انجمن گلف NCGU
برای برقراری توازن جنسیتی؛

حضور كشورها در المپیك بادو پرچمدار

حضور كشورها در المپیك بادو پرچمدار

به گزارش انجمن گلف کاروان ورزش ایران در حالی با یک پرچمدار در مراسم افتتاحیه المپیک توکیو شرکت می کند که کمیته بین المللی المپیک متقاضی معرفی دو پرچمدار از هر کشور شده است.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، به علت ادامه پاندمی کرونا و محدودیت هایی که در جریان بازی های المپیک ۲۰۲۰ اعمال خواهد شد، برگزاری رویدادهای مختلف این دوره بازی ها به لحاظ حضور تماشاگران متفاوت از ادوار گذشته خواهد بود طوریکه تصمیم به حذف تماشاگران خارجی گرفته شده و در مورد تماشاگران داخلی هم حضور حداکثر ۱۰ هزار نفر در هر سالن مجاز شده است.
اینگونه تصمیم گیری کمیته برگزاری بازی های المپیک توکیو شامل مراسم افتتاحیه هم شده است طوریکه طبق اعلام این کمیته و کمیته بین المللی المپیک (IOC) کشورها می توانند تنها ۱۰ نماینده در مراسم رژه شرکت داشته باشند.
با این اوصاف کمیته بین المللی المپیک در جهت توازن جنسیتی در مورد پرچمداران کاروان کشورها برای رژه در مراسم افتتاحیه تصمیمی جدید اتخاذ نموده است؛ این کمیته از کشورهای شرکت کننده در بازی های ۲۰۲۰ درخواست کرده که دو پرچمدار داشته باشند؛ یک پرچمدار در بخش مردان و یک پرچمدار در بخش بانوان.
در همین راستا کمیته المپیک ژاپن که میزبان المپیک است روز دوشنبه اعلام کرد، «رویی هاچیمورا» بازیکن تیم ملی بسکتبال مردان و «یوی سوساکی» عضو تیم ملی کشتی بانوان خویش را بعنوان پرچمداران کاروان کشورش در المپیک توکیو معرفی کرده است.
طبق اعلام سایت kyodo news «یوی سوساکی» امید ژاپنی ها به کسب مدال طلاست، «رویی هاچیمورا هم تجربه بازی در لیگ حرفه ای آمریکا (NBA) را دارد.
به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، حضور دو پرچمدار در کاروان هر کشور جهت شرکت در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک تصمیمی است که از جانب کمیته بین المللی پارالمپیک و برای کشورهای شرکت کننده در پارالمپیک توکیو هم گرفته شده است.
این درحالی است که کاروان المپیک ایران یک پرچمدار دارد؛ صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی بسکتبال مسئولیت پرچمداری کاروان اعزامی ایران در مراسم افتتاحیه اول مردادماه را بر عهده دارد. وی از میان چهار گزینه دیگر انتخاب گردید که همگی عضو تیم های مردان بودند.
این در حالی است که کاروان ورزش ایران ۱۰ ورزشکار در بخش بانوان دارد. در روز افتتاحیه بازی های المپیک هم بانوان تیرانداز در توکیو حضور دارند با این وجود تنها یک پرچمدار برای کاروان ایران انتخاب شده آنهم در بخش مردان.
تلاش خبرنگار مهر برای گفتگو با مسؤلان کاروان ورزش ایران برای رسیدن به پاسخ این پرسش که چرا کاروان ورزش ایران دو پرچمدار را به مسؤلان برگزاری المپیک معرفی نکرده است، بی نتیجه ماند.

1400/04/15
13:43:38
0.0 از 5
988
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد