انجمن گلف NCGU
رضوانی:

كسب ورودی المپیك برای شنا اتفاق بزرگی است

كسب ورودی المپیك برای شنا اتفاق بزرگی است

به گزارش انجمن گلف رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو اظهار داشت: کسب ورودی B المپیک توسط افقری، شناگر جوان ایران اتفاق بزرگی برای ورزش ایران و قابل تقدیر است.


محسن رضوانی در گفتگو با ایسنا، پس از ثبت رکورد ورودی المپیک توسط افقری اظهار نمود: به جامعه ورزش تبریک می گویم. گامر دیلانچیان از مربیان و شناگران پیشین خوب ما است که این تیم را در مسابقات انتخابی المپیک بلغارستان هدایت می کند. افقری به همراه دو شناگر خوب دیگر به این مسابقات اعزام شدند و افقری توانست در ۱۰۰ متر پروانه ورودی المپیک را ثبت کند. ثبت رکورد ۵۳.۴۶ کار بزرگی است و این رکورد کلاس شنای ایران را بالا برد.
ایشان در ادامه اظهار داشت: این شناگران در سال قبل به علت انتشار کرونا نتوانستند ورودی را کسب کنند اما با این وجود تمرینات شان را ادامه دادند. افقری و متین جزو شناگران نخبه ایران هستند. افقری دو سال قبل به همراه گامر دیلانچیان مربی اش به مسابقات جوانان جهان مجارستان اعزام شد و در ۵۰ متر پروانه بیستم جهان شد.
رضوانی اظهار داشت: افقری همیشه مورد توجه فدراسیون بوده و الان هم کمک کردیم تا بعنوان تیم دوم به مسابقات انتخابی المپیک بلغارستان اعزام شوند. افقری ورودی B المپیک را پس از ۱۴ سال به دست آورد که این خودش اتفاق بزرگی برای ورزش ایران و قابل تقدیر است. از بسیاری از کشورها هم چون قطر و عمان این موفقیت را به ما تبریک گفتند.
رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو اظهار داشت: فدراسیون شنای ایران در تلاش است که دو سهمیه در المپیک ۲۰۲۰ داشته باشد. مهلت اعلام برای سهمیه یونیور سالیتی ۲۰ ژوئن بود که انجام دادیم و اسامی شناگران که رکوردشان نزدیک به رکورد ورودی بود را ارسال کردیم. حالا افقری ورودی B را به دست آورد و باید تلاش کنم که در ۲۰۰ متر پروانه هم در المپیک نماینده داشته باشیم.
او اظهار داشت: حالا باید به دنبال این اتفاق خوب دنبال جذب مربی خارجی باشیم تا اتفاقات بزرگی در شنای ایران رخ دهد. باید برای بازی های آسیایی برای کسب مدال بجنگیم. امیدوارم روزی این اتفاق خوب در شنای ایران رقم بخورد.
رضوانی در انتها اظهار داشت: از اداره کل تربیت بدنی اصفهان، هیات شنای اصفهان و علی نژاد معاون وزیر و همه کسانی که در این موفقیت کمک کردند تشکر کنم.
منبع:

1400/04/06
11:09:09
0.0 از 5
819
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد