انجمن گلف NCGU
۸ كاندیدا برای ۳ صندلی ریاست؛

انجام انتخابات سه فدراسیون تا اختتام دولت

انجام انتخابات سه فدراسیون تا اختتام دولت

انجمن گلف: وزارت ورزش که از شروع سال انتخابات سه فدراسیون را به سرانجام رسانده امیدوار است تا قبل از اختتام کارش در این دولت، انتخابات سه فدراسیون دیگر همچون ژیمناستیک را هم برگزار کند.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، فدراسیون های ورزشی و برگزاری انتخابات آنها یکی از اولویت های وزارت ورزش در شروع سال جدید بود به شکلی که بتواند تا قبل از اختتام کار دولت، انتخابات به جامانده از سال قبل یا سال پیش از آنرا سر و سامان دهد و همزمان پیگیر انتخابات سریع فدراسیون های واجد شرایط هم باشد.
بر این اساس انتخابات فدراسیون شطرنج که از اسفندماه سال ۹۷ وارد فرآیند سرپرستی شد و دو فدراسیون دوچرخه سواری و پهلوانی و زورخانه ای که بهمن ماه سال قبل با اتمام دوره قانونی ریاست مواجه گشتند، اولویت های وزارت ورزش برای برگزاری مجمع امسال بودند.
همزمان وزارت ورزش مترصد آن بود که از بخشنامه انتخاباتی فدراسیون ها و بندی که ثبت نام از کاندیداها در فاصله ۷۵ روز قبل از آخر دوره ریاست را مجاز کرده برای برگزاری انتخابات سه فدراسیون اسکیت، ژیمناستیک و تیراندازی که دوره ریاست فعلی آنها نیمه نخست سال جاری تمام می شود، استفاده نماید.
مختومه شدن پرونده انتخابات به جامانده از سالهای قبل
بنابراین در شروع سال جاری اینطور پیش بینی می شد که در فرصت چندماهه باقی مانده از عمر وزارت ورزش در دوره مسعود سلطانی فر انتخابات ۶ فدراسیون برگزار شود؛ طبق این پیش بینی تا به امروز به ترتیب انتخابات دوچرخه سواری، شطرنج و پهلوانی و زورخانه ای برگزار شده است تا پرونده انتخابات به جامانده از سالهای قبل بسته شود.
وزارت ورزش برای برگزاری انتخابات سه فدراسیون موردنظرش که دوره ریاست چهارساله آنها تیرماه تمام می شود هم اقدامات لازم را انجام داده است تا طبق آنچه مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش هم وعده داده، تا اختتام دولت هیچ فدراسیونی باقی نماند که با سرپرست اداره شود.
البته این صحبت علی نژاد برای زمانی بود که فدراسیون ژیمناستیک به خاطر هجمه های داخلی و رسیدن آن به گوش مدیران خارجی وارد حاشیه های جدید نشده بود؛ حاشیه هایی که از لابه لای آن صحبت های ضد و نقیض مبنی تعلیق انتخابات این فدراسیون به درخواست مسئولان جهانی هم شنیده می شود. بااینکه وزارت ورزش آنرا رد می کند و تاکید دارد که کماکان برگزاری انتخابات ژیمناستیک در دستور کار است.

برگزاری انتخابات ژیمناستیک به قوت خود باقی است
علیرضا خسروی مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در مورد ژیمناستیک و انتخابات این فدراسیون هیچ مکاتبه ای از جانب فدراسیون جهانی رشته یا نهاد دیگری با وزارت ورزش نشده است. بدین سبب پیگیر انتخابات این فدراسیون هستیم تا بتوانیم با توجه در پیش بودن اتمام دوره ریاست فعلی و اختتام دولت، انتخابات این فدراسیون را هم برگزار نماییم.
خسروی همین طور اصرار کرد که پرونده کاندیداهای ریاست فدراسیون ژیمناستیک که از کمیته تطبیق وزارت ورزش تاییدیه صلاحیت مدیریتی گرفته اند در اختیار مراجع ذی صلاح قرار داده شده است. منتظر اعلام رای این مراجع در مورد کاندیداها هستیم تا انتخابات ژیمناستیک را برگزار نماییم.
۸ کاندیدا برای سه صندلی ریاست
به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، علاوه بر ژیمناستیک که مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی بر برگزاری انتخابات آن تاکید دارد دو فدراسیون اسکیت و تیراندازی هم در انتظار تایید صلاحیت نهایی کاندیداهای خود هستند. افرادی متقاضی ریاست در این فدراسیون ها که از صلاحیت مدیریتی آنها در کمیته تطبیق وزارت ورزش به تایید رسیده است به مراجع ذی صلاح معرفی شده اند تا تاییدیه صلاحیت نهایی آنها هم گرفته شود.
بدین ترتیب باید منتظر بود طی هفته های آتی و تا قبل از اختتام کار دولت، انتخابات سه فدراسیون اسکیت، ژیمناستیک و تیراندازی به سرانجام برسد. برای این سه فدراسیون در مجموع هشت نفر کاندیدای ریاست شده اند یک مرحله از تایید صلاحیت خودرا طی کرده اند.
بهمن محمدرضایی و مجید هنرجو کاندیداهای ریاست در فدراسیون اسکیت هستند. برای فدراسیون ژیمناستیک و ریاست این فدراسیون حامد جولایی و حبیب نوظهوری با یکدیگر رقابت خواهند داشت. علاوه بر این، سید کمال پیامبری، علی دادگر، داود کرمی و حسین زکی زاده هم چهار کاندیدای فدراسیون تیراندازی هستند.
پرونده این هشت کاندیدا در اختیار مراجع ذی صلاح قرار گرفته است. علیرضا خسروی تاکید دارد که بمحض دریافت نتیجه استعلام در مورد این کاندیداها، نسبت به تعیین زمان انتخابات اقدام می شود.
برگزاری انتخابات اسکیت، ژیمناستیک وتیراندازی در حالی در برنامه وزارت ورزش قرار گرفته که دوره ریاست فعلی این فدراسیون ها هنوز تمام نشده است. دوره ریاست بهمن محمدرضایی در فدراسیون اسکیت ۱۱ تیرماه تمام می شود. زهرا اینچه درگاهی و علی دادگر هم به ترتیب ۱۹ و ۲۰ تیرماه با آخر دوره ریاست در فدراسیون های ژیمناستیک و تیراندازی مواجه می شوند.


منبع:

1400/03/25
23:09:23
0.0 از 5
1002
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد