انجمن گلف NCGU
مجمع عمومی فدراسیون اسكی و ورزش های زمستانی

مهدی علی نژاد: ظرفیت اسكی در كشور مغفول مانده است

مهدی علی نژاد: ظرفیت اسكی در كشور مغفول مانده است

به گزارش انجمن گلف مجمع عمومی سالیانه فدراسیون اسکی و ورزشهای زمستانی برگزار گردید.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی چهارشنبه، ۲۳ تیر به ریاست مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان برگزار گردید. در این مجمع علیرضا رحیمی به نمایندگی از کمیته ملی المپیک حضور داشت.

درخواست نظریان برای تشکیل ستاد بازی های المپیک زمستانی

در ابتدای مجمع دکتر عباس نظریان رئیس فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی گزارشی از فعالیتهای فدراسیون در سال ۹۹ در بخش های قهرمانی، استعدادیابی، آموزش، همگانی، مسابقات داخلی و خارجی، اردوها و... عرضه داد و به تشریح عملکرد اسکی ایران پارسال پرداخت. در اوامه به بیان برنامه های فدراسیون امسال پرداخت و مهم ترین عناوین فعالیتهای فدراسیون در سال ۱۴۰۰ را شرح داد.

او ضمن اشاره به برگزاری بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ به میزبانی پکن، حضور در این رویداد را یکی از مهم ترین برنامه های فدراسیون عنوان نمود و خواهان تشکیل ستاد بازی های المپیک زمستانی همچون بازی های المپیک تابستانی از جانب کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان شد.

رئیس فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی ضمن اشاره به اهمیت المپیک زمستانی، تصریح کرد: خوشبختانه با تغییر نام و فعالیت فدراسیون بعنوان "فدراسیون اسکی و ورزشهای زمستانی" چشم انداز خوبی برای فعالیت در دیگر رشته های ورزش های زمستانی پدید آمده و با یک برنامه ریزی میان مدت و دراز مدت میتوان شاهد حضور دیگر رشته های زمستانی در المپیک های بعدی بود.

پس از اتمام گزارش ریاست فدراسیون از اعضای مجمع رای گیری به عمل آمد و با اکثریت آرای اعضا گزارش سال ۹۹ و برنامه های۱۴۰۰ مورد تصویب قرار گرفت.

در ادامه مجمع گزارش حسابرس، خزانه دار، بازرس عرضه شد و مورد تایید و مورد تصویب مجمع قرار گرفت.

مهدی علی نژاد: ظرفیت اسکی در کشور مغفول مانده است

علی نژاد معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان هم ضمن اشاره به ظرفیت بالای ورزش های زمستانی، تصریح کرد: ورزش های زمستانی دارای ظرفیت بالایی هستند و این ظرفیت در کشور مغفول مانده و امیدواریم که در سالهای آتی، فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی بتواند در این حوزه عملکرد رو به رشد و موفقی داشته باشد.

او در ادامه ضمن اشاره به شیوع کرونا در سرتاسر جهان و صدمه آن به رشته های ورزشی تصریح کرد: کرونا به تمامی رشته های ورزشی آسیب زد و اسکی هم از این صدمه مصون نبوده اما اسکی جزو رشته هایی بود که از ویروس کرونا کمتر صدمه دید.

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: در چند ماه گذشته شاهد عملکرد خوب و پرکار آقای نظریان در رأس فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی در عرصه داخلی و خارجی بوده ایم. با عنایت به تغییر ریاست فدراسیون بین المللی اسکی می توانیم ارتباطات خوبی را با این فدراسیون بین المللی برقرار نماییم.

او همینطور به کسب کرسی در فدراسیون بین المللی اسکی توسط رئیس فدراسیون ایران اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه با کسب کرسی آقای نظریان در فدراسیون بین المللی می توانیم ارتباطات خوبی را در عرصه بین المللی برقرار نماییم و از این ظرفیت خوب بهره ببریم.

علی نژاد با تکیه بر اهمیت حوزه قهرمانی در ورزش، اضافه کرد: امیدوارم اسکی در بخش قهرمانی عملکرد موفق تری داشته باشد و پیشنهاد من عملکرد گلخانه ای در اسکی است. نگاهی به استعدادیابی و قهرمان پروری در این فدراسیون باید به صورت گلخانه ای صورت گیرد تا در این رشته هم شاهد موفقیت های جهانی باشیم.

او بر اهمیت تربیت نیروهای انسانی در اسکی هم تصریح کرد و اظهار داشت: باید کوشش کرد تا با ارتباطات موثر با چهره های برجسته اسکی در جهان شاهد افزایش توانمندی های اسکی بازان و مربیان ایران و بروز رسانی دانش آنها باشیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: اسکی جزو رشته هایی است که می تواند در بخش اقتصادی عملکرد خوبی داشته باشد و با عنایت به ظرفیتی که از آقای نظریان سراغ داریم، بی گمان می تواند در این عرصه هم موفق عمل نماید.

منبع:

1400/04/23
17:54:23
0.0 از 5
855
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد