انجمن گلف NCGU
دونده 100مترمانع:

ركورد زدم اما پاداش نگرفتم

ركورد زدم اما پاداش نگرفتم

انجمن گلف: فائزه آشورپور می گوید به سبب شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت سالن های ورزشی، یک روز در بین در پیست خاکی می دود.



فائزه آشورپور دونده ۱۰۰ متر بامانع ایران در مسابقات قهرمانی کشور دوومیدانی با پشت سر گذاشتن الناز کمپانی، رکورددار این ماده عنوان قهرمانی را بدست آورد. این ورزشکار ۲۲ ساله می گوید برای حضور در بازی های آسیایی ۲۰۲۲ آماده می شود و هرچند به سبب شیوع ویروس کرونا گاهی در زمین خاکی می دود اما گلایه ای ندارد و تلاش می کند تا از هر فرصتی برای آماده سازی خود استفاده نماید.

آشورپور در گفت و گو با ایسنا به انتخاب دوومیدانی بعنوان ورزش تخصصی خود اشاره و بیان کرد: از ۶ تا ۱۱ سالگی ژیمناستیک کار کردم اما بخاطر مدرسه کنار گذاشتم. در مدرسه برای دوومیدانی استعدادیابی و از سال ۹۲ وارد این رشته شدم. زیر نظر مربی ام تست سرعت و استقامت دادم که در سرعت بهتر عمل کردم. از طرفی باتوجه به انعطاف بدنی بالایی که داشتم انتخابم دوی ۱۰۰ متر بامانع بود و وقتی که در مسابقات استانی دوم شدم، همین ماده را ادامه دادم.

او در مورد شرایط فعلی تمرینات و آمادگی خود اظهار داشت: مربی خوبی دارم که همیشه کنارم است و حمایتم می کند. از نظر شرایط تمرینی هم وضع خوبی دارم. البته باتوجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت هایی که دراین زمینه وجود دارد، تنها یک پیست تمرینی دارم و یک روز در بین هم در پیست خاکی تمرین می کنم اما چون فعلا مسابقه خاصی در پیش نیست شرایط قابل قبولی دارم. در مشهد ورزشگاه امام رضا را هم داریم که مردان چند جلسه پیش از شدت گرفتن کرونا، آنجا تمرین کردند اما اجازه تمرین به زنان را نمی دهند.

این دونده هدف اصلی خودرا حضور در بازی های آسیایی ۲۰۲۲ عنوان و بیان کرد: سال قبل یک شکستگی در ناحیه پا داشتم که بخاطر آن نتوانستم در لیگ شرکت کنم و عقب افتادم. امتیاز خوبی داشتم و اگر آن اتفاق نمی افتاد حتی به ورودی المپیک نزدیک تر می شدم.

او خواهان افزایش حمایت ها شد و اظهار داشت: از فروردین ماه که رکورد زده ام هیچ پاداشی از جانب فدراسیون، هیات استانی و اداره کل استان نگرفته ام. باید حمایت ها بیشتر شود، شنیده ام در بخش مردان به ورزشکاران حقوق می دهند اما من تابحال هیچ حمایتی نشده ام.

آشورپور افزود: اسپانسر ندارم، قسمتی از هزینه هایم را بوسیله قرارداد لیگ های باشگاهی تامین می کنم و بقیه را پدرم می دهد. البته قراردادهایمان هم نسبت به مردان خیلی متفاوت است. هر مسابقه ای که می دهم بخشی را از آنجا تامین می کنم و بقیه را پدرم حمایت می کند. البته هر چند امسال قراردادهایمان بالاتر رفت اما نسبت به مردان خیلی متفاوت است و با وجود تورمی که داریم تهیه مکمل، کفش و لباس هزینه بر است.

او در مورد نوع قرارداد زنان در لیگ اظهار داشت: قراردادهای ورزشکاران با هم متفاوت است برخی امتیازی می بندند یعنی بسته به مقام پول می گیرند. از طرفی اگر یک ورزشکار تنها در یک ماده شرکت نماید حدود ۳۰ میلیون تومان می گیرد و اگر در چندماده مسابقه بدهد تا ۴۰، ۵۰ میلیون تومان هم می رسد. در کل بستگی به نوع قرارداد و تیم ها دارد.





منبع:

1400/03/17
12:30:11
0.0 از 5
897
تگهای خبر: المپیك , بازی , باشگاه , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد