انجمن گلف NCGU
گزارش خبرنگار مهر از توكیو؛

توكیو بدون ابر قهرمان

توكیو بدون ابر قهرمان

به گزارش انجمن گلف در کنار عدم تبلیغات و استفاده از المان های المپیکی در توکیو، غیبت عروسک یا همان ابر قهرمان های طراحی شده در سالن مسابقات هم دیگر نکته قابل توجه در جریان المپیک است.به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، مسائل عجیب در ارتباط با المپیک توکیو و برگزاری استثنایی این دوره بازی ها کم نیست؛ غیبت عروسک های طراحی شده در محل برگزاری مسابقات یکی از قابل توجه ترین آنها بشمار می رود.
طراحی عروسک اقدامی است که برای هر دوره بازی های المپیک توسط برگزارکنندگان انجام می شود و حتی متناسب با تاریخ و فرهنگ کشور میزبان برای آنها نامگذاری هم صورت می گیرد کمااینکه ژاپنی ها از ترکیب دو واژه خود که به «آینده» و «ابدیت» اشاره دارد برای انتخاب «میراتوا» بعنوان نام عروسک المپیکی خود استفاده کردند.
عروسک المپیک توکیو بعنوان «ابر قهرمان» با الگوی شطرنجی آبی طراحی شد، فروردین ماه سالجاری این عروسک به صورت رسمی مورد رونمایی قرار گرفت تا طبق روال در جریان بازی ها خودی نشان دهد و هنرنمایی داشته باشد با این وجود باید از «میراتوا» بعنوان غایب بزرگ در توکیو یاد کرد.
با وجود گذشت چند روز از آغاز غیررسمی (قبل از افتتاحیه) و رسمی (بعد از افتتاحیه) المپیک توکیو هنوز نشانی از عروسک شطرنجی آبی دیده نشده است در صورتی که در تمام ادوار المپیک از عروسک های طراحی شده در سالن مسابقات و محل برگزاری رویدادهای مختلف بخصوص برای خوش آمدگویی استفاده می شد.
حتی کاربرد عروسک ها در محل برگزاری مراسم افتتاحیه بیشتر از هر سالن دیگری بود طوریکه در قسمت های مختلف ورزشگاه افتتاحیه، عروسک ها در اندازه های مختلف برای تزریق هیجان و خوش آمدگویی استفاده می شدند؛ در این دوره المپیک اما نه تنها در زمان افتتاحیه اثری از عروسک و نمایش هایش به چشم نخورد بلکه غیبت آن در سالن مسابقات هم محسوس است.
به نظر می رسد این مورد هم با کرونا و اعتراضاتی که مردم ژاپن به میزبانی کشورشان برای المپیک داشتند، بی ارتباط نباشد. ژاپنی ها که انتظار می رفت یکی از بهترین دوره های المپیک را برگزار کنند این روزها در حالی میزبانی قانونمند و سختگیرانه خویش را ادامه می دهند که کمتر تبلیغ و نشانی از آن در توکیو به جا گذاشته اند بگونه ای که هیچ نماد و حقیقتی از المپیک در این شهر دیده نمی گردد.
به هر حال عروسک هم نماد و نشانی گویا از المپیک است و شاید برگزارکنندگان المپیک به احترام مردم خود این نهاد المپیکی را هم مانند دیگر نشانه های المپیکی از سطح شهر جمع کرده اند وگرنه چه دلیلی برای نادیده گرفته شدن نماد جداناپذیر المپیک و تأثیرات روانی می تواند داشته باشد.
به هر حال عروسک، نمادی محبوب در هر دوره المپیک است که علاوه بر پیامی که منتقل می کند، با رنگبندی شاد خود و نمایش هایی که اجرا می کند در رونق هیجان بازی ها تاثیرگذارند اما این دوره المپیک جای خالی آنها عجیب به چشم می آید.

1400/05/03
12:42:06
0.0 از 5
1200
تگهای خبر: المپیك , بازی , ورزش , ورزشگاه
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد