انجمن گلف NCGU
با قهرمانی قائم مقامی در غرب آسیا؛

شطرنج ایران با سه نماینده در جام جهانی روسیه شركت می كند

شطرنج ایران با سه نماینده در جام جهانی روسیه شركت می كند

به گزارش انجمن گلف با اختصاص تک سهمیه جهانی غرب آسیا به ایران، تعداد سهمیه های شطرنج کشورمان برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه به سه سهمیه افزایش پیدا کرد.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، سهمیه جدید شطرنج ایران برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه توسط احسان قائم مقامی و بواسطه قهرمانی در مسابقات شطرنج قهرمانی غرب آسیا به دست آمد.
این رقابت ها بعد از ۷ دور رقابت آنلاین میان ۲۳ بازیکن شرکت کننده، شامگاه دوشنبه در حالی به انتها رسید که هر سه نماینده کشورمان رده های اول تا سوم جدول رده بندی را به خود اختصاص دادند. در آخر این رقابت ها احسان قائم مقامی و آرین غلامی هر دو صاحب ۶ امتیاز شدند اما قائم مقامی به سبب پوئن شکنی بهتر در رده اول ایستاد تا غلامی دوم شود. پویا ایدنی هم با ۵.۵ امتیاز بالاتر از نمایندگان عراق و سوریه در رده سوم ایستاد.
مسابقات شطرنج قهرمانی غرب آسیا تنها یک سهمیه برای جام جهانی داشت. بدین ترتیب قائم مقامی بواسطه قهرمانی در این رقابت ها تک سهمیه جهانی آنرا از آن خود کرد.
با کسب سهمیه حضور در جام جهانی توسط احسان قائم مقامی، تعداد سهمیه های شطرنج ایران جهت شرکت در این رقابت ها به سه سهمیه افزایش پیدا کرد.
پیش از این سید محمد امین طباطبایی بواسطه کسب عنوان چهارمی در مسابقات قهرمانی آسیا صاحب سهمیه جهانی شده بود. پرهام مقصودلو هم این سهمیه را بوسیله قهرمانی در مسابقات لیگ کشوری به دست آورده بود.
بدین ترتیب شطرنج ایران با سه نماینده در جام جهانی روسیه شرکت می کند. این رقابت ها اواخر تیرماه به میزبانی سوچی روسیه انجام می شود.


منبع:

1400/03/20
21:10:01
0.0 از 5
924
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد