انجمن گلف NCGU
گزارش خبرنگار مهر از توكیو؛

توكیو بی نشان از رویداد بزرگ المپیك

توكیو بی نشان از رویداد بزرگ المپیك

انجمن گلف: کمتر از ۲۴ ساعت تا برگزاری مراسم افتتاح رسمی بازی های المپیک بخش های مختلف شهر میزبان این رویداد بزرگ نشانی از المپیک ندارد و کرونا همه چیز را تحت تاثیر قرار داده است.به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری مهر به توکیو، سی و دومین دوره بازی های المپیک در حالی پس از یک سال وقفه از روز جمعه با برگزاری مراسم افتتاحیه بصورت رسمی شروع می شود که بنظر می رسد فراگیری کرونا در ژاپن و اعتراضات مردمی اگر موجب لغو این بازی ها نشده اما تاثیرات منفی خودرا به جا گذاشته تا آنجا که نشانه های پررنگی از این رویداد در سطح شهر به چشم نمی خورد.
فرودگاه ناریتا که محل ورود کاروان ورزش کشورها به توکیو است جز پوستری که بیان کننده خوش آمدگویی به مسافران توکیو و به زبان های مختلف است و همین طور چند پوستر در سر در بعضی ورودی ها، نشان دیگری از المپیک ندارد.

بخشی از فرودگاه ناریتا
از این دست نشان ها در راه فرودگاه به سطح شهر هم اصلاً به چشم نخورد در صورتیکه همه مقامات، مسئولان، ورزشکاران و مربیان کشورها از این مسیر به داخل شهر و پس از آن هتل محل اقامت خود منتقل می شوند و به جا بود این مسیر گویای برگزاری رویداد مهم المپیک در توکیو باشد.
«ترمینال» یکی دیگر از مکان های پررفت و آمد المپیک حداقل در این روزهای ابتدایی است، مسافران توکیو پس از خروج از فرودگاه در ترمینال مستقر می شوند تا از این مکان به سمت هتل حرکت داشته باشند.

تزئینات ورودی ترمینال که نشانی از المپیک ندارد
این برنامه در مورد ایرانیها هم اجرا شد، در صورتیکه ترمینال هم نشانی از رویداد المپیک نداشت، در ورودی این بخش یک تابلوی خوش آمدگویی به زبان های مختلف نصب شده بود که واژه ایرانی «سلام» هم در آن دیده می شود. دیواره ها هم به تزئیناتی غیر المپیکی و ورزشی مزین شده بود.

سلام به زبان های مختلف در فرودگاه ناریتا
فقط این که ماشینی که ویژه انتقال افراد از ترمینال به هتل در نظر گرفته شده لوگویی از المپیک را روی بدنه خود دارد اما «ال سی دی» داخل ماشین نمایشگر هیچ تبلیغی از المپیک نبود. این ماشین ها مسئولیت انتقال و جابه جایی «انفرادی» افراد را بر عهده دارند.
اما وضعیت سطح شهر توکیو در فاصله کمتر از یک روز مانده به شروع المپیک به چه صورت است؟ در پاسخ به این پرسش هم شاید "بی نشانی" بهترین پاسخ باشد آنگونه که اگر فردی ناآگاه از رویداد مهم پیش رو باشد، کمتر شانسی دارد به جهت اینکه بتواند برمبنای المان ها، حدس و گمانی از برگزاری المپیک داشته باشد چونکه در چهار راه ها، جدول میان دو لاین خیابان ها، اطراف چراغ راهنما، در محل بیلبوردها و.... یادآوری از المپیک و برگزاری آن در توکیو نشده است.
با این شرایط توکیو از روز جمعه بصورت رسمی میزبان بازی های المپیک ۲۰۲۰ خواهد بود.


منبع:

1400/05/01
11:19:10
0.0 از 5
880
تگهای خبر: المپیك , بازی , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد