انجمن گلف NCGU
واكنش ركابزن المپیكی به انتقاد از نحوه انتخابش:

برخی گرفتار توهم شده اند

برخی گرفتار توهم شده اند

رکابزن المپیکی اظهار داشت: کسی نمی تواند سهمیه را به نام خود کند و در مسابقات انتخابی و اردوها فاصله من با بقیه به قدری بود که خیالم راحت شده بود.


سعید صفرزاده در گفتگو با ایسنا درباره انتقاداتی که گنج خانلو نسبت به نحوه انتخابی المپیک داشت، بیان نمود: اول این که وقتی متوجه شدم که تیم ملی قرار نیست در مسابقات ترکیه شرکت کند، شوکه و ناراحت شدم و حتی ناراحتی خویش را هم ابراز کردم و گفتم، می خواهم در المپیک شرکت کنم و چگونه می توانم بدون حضور در مسابقه بین المللی در خط شروع المپیک قرار بگیرم. همینطور بدون حضور در مسابقه بین المللی چگونه می توانم از لحاظ روانی و جسمی آماده باشم. ازاین رو پیشنهاد دادم که با هزینه شخصی خودم در این مسابقات شرکت کنم. در نهایت فدراسیون من را به همراه رامین مهربانی آذر بعنوان مربی به این مسابقات اعزام کرد. البته رکابزنان دیگری هم از ایران با هزینه خود در این مسابقات حضور خواهند داشت.
صفرزاده در ادامه در مورد گلایه ها نسبت به انتخاب رکابزن المپیکی، اظهار داشت: یکی از رکابزنان درحالی از نگرفتن تست CBC و کنترل دوپینگ ایراد گرفته است که وقتی قرار بود برای گرفتن تست دوپینگ بیایند، از اردو رفت در حالیکه من بدون هیچ ترس و مشکلی رفتم و تستم را دادم.
او ضمن اشاره به این که واقعاً مبتلا به بیماری کرونا شده بود، تصریح کرد: همه ورزشکاران شاهد بودند که من مریض بودم و حتی صدایم هم عوض شده بود و حتی تب و لرز هم داشتم و بقیه نفرات چند روز شاهد شروع علایم بیماری ام بودند. حتی به درستی هم نمی توانستم تمرین کنم و چون احتمال این را می دادم که شاید مبتلا به کرونا باشم، ازاین رو در راهروها و سالن غذاخوری هم تردد نمی کردم تا این که از من تست کرونا گرفتند و خود پزشک نتیجه را به همه ورزشکاران نشان داده بود که من مبتلا به کرونا شده ام. سپس به خانه رفتم و بعد از یازده روز استراحت، تمریناتم را شروع کردم در آخرین روزی که در شهرم بودم، تمرین گروهی با دیگر رکابزنان انجام دادم و یک روز بعد هم باردیگر به اردوی تیم ملی برگشتم.
رکابزن المپیکی ایران در مورد این که گفته شده حتی در بازی های آسیایی هم نتیجه نگرفته است، خاطرنشان کرد: در بازی های آسیایی هفتم شدم و همان رکابزنی که حالا می گوید من نتیجه نگرفتم ۱۰ دقیقه پس از من به خط آخر رسید. نکته دیگر این که سایت های معتبر دوچرخه سواری وجود دارند که تمام نتایج و عملکرد های ما در آن سایت ها موجود است و یک روز هم نبوده که او بتواند در مسیرهای سربالایی از من جلو بیفتد. در مسابقات انتخابی و اردو هم فاصله من با نفرات پشت سرم به قدری بود که خیالم را راحت کرده بود، ازاین رو فشار را کم می کردم چون حساسیتی نبود. همین مساله سبب شده که برخی گرفتار توهم بشوند که فقط یک دقیقه از من عقب تر بوده اند در صورتیکه فاصله من با آنها بیشتر بوده است.
او اضافه کرد: از طرفی مسیر مسابقات قهرمانی ایران هم کاملاً کفی بود و من در آن مسابقه هم اول شدم و این در شرایطی است که فردی که تخصصش مسیر کفی است حدود یک دقیقه و نیم پس از من به خط آخر رسید. همینطور اگر قرار بود آن فرد که گفته می شود تخصصش مسیرهای کفی است، به المپیک توکیو برود مانند این بود که یک والیبالیست را به مسابقات فوتبال اعزام نماییم. درست است که وی در مسابقات زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا اول شد اما مسیر آن مسابقه کفی بود و به هر حال فدراسیون هم کمیته فنی دارد و می داند که مسیر المپیک ۴۸۰۰ متر صعود دارد و با پروفایل مسابقه قهرمانی آسیا که دو، سه سال پیش برگزار شد، قابل قیاس نیست. من در ماده تایم تریل انفرادی قهرمانی کشور هم توانستم او را بگیرم و یک دقیقه و ۱۰ ثانیه پس از من به خط آخر رسید و مستنداتش موجود است. واقعا وقتی این صحبت ها را می شنوم، نمی دانم به حال این افراد بخندم یا گریه کنم.
صفرزاده در مورد این که این دوچرخه سوار عنوان کرده امتیاز زیاد این سهمیه را او به دست آورده است، اظهار داشت: من هم در تور های زیادی شرکت کرده ام و اگر گنج خانلو در یک مرحله اول شده، من امتیاز زیادی در مجموع تور به دست آورده ام و او نمی تواند این سهمیه را به نام خود کند.1400/04/11
15:54:31
0.0 از 5
895
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد