و من از آنها راضی هستم. حق تیم ما کسب دو مدال بود، با این وجود من از عملکرد تیم راضی هستم.


منبع:

1400/05/09
09:44:17
0.0 از 5
855
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد