انجمن گلف NCGU
رییس فراكسیون ورزش مجلس:

درفشی فر به جز پرسپولیس، ۱۰ مدعی دارد

درفشی فر به جز پرسپولیس، ۱۰ مدعی دارد

رئیس فراکسیون ورزش مجلس در حاشیه برگزاری رقابت های فوتبال انتخابی المپیک ناشنوایان در کیش اظهار داشت: دولت ۸ سال است که درباره خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شعار می دهد، این چیزی نیست که امکانپذیر باشد مگر اینکه افراد دلسوز در راس ورزش کشور قرار بگیرند.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، محمدمهدی فروردین، رئیس فراکسیون ورزش مجلس درباره پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر بحرین و امکان صعود آن به مرحله بعد اظهار نمود: در فوتبال کشور آن قدر استعداد داریم که نگران بازی های این مدلی نیستیم، ورزشکاران ما انتظار دارند که در مجلس از حقشان دفاع نماییم، من یقین دارم که تیم ملی فوتبال کشورمان برابر عراق هم سربلند بیرون خواهد آمد، همان گونه که برابر بحرین توانست دل ۸۵ میلیون نفر ملت ایران را شاد کند. تلاش فوتبالیست های ما این است که پاسخ محبت و حمایت ملت را با پیروزی برابر تیم عراق بدهند و این شادمانی را دو چندان کنند. من برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم و معتقدم هر نتیجه ای که برابر عراق رقم بخورد از ارزش های تیم ملی کم نخواهد شد چونکه ما بهترین تیم ملی را داریم.

فروردین تصریح کرد: تا این لحظه برنامه ای برای ورزش کشورمان نداشتیم تا بازیکنان با فراغ بال در رویدادهای آسیایی و جهانی حضور پیدا کنند، امیدوارم روزی برسد که شاهد این باشیم که همه چیز در جایگاه خود قرار بگیرد و شایسته سالاری و عدالت در ورزش حاکم شود.

وی همینطور در مورد مشکلات استقلال و پرسپولیس اظهار نمود: مشکل این دو باشگاه به سوءمدیریت و ناکارآمدی مدیران آنها بازمی گردد که با گذشت چندین سال از عمر انقلاب هنوز شاهد مدیر تخصصی در رأس ورزش کشور نبودیم. مدیران مسائل حزبی را در عرصه ورزش کشور لحاظ می کنند و این به ورزش کشور لطمه می زند. بدون شک اگر این روند ادامه داشته باشد، راه به جایی نخواهیم برد.

فروردین افزود: هواداران استقلال و پرسپولیس و خود بازیکنان این دو باشگاه و مربیان و کادر فنی سرمایه های کشور هستند، مگر می شود از این سرمایه ها غافل بود. ما برابر احساسات هواداران مسئول هستیم، به نظر من ورزش کشور احتیاج به جراحی تخصصی دارد.

وی اضافه کرد: در آستانه انتخابات ریاست جمهوری هستیم و مردم با حضورشان در پای صندوق ها و مشارکت حداکثری باید به دنبال مبارزه با فساد در دستگاههای اجرایی و ورزش کشور باشند، تا کی باید شاهد بی عدالتی در باشگاه ها، فدراسیون ها و هیات های ورزشی باشیم و با این گونه بی عدالتی ها برخورد نکنیم. وقت آن است که مردم، خود پای کار بیایند و یک انتخاب خوب داشته باشند که برای همیشه در تمام حوزه ها خیالمان راحت شود و بتوانیم عرصه ورزش را به دست صاحبان اصلی اش بسپاریم. در کدام یک از سیستم های ورزشی مدیران ما از جنس ورزش هستند؟ چرا باید سرمایه هایی مثل علی دایی و ستاره ای همچون علی کریمی آن قدر مورد بی احترامی قرار بگیرند که حتی حاضر به حضور در صحنه های ورزشی نباشند؟ تا امروز سرمایه سوزی کردیم، طی ۸ سال گذشته دایی در کجای ورزش ما بوده است؟ معتقدم تا زمانی که این رویکرد در کشور ما وجود دارد هیچ اتفاق خاصی در ورزش ما روی نخواهد داد.

وی همینطور در مورد پرونده ویلموتس، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران هم اظهار داشت: از زمان حضورم در مجلس به شکل جدی این پرونده را دنبال می کنم و همه شاهد بودند که مسببان این پرونده کلاً از چرخه فوتبال خارج شدند، هرچند همچنان عده ای هستند که به صورت خیلی مخفیانه و نامحسوس در این مسئله اظهارنظر می کنند و این مسئله به فوتبال صدمه می زند. البته جاهایی هست که دست ما بسته است اما وظیفه قانونی خویش را در این خصوص انجام داده ایم، افراد را شناسایی و اسناد را به کمیسیون اصل ۹۰ تحویل داده ایم و پرونده وارد کار قضایی شده و به آن رسیدگی خواهد شد تا باردیگر مسائلی از این دست اتفاق نیفتد.

فروردین اضافه کرد: در این گونه مسائل باید به دنبال پیشگیری و شناسایی چهره های ورزشی شناخته شده در کشور باشیم تا از نظرات و تجربیات آنها استفاده نماییم تا شاهد عدالت تمام عیار در ورزش کشور باشیم.

فروردین در ادامه به بحث خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال پرداخت و تصریح کرد: قدم اول اینکه در مورد خصوصی سازی برداریم، شفافیت سازی است، ما وقتی هنوز اطلاع نداریم که چه اتفاقاتی در این دو باشگاه رخ می دهد، چه ادعایی می توانیم درباره خصوصی سازی این دو باشگاه داشته باشیم؟ آقایان از یک سو می گویند که تمام مراحل خصوصی سازی را انجام داده ایم و آماده خصوصی سازی است، در حالیکه چند روز پیش نامه ای محرمانه دریافت کردم که درباره ورزشگاه درفشی فر، ۱۰ نفر مدعی مالکیت این باشگاه هستند. آقایان ادعا می کنند که سند صادر کرده اند، در صورتیکه اسنادی که آن مدعیان به ما عرضه کرده اند هم برای ما معتبر است. ما تا کی می توانیم خویش را فریب دهیم و با احساسات آنان بازی کنیم؟ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را به پیشکسوتان بسپاریم تا خودشان آنرا اداره کنند، آنقدر سرمایه دارند که خودشان این دو باشگاه را اداره کنند.

وی اضافه کرد: دولت هشت سال است که شعار می دهد که می خواهد این دو باشگاه خصوصی کند. چه اتفاقی تابحال رخ داده است؟ اصلاً چنین چیزی امکان پذیر نیست تا زمانی که چنین افرادی در رأس ورزش کشور هستند، مگر این که افرادی بیایند که دلسوز ورزش باشند و در این عرصه خودشان در ابتدا شفافیت سازی را در عمل نشان دهند و گام بعدی خصوصی سازی خواهد بود.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی همینطور در مورد افزایش پاداش ورزشکاران ناشنوا اظهار داشت: معتقدم این هم از همان شعار هایی است که طی سالهای اخیر داده شده و از نظر عملی ناممکن است و در صورتی می توانیم شاید این اتفاق باشیم که دولت لایحه را به مجلس ارائه نماید. اگر مقرر است چنین اتفاقی رخ دهد باید در برنامه توسعه برنامه شش ساله توسعه دیده شود.

وی افزود: من چنین اراده ای را در دولت نمی بینم و معتقدم افزایش ورزشکاران قهرمان ناشنوا به ۶۰% پاداش المپیکی ها قابل اجرا نیست، پاداش باید برای همه ورزشکاران شامل معلول یا نابینا و ناشنوا یکسان باشد و تفاوتی بین هیچکدام نباشد، هرکس که پرچم ایران را به اهتزاز درمی آورد باید به میزان برابر پاداش بگیرد. عدالتی که ما از آن صحبت می نماییم به این صورت قابل اجراست.

وی تصریح کرد: وظیفه انسانی و قانونی خود می دانیم که از جامعه ورزش ناشنوایان کشور بعنوان یکی از افشار کشور حمایت نماییم، شش ماه اخیر فرصت به دست آمد که در حاشیه تمرینات ناشنوایان حضور پیدا کردیم تا به آنها اعلام نماییم آنچه را که شعار دادیم در مورد عدالت در تمام عرصه ها بخصوص ورزش آنرا ثابت نماییم.

وی افزود: من معتقدم همه ورزشکاران در تمام بخش ها برای ما به یکسان قابل احترام هستند اما باید این را ثابت نماییم چونکه همه آنان برای سربلندی و افتخار کشور تلاش می کنند آنها به دنبال به اهتزاز درآوردن پرچم ایران هستند و فرقی بین ورزشکار شنوا و ناشنوا نباید وجود داشته باشد. باید این فرهنگ را در ورزش کشور ایجاد نماییم که این بی عدالتی ها از بین برود و از یک جایی با آن مبارزه نماییم، آنچه برازنده مردم ایران است عدالت است و عدالت متاسفانه در ورزش بسیار کمرنگ شده است و ما باید عدالت در عرصه ورزش را پررنگ تر نماییم.

وی ضمن تبریک به کادر فنی تیم ملی فوتبال ناشنوایان و ابراز امیدواری برای موفقیت آنها اظهار داشت: نتیجه هر چه باشد مهم نیست، مهم تلاش ورزشکاران است، این ها ثایت کردند که با تمام کمبودها نتیجه خوبی کسب کردند و شادی و نشاط را به جامعه ناشنوایان کشور تزریق کردند، ما باید ناشنوایان را عضوی از جامعه خود بدانیم و دین خویش را نسبت به این جامعه ادا نماییم.

فروردین در مورد میزبانی ایران برای مسابقات فوتبال انتخابی المپیک ناشنوایان هم اظهار داشت: در حالیکه ما در عرصه های مختلف شاهد شکست در دیپلماسی کشور ورزش کشور بودیم ناشنوایان نشان دادند که جلوتر از سایر عرصه ها هستند.

وی افزود: رئیس کنفدراسیون آسیا و اقیانوسیه یک ایرانی است که ۴ سال این پست را در اختیار داشته و مجدداً در این سمت ابقا شده که افتخار بزرگی است. متاسفانه یکی از مسؤلان رده بالای ورزش کشور امروز در کنار این افراد حضور ندارد و این جای سوال دارد که چرا اینقدر به ورزش ناشنوایان بی توجه هستند. من از نزدیک شاهد کمبود امکانات و شرایط سخت آنها هستم، حتی از امکاناتی همچون توپ و لباس محروم هستند و طی دو هفته گذشته که از اردوهای آنها بازدید کردم شرمنده شدم و به وزیر ورزش گفتم شما بعنوان وزیر، رسالتی برابر این ورزشکاران دارید مگر می شود بعنوان نماینده کشور برابر تیم های خارجی بازی کنند و از حداقل امکانات محروم باشند. من امیدوارم که در المپیک روی سکو قرار بگیرند.
1400/03/20
22:52:04
0.0 از 5
1038
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد