انجمن گلف NCGU
سجادی:

نمایندگان مجلس به المپیك نمی روند

نمایندگان مجلس به المپیك نمی روند

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو اظهار داشت: کمیته برگزاری بازیها تاکید کرده است کادر سرپرستی از 22 تیر می توانند در دهکده بازی ها مستقر شوند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، نصرالله سجادی در نشست خبری با رسانه ها در مورد برنامه های کاروان برای حضور در المپیک توکیو بیان کرد: طبق اعلام کمیته برگزاری بازی ها، بمنظور حفظ سلامتی و ایمنی ورزشکاران تاکید شده کاهش تردد در دهکده ورزشکاران انجام گیرد. ورزشکاران و همراهان ۵ روز زودتر از مسابقه خود نمی توانند در دهکده مستقر شوند و اگر شرکت کنندگان اختلاف ساعتشان با ژاپن زیاد باشد می توانند درخواست بدهند که زودتر بیایند و این درخواست بررسی می شود. البته این شامل ایران نمی گردد.

او افزود: افتتاح دهکده بازی ها نیز ۲۲ تیر ماه است و کادر سرپرستی می تواند مستقر شود.
*آماده حضور در المپیک توکیو هستیم
سجادی همین طور اظهار داشت: برای رشته های انفرادی استثنا دارند و اگر رقابت یک ورزشکار زودتر از سایرین تمام می شود باید از قبل درخواست بدهند تا 72 ساعت در دهکده بماند. اگر هر یک از افراد شامل ورزشکار، مربی، کادر سرپرستی و خبری تستش مثبت باشد باید 15 روز قرنطینه شود. میزبان تلاش دارد برای تامین سلامت همه حاضرین دقت های لازم را انجام دهد.
تیم های ما از یک سال قبل بصورت فشرده تمرینات خودرا ادامه می دهند و در وضعیت خیلی دقیق کار می کنند و مشکلی تا به امروز برای ورزشکاران و مربیان پیش نیامده است. می توانیم این را اعلام نماییم که آمادگی حضور در بازی ها را داریم. بازی ها اول مرداد برگزار می گردد که افتتاحیه آن به گستردگی دوره های قبل نیست. ورزشکاران فقط مجاز به تردد در دهکده و سالن ها هستند. رشته هایی که در دهکده اصلی نیستند مثل دوچرخه سواری اجازه تردد در دهکده اصلی بازی ها را ندارند.
*انتخاب پرچمدار در جلسه بعدی کاروان
سرپرست کاروان ایران در مورد انتخاب پرچمدار اظهار داشت: در جلسه بعدی ستاد عالی تصمیم می گیریم و پرچمدار باید از میان تیم هایی باشد که آن زمان در المپیک حضور داشته باشند.
*فعلا در چهار رشته بالای ۷۰ درصد شانس مدال داریم
او در مورد این که چرا پیش بینی مدال صورت نمی گیرد اظهار داشت: به این معنا نیست فدراسیون ها نمی دانند که چه کاری می خواهند در المپیک صورت گیرد. در کاراته، کشتی، تکواندو و شمشیر بازی تیمی بالای ۷۰ درصد شانس گرفتن مدال داریم. در رشته ای مانند وزنه برداری چون هنوز سهمیه ها اعلام نشده نمی توان پیش بینی مدال کرد. در کل وضعیت خوب است و ابتدا امیدواریم که ورزشکاران ما مبارزه خوبی انجام دهند و گرفتن مدال در مرحله بعد قرار دارد.
*جودو سهمیه المپیک نگرفته است
سجادی در مورد لحاظ نشدن سهمیه المپیک بریمانلو در جودو در سهمیه کاروان و این که او می تواند زیر پرچم IOC شرکت نماید یا خیر، اظهار داشت: تا امروز از طرف فدراسیون جهانی جودو چنین چیزی اعلام نشده است و کسب سهمیه نکرده است. اگر سهمیه گرفته بود به میزبان و کمیته ملی المپیک اعلام می شد. چون سهمیه نگرفته پس زیر پرچم کمیته بین المللی المپیک هم نمی تواند مسابقه بدهد.

او در پاسخ به این پرسش که در مورد مسائل روحی و روانی کاروان اقدامی انجام شده است یا خیر، اظهار داشت: در تماسی که داشتیم فدراسیونها چاره ای برای خودشان داشته اند.
سجادی درباب تکلیف کیانوش رستمی و سهراب مرادی اظهار داشت: هنوز اعلام نهایی نشده است. طی چند روز آینده از جانب فدراسیون جهانی اعلام خواهد شد و هنوز به ما و سایر کشور ها چیزی اعلام نشده است.
سجادی درباره کادر پزشکی اظهار داشت: دو پزشک و یک فیزیوتراپ و دو ماساژور داریم. دو رشته تیمی ما پزشک همراه خود دارند و دو رشته دیگر هم ماساژور خاص خودرا دارند. برنامه ریزی کردیم و در طول حضور ۲۴ روزه، هر ۱۲ روز کادر سه نفره پزشکی جا به جا می شود.

*مهمانان المپیک ۱۰۰ درصد ورزشی هستند
سجادی در پاسخ به این پرسش که چند نفر میهمان مقرر است به المپیک بروند و آیا همه ورزشی هستند یا از نمایندگان مجلس هم حضور خواهند داشت، اشاره کرد: کمیته برگزاری بازی ها تعداد میهمانان را کم کردند و طبق برنامه ریزی انجام شده حدود چهار کارت داریم که برای هر کارت سه نفر اعزام می شوند و چرخشی است و برنامه ریزی کردیم از فدراسیون ها و هیات اجرائی و وزارت ورزش افرادی بروند و نماینده مجلس نداریم. ۱۰۰ درصد همه ورزشی هستند. وزیر هم نهم مرداد در المپیک حضور پیدا می کند.1400/03/17
13:29:53
0.0 از 5
973
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد