انجمن گلف NCGU

اساسنامه كمیته ملی المپیك اصلاح گردید

اساسنامه كمیته ملی المپیك اصلاح گردید

انجمن گلف: هیات وزیران با اصلاح اساسنامه کمیته ملی المپیک بمنظور رفع ایراد شورای نگهبان موافقت نمود.به گزارش انجمن گلف به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت دولت، هیات وزیران در جلسه روز گذشته درباب رفع ایرادات وارده به اصلاح اساسنامه کمیته ملی المپیک موافقت و به سبب آن قرار شد تا اصلاحاتی جزئی ذیل در این اساسنامه لحاظ گردد.
- قرار شد عبارت ها با هماهنگی کمیته المپیک بصورت فارسی ذکر شود.
- همین طور در تعریف کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران (NOC)، از آن بعنوان نهاد عمومی غیردولتی و غیرانتفاعی با شخصیت حقوقی مستقل یاد شده که با مدت فعالیت نامحدود، دارای استقلال مالی و به دور از هرگونه گرایش های نژادی و سیاسی و بدون هرگونه تبعیض است و در قالب مفاد منشور المپیک و با رعایت قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.

- کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران در امور اجرائی، اداری و سایر موارد ذی ربط تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

- همین طور در اساسنامه یاد شده، منظور از اخلاق ورزشی، رعایت مقررات ورزشی همچون مقابله با زورافزایی، تبانی، زدوبند، رشوه و عدم توهین نژادپرستانه و آشناساختن ورزشکاران به ارزش های معنوی ورزش و… است که در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنوان اولویت ها و اقدامات اساسی حوزه فرهنگی ورزش کشور به آنها اشاره شده است.


منبع:

1400/03/24
23:05:17
0.0 از 5
1211
تگهای خبر: استقلال , المپیك , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد