انجمن گلف NCGU
علی نژاد در مجمع فدراسیون قایقرانی؛

در اساسنامه جدید فدراسیون ها اثری از دخالت دولت نیست

در اساسنامه جدید فدراسیون ها اثری از دخالت دولت نیست

به گزارش انجمن گلف معاون وزیر ورزش از ابلاغیه اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی آگاهی داد و اظهار داشت: در این اساسنامه دخالتی از طرف دولت دیده نمی گردد.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، مجمع عمومی فدراسیون قایقرانی عصر امروز در سالن جلسات وزارت ورزش برگزار شد که مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش و جوان در حاشیه مجمع عمومی فدراسیون قایقرانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه در سال ۹۹ مجامع همه فدراسیون ها را برگزار کردیم، امسال هم از آغاز سال هماهنگی های لازم انجام شده تا این کار صورت بگیرد. اگر اشتباه نکنم امروز بیست و هشتمین مجمع را برگزار کردیم.
معاون حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش اضافه کرد: با عنایت به این که فدراسیون قایقرانی ۲ سهمیه بازیهای المپیک را دارد برایشان آرزوی موفقیت داریم. امروز در خدمت دوستان خواهیم بود و بازدیدی از اردو و پیست خواهیم داشت.
وی در پاسخ به این سؤال که ورزشکاران قایقرانی مشکلات زیادی دارند و قایق ها در گمرک ۲ سال مانده است، اظهار داشت: قوانینی که در کشور هست در اختیار وزارت ورزش نیست، بحث گمرگ قوانین خودرا دارد، ناهماهنگی هایی بین فدراسیون و گمرک بود، جایی که از ما کمک خواستند نامه نگاری کردیم تا کارها سریع پیش رود. فکر می کنم مراحل آخر است و ان شاالله این اقدام صورت بگیرد. اساسا ما نمی توانیم پاسخگوی گمرک و موارد چنینی باشیم. ما به اندازه کافی برای پاسخگویی موضوعات داریم، گمرک را باید از خودشان سوال کرد.
علی نژاد درباره این که وزارت چه حمایتی از فدراسیون های اعزامی به المپیک دارد، اظهار داشت: در مدتی که گذشت هم وزارت و هم کمیته کمک های لازم را داشته، نزدیک به ۲ سال پیش مصوب کردیم کسانی که سهمیه می گیرند ماهی ۵ میلیون حقوق بگیرند. پس از تعویق المپیک ۶ ماه هم اضافه کردیم، یعنی ۹۰ میلیون دریافتی عزیزان بود. حقوق ۳ ماه آخر را هم امروز و فردا به حساب فدراسیون ها واریز می نماییم. در کنار آن برای کسانی که عازم المپیک خواهند بود شامل ورزشکار، سرمربی، مربی ۳۰ میلیون پرداخت خواهد شد. نگاه ما این است آنهایی که سهمیه گرفته اند خودشان قهرمانند.
وی افزود: با دستور وزیر ورزش مبلغ ۳۰ میلیون تومان برای کسانی که عازم المپیک(شامل ورزشکاران، مربیان و سر مربیان) می باشند پرداخت می شود. نگاه ما به این عزیزان این است که وقتی توانستند سهمیه المپیک را بگیرند قهرمان هستند. ما ۶۸ سهمیه المپیک گرفتیم که رکورد تاریخی بود با وجود تمام تحریم ظالمانه و سختی هایی که کشیدیم و کرونا تواسنتیم رکورد بزنیم. از این ۶۸ سهمیه، ۶۶ نفر اعزام می شوند. امیدوارم این کاروان در المپیک توکیو با عملکردش موجب شادی و نشاط جامعه شود. صرف لازم نظر از هر نتیجه ای این که توانستیم سهمیه بگیریم و در المپیک شرکت نماییم، توفیق بزرگی بوده است. فدراسیون ها با برنامه ریزی، استخدام مربیان خوب و داشتن ورزشکاران نخبه و حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به این سهمیه برسیم.
علی نژاد در مورد پرداخت پاداش به مدال آوران اظهار داشت: پاداش ها اعلام شده است. وزارت ورزش ۲ میلیارد تومان به مدال آوران طلا، یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به مدال اوران نقره و ۷۵۰ میلیون تومان به مدال آوران برنز اهدا می شود. کمیته ملی المپیک هم پای سکو به مدال آوران پاداش پرداخت می کند.
وی در مورد آخرین وضعیت اساسنامه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: اساسنامه فدراسیون فوتبال به دولت ارسال شده است. دولت در نامه ای آنرا به ما برگرداند و اعلام نمود به دلایلی نیاز به مصوبه دولت ندارد و همان مجمع کفایت ندارد و مشکل قانونی در این مورد وجود ندارد.
علی نژاد در باره ی وضعیت اساسنامه فدراسیون های ورزشی نیز اظهار داشت: اساس نامه فدراسیون های ورزشی هم یک سال و نیم پیش توسط دولت تصویب گردید و هفته گذشته مصوبه شورای نگهبان را گرفت و توسط معاون اول رئیس جمهور اوایل هفته ابلاغ گردید و ما هم به زودی آن ر ابلاغ می نماییم. اساسنامه فرصت جدیدی برای فدراسیون ها است از این لحاظ که هماهنگی با قواعد بین المللی بوجود می آورد. مجامع را بزرگتر می کند و تعداد اعضای مجمع ۶۶ تا ۶۷ نفر شده است و بطور واضح می توان گفت دخالتی هم از طرف دولت در این اساسنامه دیده نمی گردد.


منبع:

1400/04/22
20:18:46
0.0 از 5
1002
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , سرمربی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد