انجمن گلف NCGU
۷ روز تا المپیك توكیو

علی داودی: برای مدال نقره المپیك می جنگم

علی داودی: برای مدال نقره المپیك می جنگم

به گزارش انجمن گلف وزنه بردار فوق سنگین ایران اظهار داشت: از آنجائیکه نمی توان پیش بینی نمود چهار سال بعد چه اتفاقی می افتد بدین سبب نمی خواهم فرصت را از دست بدهم و هر چه زور و توان دارم می گذارم تا مدال المپیک بگیرم.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، علی داودی یکی از دو وزنه بردار اعزامی ایران به المپیک توکیو است که در دسته فوق سنگین به رقابت می پردازد. داودی با حضور در این بازی ها موجب شد زنجیره نماینده داشتن ایران در دسته فوق سنگین المپیک از سال ۲۰۰۰ تا حالا قطع نشود اما مهم این است که بتواند نام خودرا بعنوان چهارمین وزنه بردار فوق سنگین ایران که صاحب مدال المپیک شده، ثبت کند.
او رقیب قدرتمندی به نام تالاخادزه از گرجستان را دارد که از الان باید مدال طلا را برای او کنار گذاشت و منتظر ثبت رکوردهای خارق العاده ای توسط او بود. بدین سبب داودی این فرصت را دارد برای کسب مدال نقره بجنگد. این وزنه بردار ۲۲ ساله این شانس را دارد که در نخستین حضورش در المپیک توکیو دست خالی برنگردد. وی در فاصله ۸ روز مانده تا المپیک توکیو گفتگویی با ایسنا در مورد وضعیتش انجام داد که در ادامه می خوانید:
*کمتر ار ۱۰ روز تا المپیک باقی مانده است، از شرایط راضی هستید؟
پس از مسابقات قهرمانی آسیا فیزیوتراپی انجام دادم و درد زانویم خوب شد. اردویی را هم در رامسر داشتیم. چون آب و هوای آن مشابه توکیو بود، خواستیم به این شرایط آب و هوایی عادت نماییم. حالا هم به تهران آمده ایم و تمام تلاشم را می کنم تا در روز مسابقه ام در بهترین شرایط باشم.
*افزایش رکوردها راضی کننده است؟
تمرینات خوب بوده است. هم اکنون فکر می کنم به ۹۵ درصد از آمادگی ام رسیده باشم و آن ۵ درصد باقیمانده هم گذاشتم تا روز مسابقه در اوج باشم. در اردوی تهران هم مقرر است سنگین تر کار کنم و خودم از شرایط راضی هستم.
*امید وزنه برداری ایران برای کسب مدال هستید و این مسئله شرایط را برای شما که نخستین المپیک خودرا تجربه می کنید، مشکل تر نمی کند؟
المپیک رویداد بزرگی است اما من هم سالهای زیادی است که وزنه می زنم و تجربه حضور در مسابقات مختلفی را دارم. البته المپیک رویدادی است که در آن رقابت جدی تر و شرایط حرفه ای تر است. من از لحاظ بدنی مشکلی ندارم و تمام تلاشم را می کنم تا بتوانم از لحاظ ذهنی هم خودم را کنترل کنم.
*با توجه به رقبایی که در دسته فوق سنگین دارید، انتظاری که برای کسب مدال نقره وجود دارد، انتظار به جایی است؟
البته حق دارند که این انتظار را داشته باشند چون فوق سنگین ایران در المپیک مطرح بوده و آبروداری کرده است. وزنه برداری در المپیک قبلی دو مدال طلا گرفت و الان نیز همه انتظار دارند که من و علی هاشمی عملکرد خوبی داشته باشیم. رقبای من هم ضعیف نیستند. حالا به غیر از ارمنستان که حضور ندارد، بقیه نفراتی هستند که در مسابقات مختلف بوده اند. من و علی هاشمی هم تلاش خودرا می نماییم تا عملکرد خوبی داشته باشیم و به شکلی کار نماییم که مردم راضی باشند.
*جدا از بحث توقعاتی که وجود دارد چقدر برای خودتان مهمست که این المپیک و فرصت کسب مدال را به آسانی از دست ندهید؟
در المپیک تمام ورزشکاران می آیند که مدال بگیرند و فضای آن با مسابقات قهرمانی آسیا و جهان فرق دارد. من هم تمام تلاشم را می کنم وزنه های خوبی بزنم و بتوانم مدال بگیرم. هرچه توان و زور دارم را می گذارم و حتی اگر خونم را هم بریزند می جنگم که به این مدال برسم چون هیچ کسی از چهار سال بعد خود خبر ندارد. وزنه بردارانی بوده اند که در المپیک لندن شرکت کردند چهار سال بعد دیگر در المپیک ریو حضور نداشتند. به هر حال لطمه دیدگی و هزار اتفاق دیگر ممکنست بیفتد و نمی توان چیزی را پیش بینی نمود بدین سبب من اهتمام می کنم در این رویدادی که نزدیک است موفق شوم و همین جا کار را تمام کنم و مدال بگیرم. تالاخادزه که همه می دانند شرایطش به چه صورت است و مدال طلا را می گیرد و من تلاش می کنم که پس از تالاخادزه بهترین وزنه بردار فوق سنگین المپیک باشم.
*با توجه به این که در قهرمانی آسیا خیلی سنگین کار نکردید، نقدهایی نسبت به عملکردتان وارد شد. چگونه با این مسئله برخورد کردید؟
آنهایی که چنین حرفهایی زدند عادت دارند نیمه خالی لیوان را ببینند. خیلی وقت ها وزنه های خوبی زدم مثل مسابقات اهواز اما کسی تعریف نکرد اما بعد از آسیایی من را کوبیدند. اگر مدال طلایم تبدیل به نقره می شد حرفی نبود اما من در قهرمانی آسیا رقابت کردم آن هم در شرایطی که وضعیتم اصلا خوب نبود و انگار جنازه ام روی تخته رفته بود.
*به شادی پس از کسب مدال هم فکر کرده اید؟
نه هنوز فرصت نشده است اما اصولا شادی های متفاوت در وزنه برداری مخصوص سبک وزن ها است( با خنده).
*با وزنه بردارانی که در المپیک های قبلی حضور داشتند یا دیگر ورزشکاران المپیکی ایران صحبت کرده اید تا از شرایط و حال و هوای المپیک باخبر شوید؟
بله، اهتمام کردم از تجربیات دیگران استفاده کنم. با نفراتی که در المپیک های قبلی حضور داشتند، صحبت کردم و برای من آرزوی موفقیت کردند و تجربه هایی که داشتند را به من انتقال دادند. این خیلی مهمست که آنها تجربیات خودشان را در اختیار من گذاشتند و من هم اهتمام می کنم از تمام آنها استفاده کنم.
*با توجه به فرصت کمی که تا بازیها مانده مسئله خاصی وجود دارد که دغدغه ذهنی شما شده باشد؟
خیر، دوست ندارم به مسائل مخرب فکر کنم و همیشه اهتمام کرده ام که از فکرهای منفی دوری کنم چون هرچقدر ذهنم را آزادتر کنم بهتر است.
*خانواده چقدر در مورد المپیک و نتیجه آن حرف می زنند؟
اساسا خانواده ام و دوستانم خیلی استرس دارند اما خودم تا الان تلاش نموده ام استرسم را کنترل کنم. امیدوارم خانواده ام هم استرسشان را کنترل کنند( باخنده). مادرم که همیشه پیش از مسابقه من به حدی استرس دارد و فشارش بالا می رود که کارش به اورژانس کشیده می شود. امیدوارم این دفعه چنین اتفاقی نیفتد.

*برخی وزنه برداران عادت دارند وزنه سنگین می زنند، فیلم آنرا منتشر می کنند. چرا شما چنین کاری انجام نمی دهید؟
فکر می کنم تمرکزم را روی تمرین بگذارم بهتر است. روحیه برخی ها ممکنست با این کار بهتر شود اما من می خواهم چراغ خاموش حرکت کنم حتی نزدیک مسابقه هم اهتمام می کنم کمتر با رسانه ها گفتگو کنم.
*نگرانی بابت ویروس کرونا ندارید؟
همین که واکسن زدیم خیلی اتفاق خوبی بود. از هر کسی که بانی این عمل خیر شد، تشکر می کنم چون همه ورزشکاران استرس کرونا را داشتند و این تزریق واکسن موجب شد امنیت نسبی به دست بیاوریم. در اردو ها هم پروتکل ها را کامل رعایت می نماییم.
منبع:

1400/04/25
21:19:58
0.0 از 5
863
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد